Czwartek, 28.03.2024 421

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Powiało optymizmem przed ligą

W ostatnim sprawdzianie przed startem rundy wiosennej, Kuźnia Jawor pokonała w meczu sparingowym Karkonosze Jelenia Góra 2:1.

Nie tylko sam fakt zwycięstwa nad wyżej notowanym zespołem cieszy, ale także styl w jakim zostało odniesione i liczba stworzonych sytuacji podbramkowych. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jeleniogórzanie mogli wyjechać z Parkowej 8 z większym bagażem bramek. Na listę strzelców po stronie MRKS-u wpisał się dwukrotnie tego dnia Marcin Bagiński.

Kuźnia nie potrzebowała dużo czasu, aby przejąć inicjatywę, a to z kolei przełożyło się na okazje podbramkowe. Najbliżej otwarcia wyniku w dwóch pierwszych kwadransach byli Marcin Bagiński i Kacper Grabarczyk. Popularny "Bagin" w trzynastej minucie minimalnie chybił w sytuacji sam na sam bramkarzem. Z kolei "Grabarz" kilka chwil później dostał świetne podanie od Kamila Janosia i mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył nad poprzeczką. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 36 minucie znajdujący się w polu karnym Marcin Bagiński otrzymał podanie z dobrze dysponowanego dzisiaj prawego skrzydła, opanował piłkę, wymanewrował obrońcę i futbolówka po uprzednim kontakcie ze słupkiem zatrzepotała w siatce. Prowadzenie mogło być okazalsze, ale w kilku akcjach zabrakło szczęścia.

Po zmianie stron zawodnicy Karkonoszy trochę częściej zaczęły gościć pod bramką nadal lepiej prezentujących się jaworzan, ale do poważniejszego wysiłku zmuszali Patryka Borka sporadycznie. W 63 minucie Kuźnia podwyższa na 2:0 i ponownie w głównej roli Marcin Bagiński, który po podaniu od Kamila Janosia, kolejny raz tego dnia w obrębie "szesnastki" wykazał się snajperskim instynktem. MRKS na tym nie chciał poprzestać, ale piłka nie chciała kolejny raz wpaść do prostokąta. W 81 minucie Karkonosze zdobyli bramkę kontaktową, ale jak się później okazało była ona tylko honorowa. Patryka Borka z rzutu wolnego pokonał Łukasz Kowalski

Miejmy nadzieję, że taką Kuźnię jak dzisiaj zobaczymy również za tydzień, gdy przyjdzie walczyć o ligowe punkty. W sobotę na Parkową 8 zawita Chojnowianka Chojnów. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

4 marca (sobota), godz. 11:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (1:0)
Bramki: Bagiński 36', 63' - ? 81'
Kuźnia Jawor: Patryk Borek - Przemysław Wiśniewski, Kamil Dunaj, Kamil Kurzelewski, Sylwster Dworakowski, Bartłomiej Gwiździał, Emilian Borek, Kamil janoś, Mateusz Bober, Kacper Grabarczyk. Na zmiany wchodzili: Dawid Duda, Przemysław Piec, Seweryn Suchecki, Michał Mężyk, Wojciech Smyk, Łukasz Duda
Sędziowali: Rafał Abramowicz (jako główny) oraz Piotr Łabędzki i Piotr Zając (asystenci)