Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pulsujący ból głowy - co jest jego przyczyną?

Pulsowanie w głowie zwykle towarzyszy migrenom, jednak tego typu ból może pojawić się również w innych sytuacjach. Co może być przyczyną pulsującego bólu głowy? Jak radzić sobie z tą dolegliwością?

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

Pulsowanie w głowie objawy

Pulsowanie w głowie ma charakter napadowy, nawracający i często występuje jednostronnie. Atak migreny lub sam pulsujący ból głowy może trwać od 4 do nawet 72 godzin. Napady zazwyczaj pojawiają się cyklicznie - występują co kilka dni, tygodni lub miesięcy. U kobiet mogą wiązać się ze zmianami hormonalnymi, związanymi z cyklem miesiączkowym.

Pulsujący ból głowy może wiązać się ze światłowstrętem, złym samopoczuciem i mdłościami, wymiotami, a także nadwrażliwością na zapachy i dźwięki. Dodatkowo objawy mogą towarzyszyć bólowi przez cały czas lub tylko przez kilka pierwszych godzin od wystąpienia napadu.

Jeżeli ból jest objawem migreny, dowiedz się więcej o migrenie - Wolniodbolu to portal, który szeroko opisuje to schorzenie.

Pulsowanie w głowie przyczyny

Jeśli przyczyną pulsowania w głowie nie jest migrena, może nią być zapalenie tętnicy skroniowej. W okolicy skroni pojawia się dyskomfort lub ból, któremu towarzyszą zaburzenia widzenia, gorączka i ogólne złe samopoczucie. Ból o charakterze pulsującym może pojawić się również w ostrym zapaleniu ucha. Jeżeli ból utrzymuje się od dłuższego czasu, jego przyczyną może być guz mózgu. W ostatnim przypadku charakterystyczne jest utrzymywanie się bólu nawet po zażyciu silnych środków przeciwbólowych.

Czasami zdarza się, że ból głowy wynika z chorób zębów lub dziąseł. Dolegliwości bólowe mogą towarzyszyć infekcjom bakteryjnym miazgi zębowej lub uszkodzeniom korony zęba. Odsłonięte zakończenia nerwowe są silnie narażone na podrażnienia, a pojawiający się ból może promieniować aż do głowy. Pulsujący ból głowy często towarzyszy wyrzynaniu się zębów mądrości. Więcej informacji na temat przyczyn bólu głowy znajduje się na http://wolniodbolu.pl/bol-rozsadza-glowewylecz-pulsujacy-bol-glowy/.

Ból głowy można pokonać

Jak radzić sobie z bólem głowy? Jeżeli cierpi się na pulsujące bóle głowy, warto zwrócić uwagę na okoliczności, w jakich występują. Gdy pojawiają się po zjedzeniu określonych pokarmów, powinno się wyeliminować je z menu. W przypadku stresu, można sięgnąć po łagodne środki uspokajające, postawić na aktywność fizyczną rozładowującą negatywne emocje lub medytować. Jeśli ból towarzyszy długiemu wpatrywaniu się w ekran komputera, warto zbadać wzrok i kupić okulary korekcyjne bądź z antyrefleksem.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.