Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Powiat rozpoczyna kolejny etap remontu instalacji elektrycznej w jaworskim liceum

Powiat Jaworski sukcesywnie inwestuje w rozwój placówek szkolnych, będących jednostkami organizacyjnymi powiatu.

© Materiał prasowy / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Uczęszcza do nich wielu mieszkańców Jawora i powiatu, stąd troska, aby młodzi ludzie mieli jak najlepsze, a zarazem bezpieczne warunki do edukacji. Remonty i modernizacje mają miejsce stopniowo we wszystkich placówkach. Obecnie rozpoczął się kolejny etap wymiany instalacji elektrycznej w Liceum Ogólnokształcącym w Jaworze. Stara i wysłużona instalacja coraz częściej ulegała awariom stąd decyzja Zarządu Powiatu, aby na jej wymianę przeznaczyć blisko 400 tysięcy złotych.

Całe zadanie podzielone zostało na kilka etapów, głównie ze względu na wielkość budynku i ogrom kosztów związanych z realizacją inwestycji. W pierwszym etapie, który zakończył się jeszcze w roku ubiegłym - dokonano m.in. wymiany piętrowych rozdzielnic prądowych, ułożono także nowe zasilanie. Kolejny etap prac przewiduje wymianę instalacji elektrycznej we wszystkich pomieszczeniach na parterze wraz z wymianą oświetlenia.

Liceum to bardzo duży obiekt, wymagający sporych nakładów finansowych. Niestety na tego typu działania nie ma możliwości pozyskania środków pozabudżetowych, dlatego powiat wszystko finansuje z własnych środków. W ostatnich latach, w jaworskim liceum powiat zrealizował inwestycje za blisko 2,5 mln. zł, za które m.in. kompleksowo wymieniono instalację centralnego ogrzewania, zamontowano nowy piec gazowy i wymieniono wszystkie grzejniki w budynku.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz8 lutego o 09:36
Bardzo dobra informacja. Tak trzymać.
2 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.