Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Prowadził TIR-a pomimo sądowego zakazu

Przekroczenie dozwolonej prędkości było tylko początkiem kłopotów 62-letniego mieszkańca Legnicy, kierującego zestawem ciężarowym.

© KPP Jawor

Jaworscy mundurowi w trakcie kontroli drogowej stwierdzili, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a prawo jazdy, którym się legitymuje jest podrobione. Zatrzymany za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z jaworskiej komendy, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, w terenie zabudowanym, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego zestawem ciężarowym.

Podczas rutynowych czynności okazało się, że 62-letni mieszkaniec Legnicy posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto mężczyzna legitymował się prawem jazdy, które wzbudziło podejrzenia mundurowych. Wnikliwe sprawdzenia blankietu potwierdziły przypuszczenia, że dokument może być podrobiony. Jego seria i numer odpowiadały cechom dowodu rejestracyjnego samochodu marki Peugeot zarejestrowanego w Tychach.

Zatrzymany mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za złamanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Lysy
Lysy 2 października 2018 o 22:23
Froga niech zapyta co jemu zasadzili, to bedzie wiedzial jakiego wyroku moze sie spodziewac. Niby taka sama sytuacja tyle ze tam byla zwykla kontrola, zobaczymy czy prawo jest rowne dla wszystkich
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.