Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Radni zaopiniowali zmianę nazw ulic

W wyniku przeprowadzonych przez Urząd Miejski tzw. konsultacji do konsultacji wskazano, aby ul. Zygmunta Berlina przemianować na ul. Spacerową, a ul. Adama Rapackiego na kard. Stefana Wyszyńskiego.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta rajcowie zaopiniowali propozycje zmian. W wyniku drugiego etapu konsultacji, w przypadku ul. Zygmunta Berlinga, za zmianą na ul. Spacerową zagłosowało 58 osób, za zmianą na ul. rtm. Witolda Pileckiego 8 osób, zaś na pozostałe propozycje nie oddano ani jednego głosu. 

Projekt uchwały zmieniającą nazwę ulicy na Spacerową poparło 5 radnych (Andrzej Kobes, Wojciech Oślak, Ewelina Szynkler, Małgorzata Świderska, Zygmunt Ziółkowski), Krzysztof Kowalczyk oraz Zbigniew Dynowski wstrzymali się od głosu, natomiast przeciwny był Krzysztof Detyna.

W przypadku ul. Adama Rapackiego 105 osób poparło zmianę na ul. kard. Stefana Wyszyńskiego, 98 na ul. Niepodległości, 73 na ul. Karola Wojtyły, 41 na ul. Wyzwolenia, 30 na Al. Niepodległości, 17 na ul. Żołnierzy Wyklętych, 14 na ul. rtm. Witolda Pileckiego, 4 na ul. Danuty Siedzikówny "Inki", 1 na ul. Sybiraków.

Zmianę nazwy ul. Adama Rapackiego na ul. kard. Stefana Wyszyńskiego poparło 7 radnych. Przeciwna takiej zmianie była radna Małgorzata Świderska. 

Podczas dyskusji radny Krzysztof Detyna przypomniał, iż podczas sesji Rady Miejskiej postulował, aby nie umieszczać na ankietach do głosowania zarówno ul. Niepodległości, jak i Al. Niepodległości oraz ul. Karola Wojtyły, gdyż papież został upamiętniony już w Jaworze Al. Jana Pawła II. Skupiona wokół burmistrza Emiliana Bery większość w radzie nie przychyliła się wówczas do uwagi radnego. 

- Prosiłem na sesji, żeby zastanowić się czy zamiast dwóch podobnych nazw nie zastosować jednej. Druga uwaga była taka, żeby nie wpisywać Karola Wojtyły, skoro mamy ulicę Jana Pawła II. Niestety moja sugestia nie została wzięta pod uwagę. Apeluję, żeby na przyszłość bardziej refleksyjnie do tego podchodzić, nie rozbijając głosów albo nie podawać propozycji, które z gruntu logiki nie bardzo tutaj pasują. Bo na pewno wyniki byłyby inne, gdyby np. Al. Niepodległości i ul. Niepodległości widniały pod jedną nazwą i gdyby nie było Karola Wojtyły  - zauważał radny Krzysztof Detyna

O licznych kontrowersjach związanych z drugim etapem konsultacji szerzej pisaliśmy w tekście "Kolejne wątpliwości w sprawie konsultacji". Być może zostaną one wyjaśnione już jutro. To bowiem właśnie podczas rozpoczynającej się o godz. 12:00 piątkowej sesji radni głosować będą nad zmianami nazw ulic.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

DW
DW9 czerwca 2017 o 20:01
W takim razie ul. Rapackiego powinna nosić nazwę Niepodległości, gdyż w sumie to ta nazwa miała najwięcej głosów. Ulica czy aleja, to już niech radni sobie podebatują.
Lubię to! 0
Polak
Polak9 czerwca 2017 o 08:38
Burmistrz wprowadza zamieszanie. Prosta sprawa, a tak ją skomplikował.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.