Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego


Jakub Malicki

Praworządny hipokryta?

Obie strony zdają się słyszeć w nagraniach to, co każda z nich chce usłyszeć.

© Wikipedia

Tak zwana „totalna opozycja” uznaje nagranie za absolutne zdemaskowanie Kaczyńskiego. Słyszy tam dowody na budowanie przez PiS własnego układu łączącego politykę z biznesem, której szef próbuje wykręcić się od płacenia za wykonaną pracę.

Prawo i Sprawiedliwość oraz „jego niezależne” media robią z Kaczyńskiego niemal świętego biorąc wysyłanie kontrahenta do sądu za niezbity dowód kryształowej uczciwości kochanego wodzunia. Wszystko oczywiście jest w porządku, choć mam takie przeczucie, że gdyby w tej historii na miejscu Kaczyńskiego był Tusk, to wrzaski o układach byłoby słychać nawet w górnych warstwach atmosfery.

Co można Kaczyńskiemu zarzucić? Wykręcania się od zapłaty? Raczej nie, bo trudno uznać chęć trzymania się procedur za coś złego. Mocnych dowodów na kierowanie spółką też ciężko się doszukać. Zasmucające jest coś innego.

Kaczyński zdobywał popularność jako pogromca układów. Te układy naprawdę istniały, zresztą istnieją nadal i sama chęć ich rozbijania jest dobra. Sam przez długi czas uznawałem PiS jako „mniejsze zło” względem Platformy m. in. z tego właśnie powodu. W gospodarce może i nic nie poprawią, mówi się trudno. Ale przynajmniej oczyszczą Polskę z układzików.

A tu się okazuje coś, co już od dłuższego czasu można było wydedukować: PiS chce zwalczyć stare układy… aby zrobić miejsce na swoje układy.

Człowiek, który tak wiele mówił o niebezpieczeństwach łączenia biznesu z polityką robi to, co krytykował. Ten sam, który krzywo patrzył gdy ktoś robił interesy z zagranicą, bo to „nie po patriotycznemu” robi interesy z Austriakiem oraz Cypryjczykami.

Jarosław Kaczyński to jednak złożona osobowość: praworządny biznesmen i jednocześnie pełen hipokryzji pseudoreformator…

Jakub Malicki

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworzanin
Jaworzanin14 lutego o 10:03
przyznaję ,że jestem zaskoczony Panie Jakubie. Taki artykuł na stronie jawor24h!!?? I to puścili ? No cóż, muszę zweryfikować swoje zdanie na temat jawor24h.
6 Lubię to: 5
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
karol
karol13 lutego o 11:26
zastanawiajace jest to ,że ci prawdziwi mafiozi też (oficjalnie) byli biedni i nie mieli żadnego majatku, np Al Capone, czy baronowie  narkotykowych karteli.
8 Lubię to: 4
Super: 1
Ha ha: 3
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.