X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama

Przegląd zespołów ludowych w Lipie

W niedzielę 8 lipca w Lipie w gminie Bolków odbył się jak co roku przegląd zespołów ludowych.

© materiał prasowy

Impreza odbyła się z inicjatywy miejscowego zespołu Lipowianie. W tym roku do Lipy przyjechało 8 zespołów z całej okolicy. Była to fantastyczna okazja do wspólnej zabawy, śpiewu, tańców i integracji pomiędzy mieszkańcami wielu miejscowości.

Oprócz wysłuchania ludowych śpiewów uczestnicy imprezy mogli najeść się do syta kosztując wielu smakowitych potraw. W tym roku na stołach królowała dziczyzna, a wszystko za sprawą Grzegorza Kucaba, który oprócz wsparcia finansowego ofiarował Kołu Gospodyń Wiejskich w Lipie osobiście upolowanego dzika. Dzięki temu hojnemu gestowi goście mogli skosztować kotletów mielonych, bigosu, pieczeni z dziczyzny i gulaszu.

Jak zawsze nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, w postaci dmuchanych zjeżdżalni, popcornu i waty cukrowej. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi głównymi nagrodami.

Każdy zaproszony zespół otrzymał statuetkę i dyplom w podziękowaniu za uczestnictwo. Przeglądy zespołów ludowych w Lipie stały się już lokalna tradycją, którą chętnie podtrzymuje koło gospodyń przy wsparciu wielu życzliwych mieszkańców i sponsorów.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.