Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Powiat Jaworski świeci przykładem

Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich podczas spotkania noworocznego podsumował minione dwanaście miesięcy. Wśród ważniejszych wydarzeń przedstawiono dwa, które odbyły się na terenie powiatu jaworskiego.

Fot. dolny-slask24h.pl © Paweł Sasiela

4 października 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się spotkanie przedstawicieli Starostwa z władzami Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz prezesem Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr inż. Andrzejem Hachołem, dyrektorem Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji panią dr Dorotą Domińską-Werbel oraz dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Mieczysławem Michalskim. 

Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Oddziału Wrocławskiego SEP z jaworskim starostwem, które stanowi rozszerzenie porozumienia między starostwem a Wydziałem Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej z 30 maja 2017 roku. Prezentując zeszłoroczne dokonania SEP-u prezes dr inż. Andrzej Hachoł zauważał, że to pierwsza taka inicjatywa współpracy Oddziału Wrocławskiego SEP z jednostką samorządową, która otwiera nowe karty w prawie 100-letniej historii działalności Stowarzyszenia.

Efektem współdziałania był m.in. udział uczniów ze szkół średnich powiatu jaworskiego w drugim ważnym wydarzeniu, które odbyło się na Ziemi Jaworskiej. W dniach 1-3 grudnia 2017 roku w Muchowie odbyła się międzynarodowa Konferencja Naukowa Generacja - Przesył - Wykorzystanie, której współorganizatorem jest Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

- Jeszcze rok temu nikt nie spodziewał się, że w powiecie jaworskim będą miały miejsce dwa tak ważne wydarzenia z udziałem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. To podobnie, jak jeszcze niedawno nikt nie spodziewał się ściągnięcia do Jawora przez premiera Mateusza Morawieckiego inwestycji w postaci fabryki silników Mercedes-Benz, który był zresztą głównym sponsorem zeszłorocznej Konferencji GPW. Symbolicznie opisując te działania, było to zasadzenie solidnego dębu w miejsce chwiejnej lipy. Wszak chyba nigdy wcześniej współpraca placówek z powiatu jaworskiego z wyższymi uczelniami i ogólnopolskimi organizacjami z wielką tradycją, jak SEP, nie układała się tak dobrze - podkreśla jaworzanin dr inż. Maciej Gwoździewicz, Sekretarz Konferencji GPW, a przede wszystkim członek SEP.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.