Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Przetarg na rondo ogłoszony!

Zgodnie z planem na początku roku Powiat Jaworski ogłosił przetarg na wykonanie ronda na jednym z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w Jaworze – ul. Kuzienniczej i Słowackiego.

Fot. Powiat Jaworski © Powiat Jaworski

Drugie „rondo” w Jaworze – wkrótce stanie się faktem, a wszystko za sprawą ogłoszonego właśnie przez Powiat przetargu na „Przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 374 (ul. Kuziennicza) z drogą powiatową nr 2176D (ul. Słowackiego) obok dyskontu LIDL.

To kolejna, duża inwestycja, po dwóch wcześniej zrealizowanych w 2016 r. na terenie Jawora przez Powiat - przebudowie ul. Wiejskiej i ul. Limanowskiego, która poprawi bezpieczeństwo w tej części miasta.

Zabiegi o remont ulicy Lubińskiej i Kuzienniczej oraz budowę ronda w tym newralgicznym miejscu trwały ponad dwa lata. Powstanie w tej części miasta kilku dużych obiektów handlowych, jak również sąsiedztwo cmentarza komunalnego powoduje, że na skrzyżowaniu tym istnieje obecnie bardzo duże natężenie ruchu, a tym samym powstały ogromne trudności dla kierowców. Dlatego też Zarząd Powiatu zdecydował się na przejęcie tego zadania od DSDiK we Wrocławiu i jego realizację, by poprawić bezpieczeństwo pieszych oraz ułatwić ruch komunikacyjny w tym rejonie” - mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

Dla przypomnienia – Powiat w roku 2014 wyremontował już ulicę Słowackiego od skrzyżowania z ul. Kuzienniczą w kierunku Godziszowej – remontując cały odcinek drogi, układając nowe chodniki, budując ścieżkę rowerową i ciąg pieszy wzdłuż ogrodów działkowych. Kolejnym etapem będzie przebudowa skrzyżowania, a w niedługiej już przyszłości, na co ogromnie liczymy, przebudowa ulicy Kuzienniczej.

Budowa ronda zaplanowana jest jeszcze w tym roku, termin składania ofert w przetargu upływa pod koniec lutego.

Reklama

Komentarze (15)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

opolak
opolak12 lutego o 20:48
Realizacja modernizacji powinna być rozpoczęta po uruchomieniu S3,czyli w 2019, bo kierowanie pojazdów do centrum z tytułu objazdów jest bardzo nie przemyślane - zwłaszcza ciężkiego taboru.
Lubię to! 0
jaworzanka
jaworzanka11 lutego o 09:52
Bardzo dobrze! Nareszcie! Na pewno bezpieczeństwo pieszych się zwiększy. Teraz jest okropnie, niektórzy kierowcy bezczelnie łamią przepisy! Pieszy chce przejść, nie może, wszedł na pasy, samochód wjeżdża. Dotyczy to też TIR-ów.
Lubię to! 6
Pawel
Pawel11 lutego o 09:27
Bardzo dobra informacja. w tym miejscu rondo rozwiąże problemy z ruchem.
Chciałbym zwrócić uwagę na nieoświetlone przejścia dla pieszych które są bardzo niebezpieczne. Chodzi mi głównie o przejścia dla pieszych na ul.Kuzienniczej, tam nocą i jeszcze jak pada deszcz robią się refleksy świetlne na pofałdowanej i smolistej nawierzchni dlatego trudno cokolwiek zobaczyć na przejściach. Jeszcze jedno według mnie przejście które potrzebuje natychmiastowego oświetlenia znajduje się na ul. Mickiewicza od strony myślibirskiej przed mostem na przeciw sklepu. Jadąc od myśliborskiej nocą ciężko coś tam zauważyć, a jest najgorzej jak dodatkowo pada deszcz lub nadjeżdża auto od strony dąbrowskiego i jest na max wzniesieniu mostu w tym czasie oślepia kierowce jadącego od strony myśliborskiej.
Lubię to! 5
Krzysztof
Krzysztof11 lutego o 08:13
Kolejne przemyślane działanie starostwa. Tylko przyklasnąć . Trzymam kciuki za szybką realizację i ronda i ścieżki rowerowej do Mysliborza.
Lubię to! 10
Pawel
Pawel10 lutego o 23:21
Bardzo dobra informacja, tam rondo jest niezbędne.
Chciałbym zwrócić uwagę w imieniu kierowców, jeszcze na nieoświetlone przejścia dla pieszych w jaworze. Na ul. Kuzienniczej w nocy przy deszczowej pogodzie poprzez refleksy na smołowatym asfalcie nic nie widać na pasach. A jeszcze najgorsza sytuacja jest na przejściu dla pieszych na ul. Mickiewicza, jadąc od strony ul myśliborskiej pasy przed samym mostem na przeciw sklepu irena. Musi tam być pożądne doświetlenie ponieważ nocą auta jadące znad przeciwka od strony dombrowskiego znajdując się na max wzniesieniu mostu oślepiają tych jadących od myśliborskiej i jest ciężko co kolwiek dostrzec, ale terz w deszczową pogode po zmroku ciężko coś zauważyć. Kto popiera moją racje łapa w góre może ktoś to zauważy. Jest to potrzebne od zaraz.
Lubię to! 10
zbyszek
zbyszekPawel12 lutego o 08:19
nie lepiej poczekać na ukończenie S3 co z objazdami znowu zakorkowane miasto Wrocławska Wyszyńskiego jezdnia zniszczona stara zabudowa pęka czy to czasem nie jest lans na jesienne wybory. Plan budowy wspaniały a planu objazdów nie ma i jak zwykle to nie my to kierowcy żli
Lubię to! 1
Jolka
Jolkazbyszek12 lutego o 13:59
Wszystko jest potrzebne, rondo też.
Lubię to! 5
Autor z Jawora
Autor z Jaworazbyszek12 lutego o 17:03
Droga nr 3 przez Jawor jest już wykonana . Skoro plany są dokumentacja jest i są pieniądze to na co czekać ? Argument zupełnie nietrafiony
Lubię to! 2
Kulson
Kulsonzbyszek12 lutego o 21:14
Może bedą robić tak aby był ruch wachadłowy, najpierw jedną strone ronda potem drugą.
Lubię to! 1
jaworzanka
jaworzankazbyszek13 lutego o 13:16
do Kulsona Niepotrzebne udziwnienie. Ruch na rondzie ma się odbywać jak na rondzie przystało :) Będzie dobrze. projekt jest bardzo sensowny.
Lubię to! 0
tym tym
tym tymPawel12 lutego o 08:45
DSDiK i GDDKiA raczej nie czytają komentarzy na jawor24 ;)
Lubię to! 0
Pawel
Paweltym tym12 lutego o 20:58
Raczej nie czytają, ale może przeczytają to jacyś radni, urzędnicy lub dziennikarze jawor24 i ktoś coś gdzieś usłyszy, gdzie może być coś ulepszonego poprawionego.
Lubię to! 4
Jaworzanin
JaworzaninPawel12 lutego o 12:55
Rondo nie rozwiaze problemu dla przechodniow,ktorzy chca przejsc na druga strone ulicy.
Lubię to! 3
jaworzanka
jaworzankaJaworzanin12 lutego o 13:58
do Jaworzanin. Przecież będą światła. A jak przechodzą ludzie przez ronda w innych miastach? Na światłach.
Lubię to! 4
alan
alanPawel13 lutego o 10:21
Jeśli się nie mylę to radny Kowalczyk też zwracał uwagę na problem na ul. Kuzienniczej.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.