Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor

Pożar sadzy w Targoszynie

W dniu 6 stycznia br. o godz. 5:00 doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Targoszynie.

© Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz OSP Marcinowice i OSP Mściwojów. Po dojeździe do zdarzenia zabezpieczono teren i przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego stwierdzono, że doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym.

Działania strażaków początkowo polegały na wygaszeniu pieca. Do przewodu kominowego podano proszek gaśniczy z gaśnicy proszkowej. Następnie dokonano strącenia sadzy, którą wybrano poprzez wyczystkę. Jednocześnie sprawdzono pomieszczenia z wykorzystaniem mierników wielogazowych oraz kamery termowizyjnej.

Nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Pożar został ugaszony.

st. kpt. mgr inż. Łukasz Starowicz
Komenda Powiatowa PSP w Jaworze

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.