Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Rafał Kozioł: Powiat musi być aktywny

Aktywny Powiat to zupełna nowość na scenie samorządowej. Rozmawiamy ze współtwórcą komitetu Rafałem Koziołem.

© Paweł Sasiela

Rafał Kozioł od urodzenia jest mieszkańcem Marcinowic w Gminie Mściwojów. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy na kierunku służby publiczne. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Targoszynie. W przeszłości współtworzył Ligę Halową Gminy Mściwojów. Od wielu lat aktywnie włącza się w życie lokalnej wspólnoty. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Rafałem Koziołem.

 

Jest pan radnym Rady Gminy Mściwojów, co skłoniło pana do startu w wyborach do Rady Powiatu Jaworskiego?

Działając w samorządzie gminnym miałem możliwość uczestniczenia w pozytywnych zmianach zachodzących w Gminie Mściwojów. Zarówno mój okręg wyborczy, obejmujący Marcinowice i Drzymałowice, jak i cała Gmina Mściwojów przeszły w tym czasie metamorfozę. Przede wszystkim w aspekcie budowy i modernizacji dróg. Powstało wiele dróg wewnętrznych, zmodernizowano infrastrukturę gminną oraz drogi powiatowe, w których remontach partycypowała Gmina Mściwojów. To samo dotyczy chodników. Powstało mnóstwo placów zabaw, orlik w Snowidzy oraz boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Targoszynie. Zakupiliśmy również nowy samochód pożarniczy, którego obecność niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo. Zadbaliśmy o równomierny rozwój całej Gminy Mściwojów, co chcielibyśmy przenieść na grunt powiatu.

Poza tym, w tym czasie powstała wieża widokowa w Mściwojowie z całą otaczająca infrastrukturą, z których korzystają przecież mieszkańcy całego Powiatu Jaworskiego, ale nie tylko. Sam dostrzegam corocznie wielu turystów odwiedzających nasz region. Myślę, że można byłoby to znakomicie połączyć z programem budowy ścieżek rowerowych w powiecie. Niedawno otwarto drugi etap ścieżki pieszo-rowerowej z Jawora do Myśliborza, ale to wciąż mało. Powiat we współpracy z gminami powinien mocniej zaangażować się w rozwój infrastruktury turystycznej. To szansa na pobudzenie całego regionu.

Start do Rady Powiatu to pewien przeskok, bowiem rajcowie nie skupiają się wyłącznie na swoich gminach, ale także sąsiednich.

Z racji wykonywanego zawodu jestem mocno związany z całym naszym regionem. Praktycznie w każdym tygodniu jestem obecny we wszystkich gminach naszego powiatu i na bieżąco mam możliwość obserwacji zachodzących zmian. Staram się podpatrywać najlepsze rozwiązania w poszczególnych samorządach. Uważam, że nie jest ujmą wzorowanie się na skutecznych rozwiązaniach zastosowanych w innych jednostkach terytorialnych i jednocześnie wprowadzanie ich w życie na swoim terenie w tej samej wersji, bądź zmodyfikowanej.

Kto znajdzie się na listach KWW Aktywny Powiat?

Stawiamy na lokalnych społeczników, przedsiębiorców, sprawdzonych samorządowców, ludzi młodych już dzisiaj pozytywnie postrzeganych w swoich miejscowościach. Ludzi, którzy osiągnęli w życiu sukces i nie raz udowodnili, że nie cofają się gdy natrafią na przeszkody, tylko mocno działają i w efekcie te przeszkody przeskakują. Powiat musi działać aktywnie, dlatego właśnie stawiamy na osoby aktywne. W różnych dziedzinach życia. Jesteśmy otwarci na nowych ludzi i serdecznie zapraszamy do współdziałania.

Jakie są wasze założenia programowe?

Zamierzamy wprowadzić rozwiązania, poprzez które Powiat Jaworski stanie się jeszcze bardziej rozpoznawalny. Nie tylko w regionie, ale choćby w skali kraju. Stawiamy na inwestycje, których wciąż jest naszym zdaniem zbyt mało. Dlatego są wśród nas choćby przedsiębiorcy, którzy wiedzą jak to zrobić, gdyż od wielu lat sami prowadzą poważne inwestycje w ramach własnych działalności gospodarczych. Uważamy, że będzie miało to przełożenie na różne sektory.

Zależy nam również na rozwoju naszego szkolnictwa. Będziemy mocno inwestować w doposażenie placówek oświatowych podlegających starostwu, bowiem tam kształcą się młodzi ludzie, którzy w przyszłości będą nas wspomagać, a później zastąpią. Ważne, by mogli rozwijać się w jak najlepszych warunkach. Młodzież powiatu jaworskiego w niczym nie ustępuje młodzieży z innych regionów, dlatego zasługuje na najwyższej jakości ofertę oświatową.

Te zmiany będą dotyczyć wszystkich obszarów funkcjonowania powiatu.

W ostatnich latach starostwo skupiało się na spłacie zadłużenia, stąd mogło wynikać niedoinwestowanie w pewnych sektorach.

Spłacanie zadłużenia jest jak najbardziej prawidłowym działaniem, aczkolwiek uważam, że starostwo można porównać do przedsiębiorstwa. Jak powszechnie wiadomo kontrolowane zadłużenie nie jest przeszkodą w rozwoju firmy i podejmowaniu nowych inwestycji. Nawet na dużą skalę. Będziemy chcieli mocniej skorzystać z ostatniej unijnej perspektywy finansowej. Poza tym środki pozyskiwać można także z wielu innych źródeł, co w ostatnich latach nie do końca było wykorzystywane.

Reklama

Komentarze (99)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

..
..13 października o 22:15
Wykształcenie na PWSZ kierunek politologia, specjalność służby publiczne. Teraz poprawnie.
Lubię to! 0
chochlik
chochlik18 września o 18:41
Nie ma takiego kierunku jak służby publiczne. Kierunkiem jest politologia ze specjalnością służby publiczne.
Lubię to! 0
SOŁTYS
SOŁTYS13 września o 12:34
Aktywny powiat - Super inicjatywa już teraz widzę jakie zrobicie zamieszkanie pozytywne w naszym powiecie. Mam nadzieję,że zmienicie tych nudnych, zasiedziałych ludzi w naszej radzie którzy lubią robić NIC.

Dla mnie i wielu osób jesteście CZARNYM KONIEM tych wyborów, to będą przełomowe wybory.

Stawiam na młodych aktywnych z nowsza wizja na nasz powiat !

Pozdrawiam
Lubię to! 1
lwow
lwow4 września o 19:14
Wroński-kierowca wyścigowy....jaja sobie robisz ? To raczej Sancho Pansa, u boku Don Kichota, vel księcia Donalda ! z Pułtuska .
Lubię to! 3
Maro
Maro4 września o 16:26
Najbardziej oczekiwana zmiana to zmiana kierowcy wyścigowego, księcia Jarosława Wrońskiego w Bolkowie. Grzegorz trzymamy kciuki!!!
Lubię to! 7
solo
solo4 września o 09:32
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/mercedes-szuka-do-pracy-dzien-otwarty-digital-it-w-mercedes,4785823,art,t,id,tm.html
Lubię to! 0
Wyjdź solo
Wyjdź solosolo4 września o 11:16
Szukają niewolników? Czy płacą ci za znajdowanie niewolników do pracy?
Lubię to! 3
borus
borusWyjdź solo4 września o 12:44
Masz do wyboru Amazona - powodzenia
Lubię to! 1
Wyjdź borus
Wyjdź borusWyjdź solo4 września o 14:03
Kolejna firma zatrudniająca na niewolniczych warunkach, ja podziękuje... Poza tym co to? Same wielkie Koncerny/przedsiębiorstwa oferują pracę?
Lubię to! 2
borus
borusWyjdź solo4 września o 19:17
Wolisz chodzić do MOPS-u po jałmużnę ? A co z płatnikami podatku ?
Lubię to! 0
Puknij się
Puknij sięWyjdź solo4 września o 19:35
Widać nie umiesz czytać. Czy tylko istnieje Amazon i Mercedes jako pracodawcy?
Lubię to! 1
lisek
lisek3 września o 22:52
wojt forys najlepszy..i pan radny pieniazek

Lubię to! 3
borus
borus3 września o 09:38
Przed Męcinka duża szansa o powalczenie o większe uprawnienia i inwestycje
Lubię to! 6
racja
racjaborus3 września o 10:37
To prawda, wójt Brzozowski zadbał o fachowców, dobrze współpracuje z przedstawicielami rządu, ma wsparcie jaworskiej posłanki, coraz więcej mieszkańców Jawora przesiedla się do Męcinki. To dobry gospodarz.
Lubię to! 9
solo
soloracja4 września o 08:56
Jawor i okolica ma nową szansę przed sobą z uwagi na przebieg S3 i 2 zjazdów. Teraz potrzebni są "gospodarni, kumaci i majętni", żeby wzorem średniowiecza przy szlakach komunikacyjnych robić interesy. Wkrótce kolej połozy drugi tor i zelektryfikuje linię do Legnicy.
Tyle młodych, gniewnych, chętnych i zaangażowanych w Jaworze, więc do pracy. "Pieczone gołąbki nie lecą same do gąbki"
Lubię to! 1
solo
soloracja4 września o 09:00
Przecież Premier Morawiecki zachęca do ruszenia głowami i realizacji tego czego dotąd nie mogli. Ale trzeba mądrze napisać programy,żeby móc pozyskać kredytowanie.
Taka wielka szansa dla okolicy : Mercedes, S3, więc czego więcej trzeba. Będzie potrzebnych mnóstwo kooperantów do tej inwestycji. Zjazdy zmobilizują do baz logistycznych. Ruszy się ale pomóżcie swoim zaangażowaniem, pokażcie swoją wartość, a docenią Was.
Lubię to! 1
specjaliści
specjaliściracja4 września o 11:12
Wójt Męcinki od początku tej kadencji ściąga do siebie specjalistów, fachowców, po to, by mądrze zarządzać gminą, by ją mocno rozwinąć, polepszyć standard życia mieszkańcom. Zresztą już widać to gołym okiem, bo przesiedla się tam coraz więcej jaworzan, kwitnie budownictwo mieszkaniowe, jest mnóstwo inwestycji.
Lubię to! 7
dwulicowi
dwulicowiborus3 września o 17:57
Bera z Platformy Obywatelskiej porobił sobie fotki z wójtem Brzozowskim i wrzucił sobie na fejsa (o, tego, to mamy pod dostatkiem). Ludzie i tak wiedzą, że jaworska posłanka z PIS nie poprze kandydata z Platformy Obywatelskiej, bo PIS-owi nie po drodze z PO. W Strzegomiu ojciec obecnej sekretarzowej Moniki Żmijewskiej-Lech Markiewicz też będzie starał się o reelekcję, ale wieść gminna niesie, że tamtejsza posłanka z PIS-Anna Zalewska też go raczej nie poprze. Razem z córką-M.Żmijewską pokazał się ostatnio w Gross-Rosen z posłem Murdzkiem, który wystartował do Sejmu z listy PiS jako bezpartyjny przedstawiciel Polski Razem. Nie przemówiło to jednak do mieszkańców. Pani Żmijewska natomiast z jednej strony pokazuje się z posłem Murdzkiem ( składa razem z ojcem Lechem Markiewiczem kwiaty w Gross-Rosen), a z drugiej odpowiada za PR kandydata Platformy Obywatelskiej-Bery, wszędzie za nim chodzi, ostatnio nawet w Jaworze składała z nim kwiaty. Jaworzanie się zastanawiają dlaczego kandydatki PIS-p. Kucharzyk coś nie widać i nie słychać, choć już trwa kampania wyborcza.
Lubię to! 4
tak to nie działa
tak to nie działadwulicowi4 września o 07:33
Przez wspólne fotki z ludźmi, którzy mają poparcie PIS nie spłynie splendor na ludzi należących do Platformy Obywatelskiej, ludzi pracujących i popierających członków tej partii.
Lubię to! 4
Nie dla PiS i PO
Nie dla PiS i POdwulicowi4 września o 09:33
Dlatego miejmy nadzieję, że Jaworzanie odsuną obecnego włodarza i jego klakierów. A ich zachowanie potwierdza, że pali im się pod nogami.
Lubię to! 4
WKS
WKSdwulicowi11 września o 18:24
Aneta Kucharzyk nie potrzebuje jak Emilian B.tanczyc przed obiektywem jeszcze nikogo nie oszukała i nie złamała danego słowa jak Emil,który tylko picuje i długów robi a mydlenie oczu w mediach itp to jego sposób do wygranej
Lubię to! 4
nie dla PiS i PO
nie dla PiS i POdwulicowi11 września o 18:52
WKS PiS-owi podziękujemy nie chce mieć miesięcznic i nazywania wszystkiego imieniem Kaczyńskiego
Lubię to! 0
solo
solo3 września o 09:35
Wykorzystać mądrość emerytów

http://www.seniorzy.wroclaw.pl/sites/default/files/2018-08/Harmonogram%20Dni%20Seniora%20-%20Wroc%C5%82aw%202018_0.pdf

http://www.seniorzy.wroclaw.pl/node/730
Lubię to! 0
kolej rzeczy
kolej rzeczysolo3 września o 10:35
Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia starszych, ale w Jaworze brak jest pracy dla młodych i wykwalifikowanych ludzi. Trzeba dać im szansę. Chyba lepiej, żeby młody pracował na emeryturę seniora, niż senior na zasiłek dla bezrobotnych dla młodego.
Lubię to! 9
solo
solokolej rzeczy3 września o 19:33
Nie kumasz
Mają korzystać z porad a nie oddawać miejsca pracy. Kumać jak tworzyć nowe, otwierać usługi, rzemiosło.itp
Lubię to! 0
wyborcy
wyborcy2 września o 09:58
Nikt nie podważa tego, że p.Kozioł ma w swoim środowisku jakieś dokonania. Jedak powiat, to nie tylko gmina Mściwojów, która liczy zaledwie ok. 4 tys. mieszkańców. W skład powiatu jaworskiego wchodzą też inne, mniejsze, ale i większe gminy, które ze względu na wielkość, specyfiką i warunkami funkcjonowania znacznie różnią się od małej gminy wiejskiej. Największa liczebnie część powiatu jaworskiego mieszka w gminie Jawor, która ma ok. 24 tys. mieszkańców i strefę ekonomiczną. Zarządzanie tak ukształtowanym terytorialnie powiatem powinno być w doświadczonych rękach. Z racji ukształtowania demograficznego, najwięcej głosów należy do jaworzan, to ich kandydat powinien zarządzać powiatem. Miejmy nadzieje, że jaworzanie dokonają dobrego wyboru.
Lubię to! 11
Reklama
listek
listek1 września o 22:35
mamy radnego powiatowego z targoszyna i jjest najlepszy!!!
Lubię to! 7
!
!listek2 września o 08:05
układ Forysiowo-Pieniążkowo-Mączyński powinien zostać jak najszybciej przerwany dla dobra całego powiatu
Lubię to! 15
Jan W.
Jan W.1 września o 20:33
Starosta Laskowski jest dobrym i odpowiedzialnym samorządowcem, który nie obiecuje gruszek na wierzbie i nie zajmuje się PR-em. Co roku mnóstwo konkretnych inwestycji. Fakty i dokonania naprzeciw ogólnikom i obietnicom. Ja stawiam na człowieka godnego zaufania!
Lubię to! 8
Wojciech J.
Wojciech J.Jan W.1 września o 21:20
Rafał Kozioł jest dobrym i odpowiedzialnym samorządowcem, który nie obiecuje gruszek na wierzbie i nie zajmuje się PR-em, co udowodnił w Radzie Gminy Mściwojów. Mściwojów co roku przeprowadza mnóstwo konkretnych inwestycji i jest w tym chyba najlepszy w powiecie jaworskim, a już na pewno lepszy od powiatu. Fakty i dokonania mówią same za siebie. Ja stawiam na człowieka godnego zaufania - stawiam na Rafała Kozioła i KWW Aktywny Powiat!
Lubię to! 9
jaworzanin
jaworzaninJan W.2 września o 09:19
Tylko Starosta nie długo nie będzie kim pracować, ponieważ słychać, że kolejne dwie osoby szykują się do odejścia. Panie Starosto zaczyna wykruszać się stara kadra, przychodzą nowi mało wykwalifikowani pracownicy natomiast z dużymi wymaganiami.
Lubię to! 7
to prawda
to prawdajaworzanin2 września o 17:30
W innych jednostkach powiatowych jest podobnie, 12 lat zaciskania pasa to trochę za długo. Dlatego cieszy fakt, że pojawiają się nowi kandydaci w wyborach. Będzie na kogo głosować.
Lubię to! 2
realia
realiajaworzanin3 września o 08:33
Dobrzy fachowcy długo miejsca nie zagrzeją, jak tylko nadarzy się okazja na godziwe warunki wynagradzania, to skorzystają.
Lubię to! 5
lwow
lwowJan W.2 września o 10:59
Szanowny Panie Janie W.
Mam zdecydowanie negatywne zdanie o P. Laskowskim, mało tego. Uważam że ten Pan nigdy nie powinien zajmować w samorządzie żadnego stanowiska wyższego niż radny.
Ale to tylko moje zdanie, Pan zapewne pozostanie przy swoim , a jaworscy wyborcy zdecydują o dalszych losach tego Pana.
Lubię to! 2
??
??lwow2 września o 13:52
Dlaczego Arku? :D
Lubię to! 5
Marek
Mareklwow2 września o 16:15
Zdanie nie poparte żadnymi argumentami jak widzę
Lubię to! 1
lwow
lwowlwow3 września o 12:22
Szanowny Panie Marku. Ja przedstawiam swoje zdanie, nic nie muszę argumentować , zresztą tak jak Pan. Zapytam więc : co Pan wniósł do dyskusji na tym forum ? Analizowałem Pana wpisy.... zatem powtórzę : co lub kogo Pan tu reprezentuje ? Zaprogramowana nieświadomość to za mało by dyskusja miała sens....kłaniam się..lwow
Lubię to! 2
Marek
Mareklwow3 września o 16:13
Panie Lwów.
Moje zdanie jest następujące; uwazam, że nie powienen Pan wypowiadać swego zdania.
To jest moje zdanie i nie muszę go uzasadniać. Taka drogi Panie z Panem jałowa dyskusja jest
Lubię to! 1
lwow
lwowlwow3 września o 20:14
"To jest moje zdanie i nie muszę go uzasadniać. Taka drogi Panie z Panem jałowa dyskusja jest"..Zdanie-perełka !
Już Pana lubię, Panie Marku, no może troszeczkę mniej niż P. Laskowskiego. Jeśli poda Pan nazwisko swojego nauczyciela języka polskiego, będę wdzięczny, nauczyciel zapewne mniej.
kłaniam się- lwow
Lubię to! 1
HR
HRJan W.2 września o 11:53
Ta "stara kadra" z uprawnieniami emerytalnymi nic świeżego już nie wniesie, jeśli jest zmęczona pracą. Jeżeli nowi mają odpowiednie kwalifikacje i są bardziej wydajniejsi, to normalne, że powinni zarabiać adekwatnie do tych kwalifikacji i włożonej pracy. Nie pozyska się dobrych fachowców za niskie wynagrodzenie. Za fachowcami idzie jakość świadczonych usług przez powiat.
Lubię to! 9
Czytelnik
CzytelnikHR2 września o 19:56
Tylko kto ma uczyć tych nowych pracowników. Oczywiście ten stary wykwalifikowani pracownik pracujący za niższe wynagrodzenie niż ten nowy niemające żadnego pojęcia specjalista. Brawo !
Lubię to! 4
?
?HR3 września o 08:35
A kto zatrudnia ludzi, którzy nie mają żadnego pojęcia o pracy, jaką mają wykonywać?
Lubię to! 6
Dośiwadczenie
DośiwadczenieHR3 września o 09:49
Racja czytelniku. Nie ważne ile masz dyplomów, najważniejsze jest doświadczenie, bo kogoś kto skończył tylko szkołę średnią można nauczyć tyle samo, a nawet więcej niż jakiegoś lalusia po szkołach i dyplomach.
Lubię to! 3
absurd
absurdHR3 września o 11:47
Nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby zatrudniać ludzi po szkole średniej, by ich wszystkiego uczyć, skoro na rynku pracy są wykwalifikowani pracownicy. Uczyć się trzeba w szkole, w pracy trzeba pracować.
Lubię to! 6
sam jestes absurd
sam jestes absurdHR3 września o 16:08
W szkole się g**** nauczysz. Widać nie wiesz nic ale pewnie siedzisz na 500+ więc nie będe tego pasożytom tłumaczył...
Lubię to! 2
Geodeta
GeodetaHR3 września o 21:26
Proszę przejrzeć nabory do pracy w starostwie oraz wyniki naboru. wymagania doświadczenia_brak wykształcenie-średnie. Czyli lapanka z ulicy. Lepszy rydz niż nic. Pan starosta oszczędny w jednym wydziale było dwie panie i dawały radę odeszły z pracy i jest trzy panie zatrudnione bo dwie nowe nie dają rady. I to sie nazywa oszczędzanie.
Lubię to! 3
Justa
JustaHR4 września o 07:49
Kto chciał się uczyć, ten się uczył. Nie wszyscy jednak muszą kończyć studia, potrzebna jest różna praca. Jeżeli jednak ktoś w siebie zainwestował (czas i niejednokrotnie pieniądze, które mógł przeznaczyć na przyjemności), to zarobek powinien być adekwatny do posiadanych kwalifikacji. Polacy to dziwny naród, każdy tu chciałby mieć fachowca za grosze, ale sam siebie wysoko ceni. Wynagrodzenie powinno być godziwe i adekwatne do posiadanej wiedzy i kwalifikacji. Dziś niejednokrotnie dochodzi do absurdu, że ludzie o niskich kwalifikacjach, na stanowiskach pomocniczych i obsługi, często zarabiają więcej od wykwalifikowanych pracowników na stanowiskach urzędniczych. To oczywiście wina złego zrządzania lub kumoterstwa i nepotyzmu, ale niestety takie zjawiska w polskiej administracji ciągle jeszcze występują, co np. w Niemczech jest nie do pomyślenia.
Lubię to! 4
wartościowanie stanowisk
wartościowanie stanowiskHR4 września o 08:59
To jest zawsze kwestia wyboru, czy chce się mieć taniego pracownika, czy dobrego pracownika. Administracja publiczna powinna jednak stawiać na jakość. Za publiczne pieniądze powinni być zatrudniani specjaliści, bo to oni świadczą usługi publiczne-niskiej lub wysokiej jakości, w zależności od zatrudnionej kadry. Dobra polityka płacowa w administracji publicznej, nie powinna wyżej wartościować stanowisk wspierających i obsługujących (pomocniczych i obsługi) stanowiska kluczowe, które świadczą usługi publiczne (urzędnicze).
Lubię to! 4
Janush
JanushHR4 września o 09:23
Justa w sedno niestety ale dziś nie liczą się kwalifikacje tylko DYPLOM. Nieważne co skończysz, nawet jak masz siano w głowie ale masz dyplom wyższego wykształcenia zarabiasz więcej niż ktoś z głową na karku ale bez dyplomu. Widziałem ogłoszenia i znam takie przypadki.
Lubię to! 1
Niestety
NiestetyHR4 września o 11:29
Niestety, jeśli chce się wykwalifikowanych specjalistów to trzeba płacić, bo ci ludzie mogą dużo więcej zarobić, ale jak się im chce zapłacić, by ich przekonać do pracy to podnosi się larum, że "łooo za dużo zarabiajo darmozjady łooo" i niestety populizm się załącza i guzik i ci specjaliści idą gdzieś do prywatnego bo tam dostana mnóstwo kasy i nikt im do portfela nie zagląda i docenia. I przez to do władzy i instytucji publicznych idą ludzie mierni, bierni ale wierni.
Lubię to! 6
Psy szczekają...
Psy szczekają...HR4 września o 19:43
Jeszcze nie dawno krzyczeliście,ze nie roby z wasze podatki siedzą i nic nie robia. Jak nie ma nic do roboty tylko siedzenie na *** jak twierdziliście, to po co fachowcy. Po drugie pracy w urzędzie nie nauczy żadna uczelnia. Kto pracował ten wie,kto nie pracował będzie siedział w necie i jęczał,raz w jedna stronę,raz w drugą. Podpisujący się jako geodeta, ile razy powiedziałeś tym paniom, ze za Twoje podatki siedzą na stołku, ile skarg napisałeś na ich prace, ile telefonów wykonałeś skarżących. No właśnie. Pytania retoryczne.
Lubię to! 2
fakt
faktJan W.2 września o 18:16
za p.Jaśpińskiego Schronisko zagłębiało się w straty, p.Kowalczyk pokazał, ze jednak "da się" inaczej zarządzać publiczna jednostką
Lubię to! 9
energia
energiafakt3 września o 08:37
młodemu więcej się chce
Lubię to! 3
Klient
KlientJan W.2 września o 21:03
Panie starosto może pan wprowadziłyby kodeks etyki ubioru swoich pracowników. czekając po mapkę zaobserwowałem ciekawe ubiory w starostwie np. Wysoki pan urzędnik w jensach i sandałach , wysoka pani urzędnik roznegliżowana w koszulce na ramiączkach. Kto widział taki ubiór w urzędzie.
Lubię to! 6
Mad
Mad1 września o 12:38
Trzeba było prawie dekady, i to jeszcze przed samymi wyborami, żeby się kapnął, że rondo będzie najlepszym rozwiązaniem ...
Teraz cztery lata trzeba by czekać na realizację ...
Nikt tego nie kupuje. Wystarczy zobaczyć ile ludzi wchodzi na Facebooku na jego publikacje
Lubię to! 4
zia
ziaMad1 września o 13:02
To zobacz co wyrabia burmistrz i kto za to płaci.
Lubię to! 11
Odp
Odpzia1 września o 14:34
Panu staroście już dziękujemy
Lubię to! 7
owiedź
owiedźzia1 września o 15:51
Panu burmistrzowi i jego klakierom też dziękujemy.
Lubię to! 18
Autor
AutorMad1 września o 18:28
Przypominam o zebranych 3000 podpisów pod tym, że ludzie burmistrza torpedowali temat bo chcieli tam światła ....
Lubię to! 1
@
@Mad1 września o 20:29
Rondo będzie w tym roku. Bardzo się mylisz.
Lubię to! 6
Adam
Adam1 września o 11:45
Na platformę na pewno nie zagłosuję po tym co wyprawiali pod sądem i na skrzyżowaniu. Obecny starosta to jak dla mnie już zgrana karta. Dlatego zagłosuję na Aktywny Powiat lub Jaworską Prawicę. Wszystko zależy kogo będą mieli na liście w Jaworze, bo pan Rafał to raczej z okręgu wiejskiego wystartuje.
Lubię to! 8
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora1 września o 11:06
Pan starosta jakieś tam zasługi ma, ale czasy się zmieniły i potrzeba kogoś nowego - dynamicznego.
Lubię to! 7
Dps
Dpsmieszkaniec Jawora6 września o 21:48
Pracownicy dps-ów też już Panu staroście dziękują. Czas na zmiany ile można zaciskać pasa. Ludzie chcą godnie żyć Panie starostwo.
Lubię to! 1
Table
Table1 września o 11:04
Z tego co słychać w samym srarostwie to szykuje się swoiste trzęsienie ziemi czyli stołków
Lubię to! 8
totalnie
totalnieTable1 września o 11:19
PO+SLD teraz chce przejąć powiat? W mieście są liczne procesy sądowe i postępowanie prokuratorskie.
Lubię to! 15
/
/1 września o 06:44
Panie starosto zrealizowaliście rzeczywiście 99% z 5% potrzeb powiatu. Tak jak wygląda ten powiat to woła o pomstę do nieba!!! Wystarczy spojrzeć na rankingi. Widział pan gdzie tam jest powiat jaworski??? W czarnej d...e! Dalej będzie pan oszczędzał? Trzeba ten powiat ruszyć z miejsca!!! A na to potrzebny jest ktoś na Pana miejsce.
Lubię to! 13
Marek
Marek/1 września o 08:16
O jakich rankingach mowa ?? Może więcej szczegółów? Bo z powyzszego wpisu nie wynika nic. Proszę poprzeć swoją wypowiedź faktami..
Lubię to! 5
powiat jaworski
powiat jaworski31 sierpnia o 22:56
Największą gminą skupiającą najwięcej mieszkańców powiatu jest Jawor, dlatego powiatem powinien zarządzać jaworzanin.
Lubię to! 7
oro profesoro
oro profesoropowiat jaworski1 września o 11:00
Powiatem powinna zarządzać przede wszystkim osoba kompetentna. Mieszkańcy wsi nie są w niczym gorsi od mieszkańców miasta...
Lubię to! 10
zgoda
zgodaoro profesoro1 września o 11:17
w Jaworze jest dużo kompetentnych osób
Lubię to! 13
Ania
Ania31 sierpnia o 22:02
Może być pięknie. Kibicuję Rafał!!! Dla mnie człowiek honoru, nie do kupienia
Lubię to! 11
!
!31 sierpnia o 21:50
Strach obleciał paru radnych, którzy przywiązali się kurczowo do stołków. Spokojnie, znajdziecie pracę, jest jej w bród, a byłoby jeszcze więcej, gdybyście podjęli kilka kluczowych inicjatyw. Ale dla was wydanie 800 zł to trzeba zrobić rozpiskę na 3 kartki formatu A4. Nadzwyczajniej w świecie BIUROKRACJA
Lubię to! 10
Marcin
Marcin!1 września o 01:05
I myślisz że jak przyjdzie ktoś nowy to tak nie będzie .. procedury. No ale czego mozna wymagać przy takim sposobie myślenia?
Lubię to! 4
A
A!1 września o 10:11
Boze chroń nas przed rakiem myśleniem. Przepisy i procedury obowiązują bez względu na to kto rządzi powiatem. A co więcej teb kto rządzi powinien wiedzieć jakie są przepisy i jak stosować procedury. Podstawa .
Lubię to! 6
Reklama
wuefista
wuefista31 sierpnia o 21:46
Mówią na mieście, że Aktywny Powiat będzie czarnym koniem tych wyborów.
Lubię to! 9
@
@wuefista31 sierpnia o 22:09
Chyba na wsi...
Lubię to! 11
zaszczuta
zaszczuta31 sierpnia o 21:37
Miałam propozycję startu w wyborach. Jak się dowiedziała o tym obecna ekipa rządząca to szczują na mnie na każdym kroku. Ludzie!!! Ogarnijcie się! Nie wiem co wy tam otrzymujecie, że to dla was sprawa życia i śmierci. Oby was wymienili normalni ludzie. Mam nadzieję, że pan do nich należy. Powodzenia!
Lubię to! 13
Aga
Agazaszczuta1 września o 08:17
Przykładem normalności jest na pewno Urząd Miasta w Jaworze..
Lubię to! 1
Ian
IanAga1 września o 11:00
"Normalności"...
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninAga1 września o 11:16
Oj Aga, samochwała widać z Ciebie. Niestety, ale pracownicy i jaworzanie mają inne zdanie. Liczne procesy sądowe i postępowanie prokuratorskie z niczego się nie biorą.
Lubię to! 12
samorządowiec
samorządowiecAga1 września o 12:46
To chyba jakaś riposta????
Lubię to! 0
Stacha kolega
Stacha kolega31 sierpnia o 21:28
Staszek wykonał przez te lata niezłą robotę i powinien już usunąć się w cień. To nie jest zarządzający na te czasy, które nadchodzą. Teraz trzeba inwestować a to nie jest jego kierunek. On by oszczędzał. Więc Stasiu DZIĘKUJEMY i zwolnij miejsce młodym. Niech się wykażą
Lubię to! 11
zmęczeni
zmęczeniStacha kolega31 sierpnia o 23:01
Może jakby pracownicy, którzy mają uprawnienia emerytalne skorzystali z nich, zwalniając miejsca młodszym, którym najzwyczajniej więcej się chce, to okazałoby się, że więcej "da się" zrobić?
Lubię to! 17
Obserwator
Obserwator31 sierpnia o 20:39
Mam nadzieję, że rozwalicie te kliki, które się potworzyły. Świerza krew jedt niezbędna
Lubię to! 11
Aga
AgaObserwator31 sierpnia o 21:48
A obserwatorowi proponuję zakupić słownik ortograficzny....
Lubię to! 12
Jaworzanin
Jaworzanin31 sierpnia o 19:32
Starostwo przypomina zwijajace się z rynku przedsiębiorstwo. Średnia płaca rośnie a w starostwie czekają aż ludzie się pozwalniają. Zaplanować można było dwa razy tyle ale nie ze sknerusem
Lubię to! 12
"Jaworzaninie"
"Jaworzaninie"Jaworzanin31 sierpnia o 19:34
To co powiesz o gminie?
Lubię to! 6
GM
GMJaworzanin2 września o 09:44
Coś jest na rzeczy z tymi zwolnieniami w starostwie, ponieważ jedna z pracownic pana starosty ostatnio widziana była w jednej z gmin na rozmowie o pracę. Brawo ! Gminy podbierają pracowników staroście.
Lubię to! 2
usługi publiczne
usługi publiczneGM2 września o 12:07
warto inwestować w wykwalifikowanych, doświadczonych i zaangażowanych fachowców, tak, jak to od dawna robią korporacje
Lubię to! 7
Wieść gminna
Wieść gminnaGM2 września o 19:56
Nie jest tajemnica ze jeden z wlodarzy próbuje przyciągnąć do siebie pewna panią naczelnik,ale wtedy to już statek zatonie
Lubię to! 4
Byly
BylyGM3 września o 21:13
Tylko starosta nie potrafi zrozumieć że wynagrodzenie 2400 brutto po 15 latach pracy Nie koniecznie może kogoś motywować do pracy.
Lubię to! 2
brawo
brawoJaworzanin2 września o 12:09
wójt Męcinki postawił na jakość, ściągnął do siebie kilku fachowców i gmina ostro ruszyła do przodu w rozwoju
Lubię to! 7
ech
echbrawo2 września o 18:28
Męcinka rozwija się, ludzie się tam przesiedlają, budują, niedługo zamieni się w tzw. "sypialnię" strefy z komfortowymi warunkami do życia i siecią niezbędnych placówek dla rozwoju mieszkalnictwa. W Męcince maja dobrego gospodarza, Jaworowi tez by się taki przydał.
Lubię to! 5
RW
RW31 sierpnia o 19:10
Miałkie gadanie bez żadnych konkretów. Starostwo prawie wszystkie inwestycje zrealizowało przy użyciu środków zewnętrznych, wiele z nich na terenie gminy Mściwojów. Ale jak ktoś się nie zna, to łatwo mu się gada.
Lubię to! 6
Michał
MichałRW31 sierpnia o 19:33
To chyba dobrze co nie? W gminie chce się inwestycję na co najmniej 21 milionów samemu finansować...
Lubię to! 2
filozof ekonomii samorządu
filozof ekonomii samorząduRW31 sierpnia o 21:44
No tak, dofinansowanie ze środków gminy to też dla starostwa "środki zewnętrzne".
Lubię to! 10
Karol
Karol31 sierpnia o 17:14
Właśnie takiej inicjatywy było trzeba. Dość partyjniactwa w samorządzie, trzeba postawić na lokalnych aktywistów.
Lubię to! 14
Niestety
NiestetyKarol31 sierpnia o 19:41
Niestety, ci "bezpartyjni", lokalni często zaraz po wyborach przechodzą albo wspierają jakaś partię...
Lubię to! 4
Doinformowany
Doinformowany31 sierpnia o 17:10
Niestety z tezą, że powiat Jaworski nie do końca wykorzystywał możliwości związane z pozyskaniem środków na realizację zadań zgodzić się nie można.

Praktycznie 99% inwestycji zrealizowanych przez samorząd powiatowy wykonanych zostało z pomocą środków pozyskanych przez powiat z środków zewnętrznych.
Lubię to! 9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.