Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Przetarg na II etap ścieżki rowerowej do Myśliborza rozstrzygnięty

Długo oczekiwana inwestycja, budowa ścieżki pieszo-rowerowej do Myśliborza, rusza na dobre.

Fot. materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze © Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Znamy już wykonawcę kolejnego, prawie 2 kilometrowego, odcinka ścieżki pieszo-rowerowej do Myśliborza – to jaworska spółka COM-D, która w przeprowadzonym przez Powiat Jaworski przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. 

– Budowa tego typu infrastruktury jest jednym z priorytetów obecnego Zarządu Powiatu, i co najważniejsze - jest zgodna z oczekiwaniami naszych mieszkańców. Wykonany przez Powiat Jaworski w 2014 r. I etap ścieżki okazał się wielkim sukcesem i pokazał, jak duże istnieje zapotrzebowanie na inwestycje w rekreację i turystykę – mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

W ramach inwestycji już w okresie letnim tego roku powstanie kolejny odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, która zakończy się w samym Myśliborzu. Jest to z pewnością dobra informacja dla wszystkich aktywnych mieszkańców powiatu jaworskiego oraz turystów odwiedzających Park Krajobrazowy „Chełmy”.

– Złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego wniosek aplikacyjny został bardzo wysoko oceniony w skali województwa dolnośląskiego, za co przy okazji pragnę serdecznie podziękować moim współpracownikom. Całkowita wartość inwestycji to prawie 1,5 mln zł. z czego milion złotych to środki z Unii Europejskiej, 60 tys zł. dołoży Gmina Paszowice, a pozostałe wydatki - 440 tysięcy pokryje powiat jaworski – dodaje Starosta Laskowski.

Reklama

Komentarze (12)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Matematycznie
Matematycznie9 lutego o 10:24
Gmina Paszowice wpłaci 60 tys.zl. Powiat 440 tys. zł. Wszystko kosztuje 1,5 mln. zł. Wychodzi na to, że udział Gminy Paszowice w tym zadaniu to jakieś 4%.

Całkiem sporo....;)
Lubię to! 1
lwow
lwowMatematycznie9 lutego o 12:14
"Gmina Paszowice wpłaci 60 tys.zl. Powiat 440 tys. zł. Wszystko kosztuje 1,5 mln. zł. Wychodzi na to, że udział Gminy Paszowice w tym zadaniu to jakieś 4%."....
No ! Wreszcie jakiś poziom-pion ...matematyczny ! A jaki dokładny !
Niczym wyliczenia liczby pi-er. Przy tym kwadrat to pH , [ pondus hydrogenium] dla rolników kwasowość gleby, ok.5,5 optymalnie. Matematyka to jednak siła wyższa, dla zjadacza chleba nieosiągalna ..w powyższym procentowaniu...
Lubię to! 0
Nauczyciel
NauczycielMatematycznie9 lutego o 13:21
"Matematycznie" masz rację, to jest jakieś 4 % :), tylko czy kiedykolwiek Powiat dołożył się do jakiejś inwestycji gminnej ?
Np. kanalizacji, drogi, termomodernizacji, budowy boiska itp.
I tu muszę Ci odpowiedzieć, że nigdy tego nie zrobił. Z tego co wiem na pewno, to prawie każda inwestycja Starostwa na terenie Gminy Paszowice i jest wspierana z jej budżetu. Czasem jest to tylko 4% ale czasem aż 50 %. Podsumowując bilans to Starostwo do tej pory dołożyło do inwestycji gminnych okrągłe 0, czyli nic :)
Lubię to! 2
Matematycznie
MatematycznieNauczyciel9 lutego o 16:45
Matematyka to.dzialania na liczbach - o czym zapewne wiesz Nauczycielu miły. Liczby (kwoty, wartości) podane są wyraźnie w powyższym tekście, więc są policzalne ... W Twojej wypowiedzi jest wyłącznie rachunek prawdopodobieństwa oparty nie na liczbach a na założeniach i hipotezach.
Lubię to! 0
ona1
ona19 lutego o 08:44
Tylko tym razem proponuję ścieżkę poprowadzić przez grunty gminne lub powiatowe a nie prywatne...
Lubię to! 0
nowa karta
nowa kartaona19 lutego o 14:26
Nie sądzę, by ścieżka prowadzona była po prywatnych działkach. To nie zgodne z prawem przecież ?
Lubię to! 0
ona1
ona1nowa karta22 lutego o 12:30
Dziwnym trafem starostwo inicjuje właśnie spotkanie z właścicielami działek, które są zajęte przez istniejącą ścieżkę...
Lubię to! 0
Turysta
Turysta8 lutego o 19:02
Czekam na kolejne kilometry ścieżki ... Piękna okolica, przyroda na wyciągnięcie reki, i doskonala inwestycja Powiatu ! Gratulacje
Lubię to! 4
opolanin
opolanin7 lutego o 21:12
wokół Wąwozu Myśliborskiego

https://mojrower.pl/trasa/3192/wokol-wawozu-mysliborskiego


https://mojrower.pl/#lat=51.03889313954305&lng=16.232488632202045&z=11
Lubię to! 0
Dziadek
Dziadek7 lutego o 20:19
Brawo dla Starostwa. Pierwszy odcinek trochę za krótki - teraz będzie w sam raz na niedzielny spacer z wnukami :). Pan Laskowski obiecał ścieżkę do Myśliborza i obietnicy dotrzymuje. Brawo Panie Stanisławie.
Lubię to! 1
Magda
Magda7 lutego o 16:12
Czekam niecierpliwie na nową ścieżkę. W końcu będzie mozna bezpiecznie dojechać do Myśliborza rowerem ! Trzymam kciuki
Lubię to! 2
Zbyszek
Zbyszek7 lutego o 15:40
Brawo dla Starostwa - bardzo fajna i potrzebna inwestycja!
Lubię to! 8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.