Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Pożar Karczmy u Macieja w Sadach Dolnych

Piętnaście zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru drewnianej "Karczmy u Macieja" w Sadach Dolnych (gm. Bolków). Ogień wybuchł w dniu dzisiejszym, przed godziną 7:00. Nikt nie został poszkodowany.

Fot. K. Żarkowski/walbrzych24.com ©

Palił się drewniany budynek trzykondygnacyjny o wymiarach 20 na 40 metrów. Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Właściciel wstępnie oszacował straty na milion złotych. Sprawę bada policja.

Strażacy otrzymali zgłoszenie w dniu dzisiejszym, tj. w środę 6 stycznia br. ok. godz. 6:30. Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 15 zastępów z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z trzech powiatów - jaworskiego, świdnickiego i wałbrzyskiego. Dwie osoby przebywające w obiekcie ewakuowały się same. Gaszenie pożaru utrudniał mróz, strażacy mieli problem z wodą, której brakowało. Akcja gaśnicza trwała blisko cztery godziny.

W związku z akcją gaśniczą z utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy. Przez tą miejscowość przebiega droga krajowa nr 5. Ruch odbywał się wahadłowo

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Mariusz
Mariusz15 lipca 2018 o 19:24
Dziś miałam wątpliwej jakości przyjemność zamówić placek po węgiersku. Placek nie nadawał się do jedzenia. Miał chyba z centymetr grubości, był polany czymś na wzór sosu, tyle, że ten "niby" sos tak rozmiękczył placek, że zrobiła się z tego papka. Podeszłam do Pani przy barze i mówię Jej, że placek nie nadaje się do jedzenia a Pani na to: " ale to jest kuchnia staropolska". Zatkało mnie. Uwielbiam placka po węgiersku i jeszcze nigdy nie trafiłam na tak obleśne wydanie tego dania! Pani swoim argumentem pokazała ignorancję na najwyższym poziomie. Nawet nie miała odwagi zobaczyć, co kucharz wydał klientowi. Ostrzegam! Nie kupujcie tam placka!
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
kuku
kuku19 stycznia 2016 o 12:36
Kiedyś w każdej wiosce był zbiornik- staw przeciwpożarowy, z kórego w razie potrzeby można było brać wodę, ale to było KIEDYŚ, teraz jest po nowemu
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
pjjjjjjjjjj
pjjjjjjjjjj6 stycznia 2016 o 13:20
W Sadach przynajmniej jest wodociąg i jest skąd brać wodę, gdyby taki pożar miał miejsce latem w Lipie, Kaczorowie, czy Mysłowie nie byłoby nawet czym go ugasić. Ważne jednak żeby radni mieli najwyższe w powiecie diety ;)
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Pjn
Pjnpjjjjjjjjjj6 stycznia 2016 o 19:50
W zimę w tych miejscowościach też nie ma wody :( jednak wozami strażackim się ją dowozi...od tego jest zakład budżetowy a nie OSP!!!
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
pjjjjjjjjjj
pjjjjjjjjjjPjn6 stycznia 2016 o 21:50
Za nim dowiozą wodę z innej miejscowości to z większości domów zostaną zgliszcza.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.