Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Przystanek autobusowy przy ul. 1 Maja

Mamy zaledwie kilka stanowisk parkingowych przy ul. 1 Maja. Nie dość, że dla nas brakuje miejsca to jeszcze turyści chętnie parkują swoje auta, które zazwyczaj zajmują dwa miejsca parkingowe. A co! Kto im zabroni? – napisał nasz Czytelnik.

© materiał prasowy

- Nasz region szczyci się perełką, jaką niewątpliwie jest Kościół Pokoju w Jaworze. Osobiście zachęcam turystów do odwiedzenia naszego miasta, a nawet zostania tutaj na dłużej. Jednak proszę zwrócić szczególną uwagę na mieszkańców. W trakcie, kiedy turyści zachwycają się naszym pięknym miastem i jego zabytkami, np. mieszkańcy ul. 1 Maja „podziwiają” autobusy, które zajmują wszystkie miejsca parkingowe. Uważam, że miasto powinno zagwarantować turystom warunki, chociażby takie jak miejsca parkingowe, aby mogli spokojnie zwiedzać i zachwycać się urokami Jawora – napisał Czytelnik portalu jawor24h.pl.

Reklama

Komentarze (7)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Folik
Folik7 maja o 16:56
A co z parkingiem dla autokarów? Jawor staje się miastem nietolerancyjnym dla przyjezdnych turystów - zwłaszcza zagranicznych. Często widziałem kampery z rej. francuska, belgijską stojące na parkingu przy Limanowskiego. Autokary nie maja gdzie się "podziać" - czasem dziennie przyjeżdża ich kilkanaście. Wstyd Panie Burmistrzu, że tak nie dba się o chętnych zwiedzenia obiektu UNESCO i pięknego Rynku.Od długich lat miał powstać taki parking przy Rapackiego - obecnie Wyszyńskiego. Zburzono stodoły i miasto nic więcej nie zrobiło.
Czy Pan Detyna coś w tym działa razem z radnymi ?
Czy tylko pisze "wierszówki" ?
Lubię to! 2
solo
soloFolik8 maja o 22:01
Kto sobie już "upatrzył" ten teren po poniemieckiej stodole ? Potrzebny natychmiast parking - wstyd przed niemieckimi turystami.
Lubię to! 0
jakie efekty?
jakie efekty?31 maja 2017 o 19:03
PKP niedługo wyremontuje swój budynek dworca, GDDKiA wyremontuje DK3 i zbuduje S3, strefa ekonomiczna niedługo skończy przygotowanie terenu pod inwestora, Mercedes niedługo wybuduje na terenie strefy fabrykę, a z gminnych inwestycji to co mamy oprócz kładki na Jaworniku, remontu szaletu, kilku chodników, miejsc parkingowych i skwerków?
Lubię to! 4
polpol
polpol31 maja 2017 o 18:19
Mercedes przyśle walec to wyrówna
Lubię to! 0
Adam N.
Adam N.31 maja 2017 o 08:48
Mieszkałem tam kilkanaście lat. Problem z parkowaniem autobusów z turystami zwłaszcza z Niemiec to odwieczny problem. Parkowali jak im się podobało. To nie jest ich wina bo brak odpowiedniego miejsca i oznakowania. Parking zrobiony przez poprzedniego włodarza nie spełnia żadnych przepisów. Sam wjazd przez wysoki krawężnik to ryzyko uszkodzenia auta a tym samym wyjazd. Sądzę że to kwestia napisania petycji do pana Emiliana i problem będzie rozwiązany. Zwłaszcza że kościół Pokoju zyskał wyższą rangę.
Lubię to! 0
karmin
karmin30 maja 2017 o 21:42
Przeciez przy Rapackiego - po stodole miał być wykonany parking dla autobusów - teren czeka ( chyba , że ktoś sobie już upatrzył na domek). Jest parking przy Limanowskiego - zajety przez TIRy i autobusy przewożące dzieci.Czas zrobic porządek , bo parkowanie przy 1 Maj jest niebezpieczne - mało miejsca na mijankę
Lubię to! 1
alan
alan30 maja 2017 o 01:43
Bardzo słuszna uwaga. Były kiedyś propozycje zrobienia parkingu na tym pustym placu przy rapackiego. Dlaczego tego nie zrobiono???
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.