Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Powiększa się załoga Mercedes-Benz Manufacturing Poland

Budowa fabryki dopiero się rozpoczyna, ale rekrutacja trwa już od wielu miesięcy. Na razie spółka skompletowała management i kontynuuje rekrutację tzw. „białych kołnierzyków”.

Zespół Mercedes-Benz Manufacturing Poland Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Założona w lipcu ubiegłego roku spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland pierwszych pracowników zatrudniła w lutym 2017. Dziś zespół liczy już prawie 30 osób. Departament zarządzania zasobami ludzkimi, działający pod kierownictwem dyrektor Ewy Korwek, to 5 osób, a największy jak dotychczas dział finansowy, pod kierownictwem Aleksandry Łukasiak, zatrudnia 10 pracowników. Siłą napędową firmy są obecnie kobiety, stanowiące blisko 90% zespołu.

Wszystkie oferty pracy publikowane są na stronie internetowej spółki: www.mercedes-benz-jawor.com.pl oraz na portalu pracuj.pl. Na razie ogłoszenia były skierowane do działów administracyjnych. Od niedawna spółka prowadzi również rekrutacje pierwszych pracowników do działów produkcyjnych, którzy rozpoczną pracę na początku przyszłego roku. Prawdziwego tempa proces rekrutacyjny nabierze jednak dopiero w drugiej połowie 2018 i w 2019 roku. Dodatkowo, do Polski będą przyjeżdżali pracownicy z koncernu Daimler AG z Niemiec, aby dzielić się swoim doświadczeniem z polskimi koleżankami i kolegami. 

- Poszukujemy zarówno wykwalifikowanych specjalistów HR jak i ludzi młodszych, z potencjałem, zmotywowanych, znających niemiecki lub angielski. Ważna jest umiejętność pracy w zespole, bo to buduje w firmie atmosferę współpracy, a więc przynosi efektywne rezultaty – mówi dyrektor działu HR, Ewa Korwek. – Naszą ambicją jest oczywiście stworzyć w fabryce
w Jaworze najlepszy zespół na świecie, w myśl daimlerowskiej zasady ‘The Best or Nothing’.

Zainteresowanie pracą w Mercedes-Benz Manufacturing Poland jest ogromne. Średnio na każde publikowane przez spółkę ogłoszenie odpowiada około 200 kandydatek i kandydatów. W ciągu kilku miesięcy wpłynęło ponad 1500 zgłoszeń „pozakonkursowych”, czyli nie przez wspomniane wyżej portale – niestety takie aplikacje nie mogą zostać uwzględnione. Celem kompletnej transparentności spółka zdecydowała się rozpatrywać tylko aplikacje składane w odpowiedzi na publikowane ogłoszenia. 

Inwestycja koncernu Daimler AG w Jaworze, choć w początkowej fazie, już widocznie wpływa na aktywizację lokalnego rynku pracy. Obecnie blisko 70% zatrudnionych w Mercedes-Benz Manufacturing Poland osób to pracownicy z Polski. 30% stanowią oddelegowani pracownicy koncernu Daimler AG. 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma nawiązała współpracę z lokalnymi szkołami zawodowymi: Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Wydziałem Techniczno-Przyrodniczym Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. W ramach współpracy planuje się m.in. doposażenie pracowni i warsztatów.

Reklama

Komentarze (39)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Opinia
Opinia6 kwietnia o 18:29
Nie polecam tej firmy z własnego doświadczenia. Traktują ludzi jak śmieci i brak profesjonalizmu jak na tak wielka firmę powinni zachować jakiś poziom a jest totalne zero. Jestem po rekrutacji do pracy w biurze, po przejsciu dwoch etapow na końcowej rozmowie po 20 minutach czekania była tylko informacja, że rozmowa się nie odbędzie z przyczyn im nieznanych, gdy doszło do kolejnego terminu rozmowa odbyła się godzinę po umówionym terminie. W takich sytuacjach nie można się spodziewać przeprosin z ich strony. A rozmowy rekrutacyjne to wielka farsa i cyrk. Wielki Mercedes z Wielkim brakiem profesjonalizmu i podejścia do człowieka. Nie polecam.
Lubię to! 0
obserwator 2
obserwator 220 marca o 22:57
Inwestycja koncernu Daimler AG w Jaworze, choć w początkowej fazie, już widocznie wpływa na aktywizację lokalnego rynku pracy. 30 pracowników, ale aktywizacja. To może się dowiemy, ilu faktycznie z Jawora otrzymało pracę.
Lubię to! 0
Jawor2
Jawor220 marca o 10:12
To jest prawda, że nastepny oboz pracy!!! Juz jest opinia po rozmowach kwalifikacyjnych !!! Grosze płacą a jeszcze kto z firm motoryzacyjny chcę iść na montaż??? A w dodatku sluchac zakompleksionego polaka który przepracowal ponad 20 lat jako robol u niemca na linii marcedesa!!! A teraz udaje znawce!!!! Niech dalej szuka naiwnych!
Lubię to! 1
Jawor
Jawor23 lutego o 11:09
Brak slow!!! To jest drugi lg chem lub podobny amazon w merceresie daja podobne stawki !!!!
Lubię to! 0
jan
jan10 grudnia 2017 o 10:36
Ta przytulająca się para oraz kobieta z dzieckiem na zdjęciu to rozniez pracownicy Mercedesa? .. gdzie podzial sie profesjonalizm..
Lubię to! 0
defr
defr11 października 2017 o 14:24
Panie Bera gdzie ta praca dla Jaworzan? Ile to miało być miejsc pracy? 10- 15 tyś. docelowo? A w samej fabryce 1000 miejsc? Panie Bera co z tą energią?
Lubię to! 4
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 3310 października 2017 o 18:36
Przecież burmistrz nie mówił, że będzie zatrudniał, tylko, że w fabryce znajdzie miejsce zatrudnienie ponad 1000 osób. Przecież nie mówi, że będzie remontował budynek dworca PKP, tylko, że się już rozpoczyna jego remont (w podtekście, można wyczytać, że oczywiście to jest moja zasługa). Przecież burmistrz nie mówił, że zmienia oświetlenie w mieście, tylko, że będzie w Jaworze nowe oświetlenie, itp.itd.
Lubię to! 3
niejasne
niejasnemieszkaniec Jawora 3310 października 2017 o 19:02
To po co gdzie się da opowiada o nie swoich zadaniach, działaniach, zasługach i po kilka razy publikuje to na urzędowym profilu FB? Mnie-i nie tylko mnie to wprowadza w błąd. Czy urzędowe-służbowe profile, strony i portale internetowy nie powinny być wykorzystywane wyłącznie do urzędowych celów?
Lubię to! 2
beti
betimieszkaniec Jawora 3310 października 2017 o 19:09
widać, że burmistrz się stara i zabiega gdzie się da byle z korzyścią dla Jawora. Jestem pod wrażeniem.
Lubię to! 3
inne zdanie
inne zdaniebeti10 października 2017 o 19:12
no nic takiego nie zauważyłem, widzę, że inni coś robią, remontuje swoje nieruchomości a w gminie od pewnego czasu niewiele inwestycji
Lubię to! 3
do beti
do betibeti10 października 2017 o 20:48
co z zamkiem, którym zarządza burmistrz?
Lubię to! 4
autor
autorbeti20 marca o 16:26
zwłaszcza w urzędzie i jednostkach podległych, zwalniając jaworzan
Lubię to! 0
buba
buba10 października 2017 o 14:08
Witam pisałem kiedyś na tym portalu że to nie jest praca dla nas rodzimych mieszkańców. W tej
fabryce. Kto z państwa pracował w LG zapewne pamięta ile osób z biskupic pracowało w LG może z 10 to góra u nas będzie to samo.Pozdrawiam
Lubię to! 2
a tak swoją drogą
a tak swoją drogąbuba10 października 2017 o 17:14
ciekawe ilu jaworzan tam dostanie i jaki to będzie odsetek całej załogi?
Lubię to! 2
kandydat z Jawora
kandydat z Jawora10 października 2017 o 12:24
Hmm, tak sobie myślę, że to chyba dobrze, że rekrutacja do Mercedes jest niezależna od polityki, bo ja nie należę ani do PO, ani do SLD, ani do EB Razem, ani do WS Ziemi Świdnickiej, itp., i może jak pod uwagę brane są tylko kwalifikacje, to może moje zostaną docenione ... Chyba złożę tam swoje CV.
Lubię to! 5
janek
janek10 października 2017 o 11:51
Tak czytam te wasze kukizowsko pisowskie posty i doszedlem do wniosku, że naprawde tylko niziny intelektualne mogą pisać takie brednie
Lubię to! 3
bezpartyjny
bezpartyjnyjanek10 października 2017 o 12:02
nie obrażaj jaworzan, ludzie piszą jak jest, nie wszyscy bawią się w POlitykę
Lubię to! 2
Autor
Autorbezpartyjny10 października 2017 o 13:43
Bezpartyjny bo nie wie czy wystartuje z pisu czy z kukiz15? ;-) Pozdro
Lubię to! 3
Hose Amigo
Hose Amigobezpartyjny10 października 2017 o 13:44
Tutaj mozna tylko pisać poddańcze posty chwalące pis i kukiza :D Kiedy zaczniecie blokować :D
Lubię to! 2
bezpartyjny
bezpartyjnybezpartyjny10 października 2017 o 14:20
Autorze, mylisz się, nigdzie nie zamierzam kandydować
Lubię to! 1
Reklama
ech
ech10 października 2017 o 10:01
To o jakiej pracy i miejscach pracy dla jaworzan mówił p.Bera? Tak opowiadał w mediach o tym Mercedesie, że ja pomyślałam, że on będzie tam robił rekrutację wśród jaworzan :(
Lubię to! 2
:D
:Dech10 października 2017 o 10:32
Jak burmistrz może robić rekrutację do prywatnej firmy? Musisz być bardzo naiwny...
Lubię to! 3
ech
ech:D10 października 2017 o 10:56
Tak dużo opowiadał o tej budowie Mercedesa i o miejscach pracy dla jaworzan, a potem jeszcze często pokazywał się w towarzystwie dr Andreasa Schenkel-Prezesa Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland, że tak pomyślałam :(
Lubię to! 2
x
xech10 października 2017 o 10:45
Burmistrz i rekrutacja, a niby jakim prawem?
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninx10 października 2017 o 11:00
Ale Ty wiesz to na 100%, że burmistrz nie ma nic wspólnego z zatrudnieniem w Mercedesie? Właśnie wybierałem się do burmistrza ze swoim CV, ale jak jest tak jak mówisz, to chyba nie ma sensu. Jak myślisz?
Lubię to! 2
jaworzanka
jaworzankaech11 października 2017 o 09:45
do :D.To źle pomyślałaś. Burmistrz zatrudniałby jako kto? Jako właściciel fachowiec? Doradzaliby pewnie urzędnicy niższego szczebla? Gdzie tu jakiś sens?
Lubię to! 2
obietnice wyborcze
obietnice wyborcze10 października 2017 o 09:57
ale przecież p.Bera mówił o pracy dla jaworzan...
Lubię to! 2
D.I.
D.I.obietnice wyborcze11 października 2017 o 10:24
Mówić i obiecywać można wiele rzeczy....
Lubię to! 2
Pis to zło
Pis to zło10 października 2017 o 09:52
Pisowskie trole już pisza że ludzie są zatrudnianiu wg jakiegoś klucza. Od razu widać, do jakiego modus operandi sa przyzwyczjeni. Nigdy nie widziałem by w ofercie pracy kryterium było miejsce zamieszkania. W tych na stronie mercedesa też nie jest, wymagają tylko angielskiego na dobrym poziomie i dlatego oferty sa po angielsku. moze tu masz problem pisowski trolu
Lubię to! 2
ejże
ejżePis to zło10 października 2017 o 09:56
Ty weź coś. A gdzie Ty wyczytałeś, że w Mercedesie ludzie są zatrudniani wg jakiegoś klucza. Nie siej taniej trolowskiej propagandy.
Lubię to! 4
LOL
LOL10 października 2017 o 06:50
"choć w początkowej fazie, już widocznie wpływa na aktywizację lokalnego rynku pracy"

hahahaha, wpłynie to może za parę lat na tym lokalnym nepotycznym rynku pracy
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin9 października 2017 o 23:13
A to nie burmistrz zatrudnia w tym Mercedesie? To czemu tyle o tym opowiadał?
Lubię to! 1
x
xjaworzanin10 października 2017 o 10:44
Jasne, że nie on! Przecież to nie jego prywatna firma.
Lubię to! 2
już zatrudniony
już zatrudniony9 października 2017 o 20:52
Jeżeli masz kwalifikacje, możesz się zgłosić.
Lubię to! 1
obietnice wyborcze
obietnice wyborczejuż zatrudniony9 października 2017 o 20:57
p.Bera mówił, że będzie praca dla jaworzan
Lubię to! 2
praca dla jaworzan?
praca dla jaworzan?9 października 2017 o 16:55
a ile wśród zatrudnionych dotychczas osób stanowią mieszkańcy Jawora?
Lubię to! 3
:)
:)praca dla jaworzan?9 października 2017 o 22:01
Z tego co się orientuję, to w żadnym naborze na jakiekolwiek stanowisko nie stosuje się kryterium: miejsce zamieszkania :) chyba zawsze wymaga się umiejętności, ale być może się mylę ;)
Lubię to! 4
obietnice wyborcze
obietnice wyborczepraca dla jaworzan?9 października 2017 o 22:52
ale p.Bera mówił o pracy dla jaworzan
Lubię to! 2
x
xobietnice wyborcze10 października 2017 o 10:44
Zwróć się z tym do niego. Ciekawe, co odpowie, bardzo ciekawe. Pewnie teraz zmieni zdanie.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.