Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Przepłacona zamiatarka?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Jaworze pojawił się mieszkaniec Jawora, mgr inż. Stanisław Hońdo, który przedstawił rajcom problemy jaworzan.

Prezentując zakupioną przez gminę zamiatarkę zrobiono niemałe medialne show./fot. AS ©

Jedną z kwestii poruszanych przez mieszkańca była też sprawa zakupu przez gminę zamiatarki. W tej sprawie Stanisław Hońdo interweniował już u władz miasta.

- Aby w Polsce było dobrze to każdy mieszkaniec musi wykazać postawę obywatelską, czyli reagować na wszelkie zło. Dopóki nie zrodzi się w nas poczucie, że jesteśmy członkami wielkiej wspólnoty będącej społeczeństwem obywatelskim, dopóty w Polsce będzie źle, będą konflikty, będą problemy z władzą. Jeżeli w tym kraju obywatel coś sygnalizuje, to jest to bardzo źle postrzegane. Władza zamiast słuchać obywatela i zaprosić go do rozmowy, usilnie dąży do zlekceważenie tego głosu. Dobra władza to władza mądra, która z pokorą traktuje swoją służbę dla narodu – podkreśla Stanisław Hońdo.

Mieszkaniec, prowadzący działalność w zakresie inżynierii sanitarnej i lądowej poinformował radnych, iż aktualnie w Polsce jest ponad dziesięciu przedstawicieli producentów profesjonalnych zamiatarek o światowej renomie, m.in. Schmidt, Bucher-Schoring, Hako, Multicar, Dulevo, Johnston, Tennant, Green Machines, Ravo, Karcher itp.

- Zareagowałem po opublikowaniu ogłoszenia o przetargu na zakup zamiatarki. Umówiłem się z burmistrzem na spotkanie, na którym był obecny burmistrz, zastępca burmistrza oraz przewodniczący rady. Zarzuciłem burmistrzowi, że specyfikacja techniczna jest zrobiona wyłącznie pod jeden jedyny produkt. Taki opis jest niezgodny z ustawą o zamówieniach publicznych. Na pytanie pana przewodniczącego rady, jak według mnie powinno to być zrobione, odpowiedziałem jak to się robi normalnie - po gospodarsku, zgodnie z duchem ustawy o zamówieniach publicznych – zaznacza mgr inż. Hońdo.

Mieszkaniec omówił, jak wg niego powinna wyglądać procedura. Zamawiający powinien wystąpić do wszystkich przedstawicieli firm sprzedających zamiatarki z zapytaniem o przysłanie propozycji cenowo-technicznych oferowanych przez firmy zamiatarek. Następnie oferty ocenia się pod względem technicznym, cenowym i stwierdza, które mogłyby spełnić oczekiwania. Wtedy na podstawie ofert sporządza się opis przedmiotu zamówienia tak, aby mogły złożyć oferty firmy, których maszyny nas interesują. Ogłasza się przetarg, wpływa kilka ofert i zamawiający wybiera jedną, która spełni wszystkie oczekiwania.

- Na moją odpowiedź zareagowała pani wiceburmistrz, stwierdzając cytuję "to jest ustawka". Ustawką nie jest natomiast sporządzenie przez UM Jawor opisu wyłącznie pod jeden produkt, a wybór z kliku ofert jest ustawką. Nie komentuję tego – oburza się Stanisław Hońdo. - Klika dni po moim spotkaniu został rozstrzygnięty przetarg. Wyboru dokonano z jednej złożonej oferty. Na marginesie ofertę złożył nie producent, lecz komis samochodowy. Dlaczego zamawiający nie nakazał dołączenia listy referencyjnej ze sprzedanymi takimi samymi lub podobnymi produktami – dodaje.

Stanisław Hońdo zastanawia się też dlaczego zakupiono, jak określa „jakiś składak produktów firm niemieckich, czeskich i polskich”? Pyta czy jaworzan stać, aby kupować taki wynalazek? Jak twierdzi, za takie same pieniądze można zakupić dwie zamiatarki o podobnych parametrach użytkowych, ale zdecydowanie bardziej oszczędnych, odpowiednio dostosowanych do pracy na chodnikach, pod miejskimi arkadami itp.

- Za około 630 000 zł zakupiono zamiatarkę o pojemności 2m3, która nie jest w stanie wjechać na chodniki, gdyż jej duży ciężar oraz rozmiary mogą działać niszcząco na konstrukcję podłoża.  Zamiatarka 2m3 to zamiatarka typowo chodnikowa. Każda, tylko nie ta. To typowy składak, który można obejrzeć jedynie w Jaworze. Czy o taki fachowy wybór i zakup nam chodziło, w zadłużonym mieście? Może warto byłoby pokusić się i powołać komisje w Radzie Miasta, która zbada poprawność całej procedury przetargowej? - dopytuje Hońdo.

Z naszych informacji wynika, iż sprawa zainteresowała kilku radnych. Być może niedługo przekonamy się czy zarzuty okażą się mieć potwierdzenie w rzeczywistości.

Reklama

Komentarze (59)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ktoś? coś?
ktoś? coś?20 stycznia o 09:15
Co w temacie zamiatarki?
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
niestety
niestetyktoś? coś?20 stycznia o 12:38
nic cisza, temat upadł
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
?
?12 stycznia o 22:05
Co się dzieje z ta zamiatarką? Gdzie ona teraz jest?
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
obowiązek
obowiązek12 stycznia o 08:16
Art. 304 Kodeksu postępowania karnego- Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie

§ 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a zamieszczanie danych osób uczestniczących w czynności oraz art. 156a udostępnianie danych lub oryginałów dokumentów z załącznika adresowego stosuje się odpowiednio.
§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
co dalej?
co dalej?12 stycznia o 08:12
Panie Hońdo, jakie kroki prawne dalej Pan poczynił? Czy zostały powiadomione odpowiednie służby, aby to sprawdziły? To bardzo duże pieniądze z budżetu.
1 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
interesujące
interesujące12 stycznia o 08:10
Do kogo należał ten komis samochodowy? Czy były tu jakies powiązania? Po co kupować od komisu "składaka", skoro producenci oferują gotowe produkty za niższą cenę?
1 Lubię to: 0
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Dres.Marek
Dres.Marek5 stycznia 2016 o 12:38
A mnie ten wątek z sesji bardzo się podoba. KROTKI ALE TRESCIWY. Czy to prawda że te wymagania określone przez gminę spełniła tylko jedną firmą? I to jeszcze nie producent a jakiś pośrednik ktory zapewne nie odpowiada tak jak ten wcześniej za spełnienie wszystkich parametrow i śmiało może odesłać zainteresowanego jedynie do książki k atalogowej produktu w języku koreańskim :)
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
ZLK
ZLK2 stycznia 2016 o 09:43
taki turbo sprzęt za taką turbo kasę, a płyta Rynku jak była brudna (obesrana przez gołębie) tak dalej jest brudna
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
czyściej w mieście?
czyściej w mieście?ZLK2 stycznia 2016 o 09:49
Za taka kasę, to ta zamiatarka powinna teraz codziennie (a jak trzeba to i kilka razy dziennie) jeździć po Rynku i odchodzących od niej ulicach, którymi podążają za zabytkami odwiedzający nas turyści.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
radny
radny31 grudnia 2015 o 17:05
Panie Hońdo, też uważam, że za 600 tys. złotych można kupić super zamiatarkę, a nie taką zabawkę. Proszę też przeczytać specyfikację, która była tak szczegółowa, jakby ktoś przepisał instrukcję.
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo
bolo31 grudnia 2015 o 16:48
Wszystkim zarzucającym mi pochwalanie zakupu tej śmieciarki radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem (za dużo wymagam?). Proszę wskazać jakiś akapit o którym piszę.Odniosłem się do poziomu tzw. "dziennikarstwa" uprawianego przez p. Sasielę. Skoro tak wnikliwie przedstawił rację jednej strony to przyzwoitość nakazuje spytać drugiej strony i bez względu na jej treść odnieść się w tym artykule.Tego nie zrobił i dlatego dołączył do grona stronniczych i nieobiektywnych "pismaków".Tyle i aż tyle.
bolo2 to nie ja.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
lilo
lilobolo31 grudnia 2015 o 21:22
Jak miał poruszyć cokolwiek innego, skoro to relacja z wystąpienia jednego z mieszkańców na sesji. Nie słyszałem żeby ktokolwiek przemawiając miał rozdwojenie jaźni i prezentował dwa różne punkty widzenia. To takie czepianie się, żeby się czepiać...
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
xls
xls31 grudnia 2015 o 15:41
Panie Pawle cieszę się bardzo, ze poruszył Pan ten problem. Proszę się nie przejmować uszczypliwościami, bo kto zna bliżej pewne środowisko, ten wie że jest Pan teraz na ich celowniku, będą zarzucać Panu brak obiektywizmu, błędne relacjonowanie, wymyślone argumenty... wszystko aby tylko Pana powstrzymać, bo jest Pan niewygodny pisząc prawdę. A może zaraz wystąpią do Pana z ciekawą propozycją współpracy i traktowania ważnych spraw dla mieszkańców z przymrożeniem oka.
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Reklama
fotojoker
fotojoker31 grudnia 2015 o 15:35
Ale rozumiem, że zamiatarka ma kamerę lub chociaż mały aparat dla szybkiej sweet foci? Jeśli nie, to dziwię się, że ktoś wyraził zgodę na zakup tego sprzętu, przecież on do działań promocyjnych się nie nadaje :)
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bogen
bogen31 grudnia 2015 o 14:08
Jak można jeszcze wchodzić w spór i pochwalać taki zakup za ponad pół miliona złotych ??? Wiadomo kto pisze te komentarze, bo trzeba być niespełna rozumu
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo
bolo31 grudnia 2015 o 11:23
Panie Sasiela jeśli pan coś wie na temat tego"przekrętu" to proszę zawiadomić prokuraturę.Jeśli pan wie a nie zawiadamia prokuratury to także popełnia pan przestępstwo. Nie jest pan"świętą krową" i takie publiczne oskarżenie nie przystoi prawie-dziennikarzowi.A tak na marginesie-ten p.Hońdo to ktoś bliski że lobbuje pan tak mocno w jego interesie?????
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo2
bolo2bolo31 grudnia 2015 o 11:47
Panie Pawle. Jest pan młodym człowiekiem. Ten typ uprawiania ,,dziennikarstwa" powoduje, że pali pan za sobą wszystkie mosty. W przyszłości nikt poważny nie będzie chciał udzielić panu żadnego wywiadu.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
...
...bolo231 grudnia 2015 o 12:00
Gościu tobie już chyba palma odbiła. Facet relacjonuje wystąpienie mieszkańca na sesji, a ty piszesz, że dziennikarz kogoś oskarża itp. Raz, że nie potrafisz przeczytać prostego tekstu że zrozumieniem, a dwa że wpisujesz jakieś dyrdymały.
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo2
bolo2bolo231 grudnia 2015 o 14:07
Znowu kultury brak, jak krytykuje się Twoje słabe ,,dziennikarstwo"
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Aga
Agabolo31 grudnia 2015 o 13:12
PROSZĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM.
TO JEST RELACJA Z SESJI RADY MIASTA.
Nie byłam,ale potrafię czytać.Notabene mam pytanie.Dlaczego inne jaworskie media o tym nie piszą?Proszę mi nie wmawiać,że ich tam nie było.
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
mam cię
mam ciębolo1 stycznia 2016 o 19:49
Bolo - "meteoryt" to ty? Coś mi się zdaje że ten internauta to jeden z bohaterów, który przygotowywał tą wyjątkową specyfikację na turbo sprzęt do ogarniania bałaganu w gabinecie
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
st
st31 grudnia 2015 o 09:24
Za 630 tys mozna kupic dwie zamiatarki w tym 1 typową na chodniki i miejsca trudno dostepne z myjką wysokocisnieniową i odkurzaczem . A to kupiono to bubel tak jak twierdzi specjalista z tej branzy. Zakup bubla oceniany byl przez "pseudofachowcow"
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Stefan
Stefanst31 grudnia 2015 o 10:13
pewnie część pieniędzy poszła pod stołem... Dużo używek można znaleźć w sieci za śmieszne pieniądze względem tej niepotrzebnie nowej która po gwarancji podlega naprawie na własny koszt.

http://olx.pl/oferta/zamiatarka-johnson-c40-spalinowa-odkurzacz-zraszacze-kamera-nie-hako-CID5-ID7O3np.html#d31b8e2b54 całe 23,000zł + pewnie vat
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jaworzanin
jaworzanin31 grudnia 2015 o 07:14
chciałbym tutaj przytoczyć taki oto wątek, że za te pieniądze na tą zamiatarkę można by wyremontować doszczętnie basen w parku miejskim
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
też jaworzanin
też jaworzaninjaworzanin31 grudnia 2015 o 20:33
Chyba brodzik wokół niecki basenu!
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Mieszkaniec
Mieszkaniec30 grudnia 2015 o 23:24
Zazdrość Polaka. Z tego co można znaleźć u wujka GOOGLE Pan Mgr Inż prowadzi swoją działalność właśnie związana ze sprzedażą podobnego sprzętu i dlatego powstaje sztuczne zamieszanie. Ajjjjj........ nie udało się na miejscu akurat zarobic
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Pośrednik
PośrednikMieszkaniec31 grudnia 2015 o 02:07
Dlatego zna się na rzeczy i wytknął brak gospodarności! Rozrzutny nasz włodarz jest. Kto na tym zarobił?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
podejrzane
podejrzaneMieszkaniec31 grudnia 2015 o 02:10
Dobrej klasy zamiatarkę można kupić do 100.000 zł. Ta kosztowała 630.000 zł. Dziwne...
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
do podejrzane
do podejrzanepodejrzane1 stycznia 2016 o 11:27
jeśli tak jest, to tylko patrzeć, jak do Ratusza zawita NIK lub CBA
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jaw
jaw30 grudnia 2015 o 21:27
http://allegro.pl/zamiatarka-uliczna-karcher-icc-1-2006r-43000-netto-i5893071887.html
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
szok!!!
szok!!!jaw31 grudnia 2015 o 02:12
Tylko 50 tysi?
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Zniesmaczony
Zniesmaczony30 grudnia 2015 o 19:15
Zawodowy pieniacz. Patrz skomlenie przed kilku laty na temat bajora w parku miejskim.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
romulus
romulusZniesmaczony31 grudnia 2015 o 12:04
Wiesiek tak się składa, że remont basenu mieszkańcy uznali za priorytet w budżecie obywatelskim. Ddlaczego ten pan, który przed wyborami obiecywał robienie budżetu obywatelskiego teraz się z tego wycofał?
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo
bolo30 grudnia 2015 o 15:28
liczby nie klamią ;)•
Nad taką wizją można się pochylić.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo
bolo30 grudnia 2015 o 15:23
Panie Sasiela,pan nawet zamiatarki nie uszanuje. Te pańskie"wypociny"są na poziomie tego co zbiera ten pojazd.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
mietek
mietekbolo30 grudnia 2015 o 19:19
Szkoda Bolo, że ty nie masz szacunku dla pieniędzy publicznych, a cała sprawa nie jest zasługą Sasieli tylko Hońdy.
11 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
sceptyk
sceptykmietek30 grudnia 2015 o 20:21
Który zawodowo zajmuje się handlem - no zgadnijcie, czym - zamiatarkami... tylko innej firmy. Stąd te żale. Bo miasto nie kupiło sprzętu od niego...
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
akahosi
akahosimietek31 grudnia 2015 o 12:06
Akurat drogi Emsi facet zna się na rzeczy skoro czymś takim handluje, a na sesji poruszał też wiele innych spraw, ale o tym wołasz milczeć, tak?
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Lis na żywo
Lis na żywobolo31 grudnia 2015 o 02:17
To tak, jakbyś miał pretensje do prezentera z TVP, że podał info o tsunami :) Czep się winowajcy, a nie dziennikarza.
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
dj
djbolo31 grudnia 2015 o 09:29
Dziennikarz jest od przekazywania faktow i brawa dla Pawla ze pisze o tej "niegospodarnosci " delikatnie mowiac ! wykazanej przez pana Hondo .
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Reklama
Być albo nie być..
Być albo nie być..30 grudnia 2015 o 14:35
a ilu ludzi strcilo pracę przez tą zamiatarkę?
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
uwolnili prond z dynama zamiatając
uwolnili prond z dynama zamiatając30 grudnia 2015 o 13:21
Emi przeparkuj zamiataczkę, bo chcę usiąść we wiacie i po czekać na darmowy autobus, co mnie do fabryki dziaguara na super strefie zawiezie, gdzie jestem monterem. Będzie mnie wiózł po nowej wyremontowanej 3. A popołudniu pójdę do parku na basen.
15 Lubię to: 15
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
janek
janek30 grudnia 2015 o 07:44
Ciekawe czy ten komis nie prowadzi jakis koles "dźiaguara" ?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jaworznka
jaworznkajanek31 grudnia 2015 o 10:43
Czy to jest możliwe??? Takie nieczyste układy??? U czlowieka, który obiecywał jasne i przejrzyste działania??? Niedowiary!
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Jarek
Jarek29 grudnia 2015 o 22:41
Irek ty tam sie nie doszukuj tylko tynki kładź :D
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Irek
Irek29 grudnia 2015 o 21:32
czy można się dowiedzieć jak na obecną chwilę wyglądają finanse miasta ?
Podobno po porzednim burmistrzu pozostało 22 mln długu?
Ile wynosi zadlużenie miasta w tej chwili?
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
rycerz leszek
rycerz leszekIrek29 grudnia 2015 o 21:36
Odpowiedzi proszę szukać na facebooku burmistrza.
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Irek
Irekrycerz leszek29 grudnia 2015 o 21:39
Zależy mi na informacjach zgodnych z prawdą
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Obserwator
ObserwatorIrek30 grudnia 2015 o 00:27
22 mln ale chyba na plusie. Choć skarbczyk szybko topnieje bo kasa idzie na chleb i igrzyska zamiast na rozwój miasta i inwestowanie w przyszłość
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
i co?
i co?Irek30 grudnia 2015 o 14:37
do Irek - poprzednik zostawił 2 mnl nadwyżki budżetowej. To wszystko do sprawdzenia. JOK takze miał 200 tyś nadwyzki. Co się stalo z tymi pieniedzmi i czy zostały przeznaczone na jakies inwestycje????
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
irek
ireki co?30 grudnia 2015 o 22:32
Dzięki za informację. Nie bylem zorientowany w temacie. Informacje na temat długu usłyszałem przez przypadek od jednego z radnych i wierzyc mi się nie chcialo.
W sprawie zamiatarki- może tak dziennikarskie śledzwo ( czyj komis, kto odpowiedzialny za przetarg czy są powiązania itd).
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
liczby nie klamią ;)
liczby nie klamią ;)29 grudnia 2015 o 21:31
jako prosty obywatel nie interesujący się politykom licze tak , np. :

2 razy w tygodniu (rok 53 tyg.), 10 osób kazda 8 godzin za 10 pln/h = 2 x 53 x 10 x 8 x 10 = 84 800


(cena pojazdu) 630 000 / 84 800 ( roczny koszt utrzymania 10 miejsc pracy j.w. ) = 7,4 czyli dobre 7 lat


podsumowując chciałbym zobaczyć stan tej zamiatarki za 7 lat ( + oczywiście ktoś również musi nią jeżdzić i serwisować czyli kolejne koszty)
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
z-ca
z-ca29 grudnia 2015 o 21:19
Słabe szukanie sensacji panie Pawełku
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jola
jola29 grudnia 2015 o 19:43
Najważniejsze że dziaguar zrobił sobie zdjecie na zamiatarce za 630 tys zł
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Trak
Trakjola30 grudnia 2015 o 14:38
ni i o to o to chodzi.. hehehe
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
go
go29 grudnia 2015 o 19:32
Czy sprawą nie powinny zainteresować odpowiednie służby ?
12 Lubię to: 12
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
dj
dj29 grudnia 2015 o 19:23
zamiatarka? myślałem że to nowy służbowy wóz UM, bo trzeba się na ulicach jakoś wyróżniać
14 Lubię to: 14
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Reklama
Dan
Dan29 grudnia 2015 o 19:10
Dobrze że ktoś się tym zainteresował. Faktycznie zarówno przetarg, jak i cena zakupionego pojazdu budzą wątpliwości. Dziwi tylko fakt, że Urząd Miejski ma specjalną komórkę ds. zamówień publicznych, radców prawnych i wiceburmistrz również prawniczkę. O licznych doradcach burmistrza nie wspominając. Za tak niepozorny pojazd 600 tys. to zdecydowanie zbyt wiele.
19 Lubię to: 19
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Zula
ZulaDan30 grudnia 2015 o 14:39
Zdecydowanie za dużo! Czyzby uklady?
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.