Logo Jawor24h.pl
Reklama

Przychodzeń z nurtem Bery?

- Ze zdumieniem oraz wielkim niepokojem przyjąłem informację o kandydowaniu do Rady Powiatu Jaworskiego z komitetu EB Razem Pana Zbigniewa Przychodzenia, byłego Wójta Gminy Męcinka - napisał do nas Czytelnik.

© pixabay.com

- Zdumienie wynika z faktu, że Burmistrz Miasta Jawora Pan Emilian Bera, „filar” komitetu EB Razem, wziął pod swoje skrzydła Pana Przychodzenia. Nie jestem w stanie zrozumieć, czym kieruje się Pan Bera, że akceptuje sytuację, że z komitetu, z którego osobiście kandyduje do Rady Miejskiej i na urząd burmistrza (zastanawiającym jest również fakt, dlaczego Pan Bera kandyduje zarówno na radnego, jak i na urząd burmistrza: czy nie udało się znaleźć innej, równie ambitnej i godnej zaufania osoby, która mogłaby ubiegać się o mandat radnego z okręgu nr 1 z pierwszego miejsca na liście komitetu, czy też Pan Bera zabezpiecza się na wypadek przegranych wyborów na burmistrza?) kandyduje także Pan Przychodzeń – osoba, która jak pokazały poprzednie wybory samorządowe w 2014 r., nie cieszy się wielkim zaufaniem zarówno mieszkańców Gminy Męcinka, jak i mieszkańców gmin powiatu jaworskiego (jedynie 219 oddanych głosów na Pana Przychodzenia w wyborach na radnego Rady Powiatu z gmin Mściwojów, Męcinka, Paszowice, Wądroże Wielkie). Znakiem zapytanie zakończę pytanie, które nasuwa się jako pierwsze: być może odpowiedzią na powyższe pytanie, co stało za akceptacją kandydatury Pana Przychodzenia, jest wzajemne zamiłowanie obu Panów do pstrokatych ubrań, w których zarówno Pan Bera, jak i Pan Przychodzeń gustują?

Niepokój pojawił się z powodu działań, które próbował wdrożyć burmistrz Bera w stosunku do mieszkańców Gminy Męcinka, której jestem mieszkańcem. Podwyżka, którą Wójt Gminy Męcinka Pan Mirosław Brzozowski oraz radni Gminy Męcinka zablokowali nie godząc się na podwyższanie opłat dla mieszkańców gminy. Stad też, kwestia ubiegania się o mandat radnego powiatowego z komitetu EB Razem, powinna wywołać refleksję u samego kandydata, Pana Przychodzenia, mieszkańca Gminy Męcinka. Gminy, dla której „lider” komitetu EB Razem Pan Emilian Bera, próbował narzucić na mieszkańców większe opłaty za wodę.

Czy kandydując z ramienia komitetu EB Razem na radnego Rady Powiatu, Pan Przychodzeń godzi się i akceptuje działania, które podejmował Pan Bera, chcący obarczyć mieszkańców gminy wyższymi opłatami za wodę?

Czy fakt bycia mieszkańcem Gminy Męcinka nie obliguje kandydata, pana Przychodzenia, do działań innych niż „lidera” komitetu EB Razem, pana Bery?

Pytań, takich jak wyżej jest więcej – niepokoju wyborem Pana Przychodzenia na radnego Rady Powiatu Jaworskiego, tym bardziej - napisał do Czytelnik.

Reklama

Komentarze (47)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworzanin
Jaworzanin 12 października o 10:19
No i poszedł na dno.trzeba jeszcze umieć pływać a to latka nie te panie P.
Lubię to! 1
Obserwator. ..
Obserwator. ..6 października o 22:10
Pan przychodzen do rady powiatu. o nie . Przecież on juz miał swoje 5 minut.
Lubię to! 2
Jurek
JurekObserwator. ..9 października o 17:27
A jakiego kolegę sobie dobrał
Lubię to! 1
Smutna Jaworzanka
Smutna Jaworzanka1 października o 13:33
Masakra czego to się nie zrobi dla Państwowych pieniędzy. Ja również mogę latać i obklejać mury za wynagrodzenie od Burmistrza. A człowiek szary(po szkołach) wiąże ledwo koniec z końcem bo znajomości w Urzędzie Miejskim NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-(
Lubię to! 7
Pytanie
Pytanie27 września o 21:07
A gdzie ostatni list do redakcji? Czyżby to, że prawda wychodzi na jaw nie spodobało się komuś na fotelu w UM?
Lubię to! 5
Iza
Iza27 września o 19:26
Pinokio
Lubię to! 0
Gdzie jest list?
Gdzie jest list?27 września o 16:26
A dlaczego usunięto ostatni list od czytelnika? Kogoś w ratuszu zabolała prawda? Na szczęście dla was czas rządów i prywatnego folwarku się kończy.
Lubię to! 4
widz
widz27 września o 15:37
a możę na tyle jesteście uczciwi że napiszecie prawde. Starosta jaworski przegrał sprawe w sadzie pracy i musi przywrócić na stanowisko dyrektora P. Jaśpińskiego. a P. Kowlaczyk został bez pracy. na dodatek starosta naraził powiat na ogromna strate z naszych pieniedzy bo musi zapłacic odszkodowanie
Lubię to! 2
Świdnica do domu!
Świdnica do domu!widz27 września o 23:23
A co powiesz o gminie, widać zaklejanie plakatów kontrkandydatów wam już nie wystarczy, wszystko robicie by kastę świdnicką utrzymać
Lubię to! 3
pełne info
pełne infowidz28 września o 11:25
Widzu, może poinformujesz od razu, że Sąd Pracy w kwietniu b.r. przywrócił też do pracy niesłusznie zwolnioną byłą Panią sekretarz-naszą jaworzankę, uczciwego i kompetentnego urzędnika, a burmistrz chyba nie mógł pogodzić się z tym wyrokiem, bo przez 10 dni od dnia zgłoszenia gotowości do pracy przez pracownika nie przywracał go, aż w w końcu w jednym dniu wręczył pismo informujące o przywróceniu i chcąc zniweczyć skutek wyroku w postaci przywrócenia, wręczył kolejne niezasadne wypowiedzenie. Sprawa znów trafiła do Sądu Pracy i do Prokuratury.
Lubię to! 5
Kochanek
Kochanek27 września o 08:11
Gdzie jest Mariolka
Lubię to! 0
Przych
Przych26 września o 23:37
Takie media jak Czaplińska, która za pączka napisze co chcesz nie powinny funkcjonować
Lubię to! 2
Media
MediaPrzych27 września o 11:11
To e-legnickie, Telewizja Jawor, Gazeta Jaworska, również nie powinny funkcjonować bo piszą co burmistrz chce
Lubię to! 3
Jolanta Czaplicka
Jolanta Czaplicka26 września o 23:25
Jolanta Czaplicka-powinnaś podejść do spółdzielni i zapytać czy Bera będzie budował mieszkania a nie pisać bzdury wyssane z palca.
Lubię to! 2
wyborca
wyborcaJolanta Czaplicka27 września o 11:17
Gadał, że będzie, były zdjęcia, plakaty, plany, uściski dłoni,a teraz co? Nawet już nic nie obiecuje, bo wie że ludzie sie nie nabiorą, tylko gada o energii (dla swoich)
Lubię to! 4
Jaworzadka
Jaworzadka wyborca6 października o 11:31
Energia i jest najważniejsza i to ta pozytywna...po co tam mieszkanua...jakoś to będzie. ..
Lubię to! 3
Jawrzanin
Jawrzaninwyborca6 października o 11:57
Jakoś to będzie to niezwykle precyzyjne określenie.
Lubię to! 3
Judasze
Judaszewyborca6 października o 12:53
Ja na jaworskich Judaszy, co za parę srebrników "sprzedali" własnych mieszkańców, byleby tylko energicznie załapać się na Program Koryto+ głosować nie będę. A dziś agitują, aby Ci sami mieszkańcy jeszcze na nich zagłosowali. Wstydu nie mają.
Lubię to! 5
Ewa
EwaJolanta Czaplicka6 października o 20:00
pytam ludzi co zrobił wasz Butmistrz...jak to co...dużo zrobił. .. skwerki. Place zabaw i co to malo .. widac jaworzanie nie wiele potrzebują. ..brakowało tylko placów zabaw i juz są.
Lubię to! 2
Reklama
Jaworzanin
Jaworzanin26 września o 21:06
Proszę państwa proszę rozejrzeć się wokoło miasto totalnie nie ściąga żadnych zewnętrznych pieniędzy na rozwój. Tyle było obiecane i niccc. Obiecany basen i nic nowe drogi i nic nowe mieszkania i nic i tak dalej i dalej ....Urzędasy załatwiają sprawy po pół roku zero reakcji na jakiekolwiek pisma. Szok co cię dzieje w tym mieście.
Lubię to! 4
pociotki Kononowicza
pociotki KononowiczaJaworzanin27 września o 14:10
"Nowe drogi i nic" - no rzeczywiście, ul. Cukrownicza i 12 mln na jej remont to rzeczywiście nic...
Lubię to! 3
Pamiętlkiwy
Pamiętlkiwypociotki Kononowicza27 września o 15:34
Wow, jedna ulica za 12 milionów przez 4 lata, nie no shock!
Lubię to! 3
o co chodzi?
o co chodzi?25 września o 23:03
Czyżby burmistrz miał przed mieszkańcami coś do ukrycia, że nie upublicznia oświadczeń majątkowych, które mu złożono?
Lubię to! 4
urzędnik
urzędniko co chodzi?26 września o 08:50
może nie chce pokazać mieszkańcom, jakie wysokie wynagrodzenia wypłacił swojej zastępczyni, doradco-sekretarzowej i skarbniczce, która odpowiada za straty i żeby reszta załogi nie widziała, ile zarabia zarząd?
Lubię to! 1
o to chodzi
o to chodzio co chodzi?26 września o 09:26
Ślepy jesteś, że oświadczeń nie widzisz?
Lubię to! 0
Oświadczenia
Oświadczeniao to chodzi26 września o 14:20
A widzisz oświadczenia za 2018 rok?
Lubię to! 0
autor
autoro to chodzi26 września o 17:07
jak ma być oświadczenie za 2018 skoro teraz mamy 2018- myśl
Lubię to! 0
Do Autor
Do Autoro to chodzi26 września o 18:03
Chodzi o oświadczenie złożone w 2018 roku ale za rok podatkowy 2017
Lubię to! 0
obserwator
obserwatoro to chodzi26 września o 18:05
i o to chodzi>brak oświadczenia majątkowego złożonego w 2018 r i pewnie do wyborów nie będzie widoczne.
Lubię to! 1
puknij się
puknij sięo to chodzi26 września o 18:42
Wiedziałem, że tak napiszesz, ale jak nie wiesz kiedy i jakie są terminy składania to nie mój problem. Sam myśl, albo chociaż poczytaj na necie, czy to za trudne dla ciebie? MYŚL
Lubię to! 0
brak
brako to chodzi26 września o 19:28
nie ma w BIB oświadczeń za 2017r. i złożonych w 2018r., a powinny być publikowane niezwłocznie
Lubię to! 1
nie jestem ślepy
nie jestem ślepyo to chodzi26 września o 19:29
burmistrz nie upublicznił oświadczeń, które mu złożono w 2018r. wg stanu na 31.12.2017r. i wszystkich kolejnych złożonych w 2018r.
Lubię to! 1
obserwator
obserwatoro co chodzi?27 września o 08:27
o to chodzi,aby oświadczenia majątkowe złożone w 2018 przed wyborami nie zostały upublicznione.
Lubię to! 1
Autore
Autoreobserwator27 września o 11:10
Ale to zdaje się jest obowiązek, by to udostępnić.
Lubię to! 0
???
???obserwator27 września o 13:30
Tak zachowują się ludzie,którzy mają coś do ukrycia. Czy burmistrz Bęra chce przed mieszkańcami ukryć ile z naszych pieniędzy wypłacił swoim bliskim wspolpracownikom-swojej zastępczyni, doradczynio-sekretarzowej ze Strzegomia i skarbniczce, której RIO zarzucił spowodowanie strat dla gminy?
Lubię to! 2
obserwator
obserwator25 września o 18:17
219 głosów tylko? W tych wyborach taki wynik to może być AŻ! Nie jest ważne kto, tylko aby jak najwięcej. BMW jest więcej ;)
Lubię to! 0
Janusz
Janusz25 września o 16:52
A byli "Przyjaciółmi" Piotrowic i Męcinki ! - oooooooooo jaka zmiana...
Lubię to! 0
Żenada
Żenada25 września o 16:48
Widzę,że chciało się pisać P.brzozowskiemu ,bądź też komuś kto ma korzyści koło pana wójta.po tym jakie to krążą listy o Panu Wójcie w gminie,czas na rewanż...brawo !brak słów
Lubię to! 0
Obiektywnie
Obiektywnie25 września o 16:35
Ze niby czytelnik to napisal?A moze kontrkandydat?bo czytelnik tak dobrze pamieta kto ile zebral glosow w poprzednich wyborach 4 lata temu? Litosci! Nie wierzę. Slaba akcja.
Lubię to! 0
google
googleObiektywnie26 września o 08:21
ale wiesz, że wyniki można sprawdzić w internecie na stronach pkw?
Lubię to! 0
sebo
sebo25 września o 15:41
mądre przemyślenia, gratuluję i w pełni się zgadzam
Lubię to! 1
Wyborca
Wyborca25 września o 14:10
U nas w Jaworze podwyżki wody są co chwile przez dług pana burmistrza. A co to jest, że kandyduje na radnego i burmistrza? Widać afery docierają do ludzi i kolorowe filmiki nie przesłonią prawdy i się Bera zabezpiecza bo wie, że (tonie ale się nie wycofa, bo jak to tak) i reelekcji nie będzie.
Lubię to! 2
Gregory
GregoryWyborca25 września o 17:18
Kłamiesz, Pinokio, żadnych podwyżek nie było... I co z tego, źe kandyduje? Pozostali kandydaci - Kowalczyk i Kucharzyk - też kandydują...
Lubię to! 0
Attyla
AttylaWyborca25 września o 18:09
Cenu wody maja wzrosnoc i to o duzo... Panie bera koze wytlumaczy pan dlaczego?!
Lubię to! 1
yyy
yyyWyborca25 września o 22:46
trzeba utrzymać zaciąg świdnicki?
Lubię to! 1
Z Męcinki
Z Męcinki25 września o 14:09
No, i tyle w tym temacie. Jasno i przejrzyście napisane.
Lubię to! 0
Tragedia
Tragedia25 września o 14:08
Ale bzdury ......
Lubię to! 0
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.