Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Powalczą o powiat, powalczą o gminy

Minął termin na zgłaszanie komitetów wyborczych, które rywalizować będą w jesiennych wyborach samorządowych. Wiemy więc jakie siły powalczą o władzę.

© jawor24h.pl

W naszym powiecie zarejestrowano jeden komitet wyborczy organizacji - KW Porozumienie Samorządowe Bolków. Wśród komitetów, które najprawdopodobniej zamierzają wystawić listy nie tylko w wyborach do Rad Gmin, ale też do Rady Powiatu znalazły się KWW Aktywny Powiat, KWW Emiliana Bery Razem, KWW IS Opoka, KWW Jaworska Prawica Inicjatywa Idei oraz KWW Porozumienie Krzysztofa Kowalczyka. Do tego dojdą jeszcze m.in. komitety partii politycznych, które mają prawo zgłaszania list w całym kraju.

Największą niewiadomą jak na razie pozostaje KWW Aktywny Powiat. Z danych dostępnych na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej dowiadujemy się, że ma siedzibę w Mściwojowie, a na jego czele stoją radny Gminy Mściwojów Rafał Kozioł oraz lokalny społecznik Artur Stachera. Swoją obecnością na jaworskich listach wyborczych zaskoczyć mogą również Bezpartyjni Samorządowcy. Na razie nie wiemy, jakie mają plany wobec Ziemi Jaworskiej.

Wybory do Rady Powiatu zapowiadają się niezwykle interesująco ze względu na mnogość komitetów. Trudno jednak przewidzieć czy wszystkie z sejmowych i europarlamentarnych partii wystawią swoje listy. Nie wiemy czy na samodzielny strat do Rady Powiatu zdecyduje się choćby Sojusz Lewicy Demokratycznej. Do miasta z pewnością, tak jak cztery lata temu, pójdzie wspólnie m.in. z Platformą Obywatelską, pod skrzydłami Emiliana Bery. 

Zaskoczyć mogą też nazwiska kandydatów. Nieoficjalnie mówi się, że przynajmniej jeden z byłych burmistrzów Jawora szykuje się do startu do Rady Powiatu w najbliższych wyborach samorządowych. To właśnie batalia o fotel burmistrza Jawora będzie drugą równie ważną i interesującą. Jak na razie oficjalnie swój start potwierdzili Emilian Bera z KWW Emiliana Bery Razem, Krzysztof Kowalczyk z Porozumienia Samorządowego oraz Aneta Kucharzyk z Prawa i Sprawiedliwości. 
 
Wciąż swojego kandydata na burmistrza oficjalnie nie zaprezentowała Jaworska Prawica. Przypomnijmy, że komitet ten spaja wiele środowisk prawicowych i centroprawicowych, jak Porozumienie Jarosława Gowina, Kukiz'15 czy Klub "Gazety Polskiej" w Jaworze, a na jego czele stoi trzech tenorów lokalnej prawicy dr Maciej Gwoździewicz, Krzysztof Detyna oraz Robert Gierczyk. Nie wiemy, który z nich powalczy o fotel burmistrza, ale nie należy się spodziewać kogoś spoza tej trójki.

W wyborach powalczą także komitety zgłoszone wyłącznie do startu w gminach do 20 tysięcy mieszkańców. W powiecie jaworskim takich gmin jest pięć: Bolków, Męcinka, Mściwojów, Paszowice oraz Wądroże Wielkie. W Gminie Bolków zgłosiły się KWW Bolków i Gmina Wspólna Rodzina, KWW Edyta Frąckowiak i KWW Grzegorza Kucaba. W Gminie Męcinka zarejestrowano Komitet Wyborczy Wyborców Celina Słupska, KWW Nasza Wieś Bliska, Komitet Wyborczy Wyborców Pokolenia Razem, KWW Przyjazna Gmina Męcinka oraz KWW WWD. W Gminie Mściwojów w wyborach rywalizować będą KWW Dla Dobra Godziszowej, KWW "Gmina z Przyszłością", a także KWW Wspólnie i Razem. W Gminie Paszowice powalczą KWW Monika Wdowiak i KWW Sebastiana Oszczędy. Z kolei w Gminie Wądroże Wielkie o głosy wyborców zamierzają ubiegać się KWW Elżbieta Jedlecka, KWW Krzysztofa Szozdy i KWW Niezależny Sukces.

Do 17 września do godz. 24 trwać będzie zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych rad gmin, rad powiatów i sejmików województw. Wybory odbędą się 21 października. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7-21.

Reklama

Komentarze (61)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Mieszkaniec Gminy Wądroże Wielkie
Mieszkaniec Gminy Wądroże Wielkie13 września o 12:47
W Wądrożu Wielkim kto by nie startował, jest na przegranej pozycji. Aktualna wójtowa tej gminy, ma duże poparcie mieszkańców gminy. Zastała gminę w strasznym bałaganie, syfie itp. powoli zaczyna to ogarniać, lecz trzeba trochę czasu nie miesięcy a lat.

Wiem, że są też przeciwnicy jej, al to tylko cząsteczka mała. Są to osoby, które np kogoś z gminy zwolniła bo dana osoba nie była potrzebna to teraz własnie osoba zwolniona non stop mówi źle na naszą wójtowa i wiadomo rodzina tej osoby także.

Wszyscy mieszkańcy gminy są zadowoleni ze zwolnień jakich dokonała wójtowa,naprawdę w naszej gminie było wiele pracowników niepotrzebnych co tak naprawdę nic nie robili. A teraz uderzyli się z rzeczywistością i ich to boli wiec co innego robić ? Zgonić na wójtowa,że to jej wina itp.

Kolejnymi osobami są wiadomo osoby, które w pewnym sensie będą głosować na rywala w wyborach obecnego wójta. Ale bądźmy szczerzy co to są za rywala, porywają się z motyką na księżyc. Zero doświadczenia, robią teraz przed wyborami obiecanki takie, których nie są w stanie zrobić. Śledzę zachowanie tych kandydatów i chce mi się śmiać ... .

Dawno gmina Wądroże Wielkie nie miała takiego wójta jak ma teraz, dlatego mieszkańcy gminy idźmy wszyscy na Wybory i głosujmy.
Lubię to! 1
NIE MIESZKANIEC gMINY
NIE MIESZKANIEC gMINYMieszkaniec Gminy Wądroże Wielkie19 września o 10:33
Zamieszczony wyżej wpis to FAKE NEWS. Administrator tejże strony nie powinien dopuścić tego wpisu do publikacji. "Mieszkaniec Gminy WW", jak siebie nazwał, podaje nieprawdziwe, fałszywe wiadomości, rozpowszechnia kłamstwa w celu wywołania sensacji, przy tym zniesławia osoby, które same złożyły wypowiedzenia z pracy i nie w samym tylko Urzędzie, ale w innych jednostkach gminnych. Osoby te skądinąd, były właśnie bardzo cenione za swoje kompetencje, wyróżniały się pracowitością, przyjaźnią i otwartością do nas petentów. W każdej sprawie, z którą się człowiek zwrócił do nich, został z wielką uprzejmością i profesjonalizmem obsłużony. Nie jest prawdą, żeby cokolwiek rozgłaszali na temat wójta, czy innych pracowników Urzędu i jednostek. Kampania, kampanią ale nie usprawiedliwia to nikogo, by posądzać i oczerniać drugich. Stylistyka "Mieszkańca Gminy WW" pozwala wywnioskować, iż jest osobą niewykształconą i myślącą bardo prymitywnie, więc nie można się spodziewać samokrytyki, stąd prośba do Administratora o większą czujność w udostępnianiu wpisów, które niosą treści oczerniające.
Lubię to! 1
kwalifikacje
kwalifikacje3 września o 16:23
Nigdy nie będzie dobrze, dopóki nie wprowadzi się wymagań kwalifikacyjnych dla wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) i członków zarządu w powiecie. Jak sobie pomyślę, że dziś podmiotem publicznym może zarządzać nawet masażysta ręczny, konserwator, kierowca tira, itp., to włos mi się na głowie jeży ze strachu. Dziś tak naprawdę człowiek bez kompetencji może zarządzać ludźmi kompetentnymi.
Lubię to! 2
Nie nie za bardzo
Nie nie za bardzokwalifikacje4 września o 09:34
No tak... bo jest szkoła dla burmistrzów, wójtów i prezydentów...
Lubię to! 2
wszystko się zmienia
wszystko się zmieniaNie nie za bardzo4 września o 10:57
Chodzi o to, by w przepisach obwarować minimalne wymagania kwalifikacyjne dla osób zarządzających-by kandydować mogli jedynie ludzie z odpowiednimi kwalifikacjami. Jeżeli na samorządy spojrzeć jak na korporacje, które mają się rozwijać i dobrze funkcjonować, to potrzebni są wykwalifikowani menegerzy, zarządcy, a nie jedynie rządzający. Powinny być minimalne wymagania kwalifikacyjne.
Lubię to! 3
pytanie
pytanie1 września o 22:56
a ten Detyna to startuje na burmistrza czy nie??? ktoś coś wie???
Lubię to! 0
ktoś
ktoś31 sierpnia o 16:34
a kto w końcu startuje w Wadrożu, ptaszki ćwierkały , że 5 kandydatów a widzę 3
Lubię to! 0
czesiek
czesiek31 sierpnia o 10:17
ciągle słyszę ,że Kowalczyk to taki Urbański-bis. Wystawiony przez tych samych ludzi i to samo otoczenie . A najważniejszym jego zadaniem będzie obsadzenie na stołkach tych samych ludzi co rządzili za Urbańskiego.Jeżeli ktoś wie czy to prawda to proszę o komentarz. Tylko spokojnie.
Lubię to! 6
Jan
Janczesiek31 sierpnia o 19:30
To wie tylko Kowalczyk. Ale jedno jest pewne nieważne czy Bery, Urbańśkie, Kowalskie czy Nowaki wszyscy obsadzają swoimi. Ja zagłosuję na Kowalczyka, bo jestem za zmianą, bo jak ktoś siedzi 2 kadencje to sobie betonuje scenę polityczną i w kolejnych na kogoś innego. Możliwe że obsadzi ale nie tymi najbardziej spalonym. Zresztą kto wie.
Lubię to! 11
OLI
OLIJan1 września o 12:50
też tak uważam, taka prawda
Lubię to! 6
jaworzanin
jaworzaninczesiek31 sierpnia o 20:37
Jedno jest pewne, że p.Kowalczyk będzie zatrudniał JAWORZAN, bo wyraźnie to na każdym kroku podkreśla-że stawia na jaworzan, a nie tak jak p.Bera, który pozwalniał jaworzan, by na ich miejsca powsadzać ludzi z powiatu świdnickiego i innych ściągniętych zamiejscowych.
Lubię to! 18
**
**czesiek1 września o 16:37
niestety drogi czesiu , ale jest w tym dużo prawdy. Wystarczy spojrzeć kto za Kowalczykiem stoi.Ja się nie dam na to nabrać , a Ty ??
Lubię to! 4
Pytanie
Pytanie**1 września o 21:56
A dasz się nabrać na PR burmistrza?
Lubię to! 5
nasz
nasz**2 września o 08:18
Za Kowalczykiem stoją JAWORZANIE, nie ma "w teczce" żadnych świdniczan, strzegomian, polkowiczan, legniczan, ani innych zamiejscowych, którym trzeba dać stołeczki za grube pieniądze z naszych podatków. Kowalczyk wyraźnie wszystkim mówi, że w przeciwieństwie do Bery on stawia na JAWORZAN.
Lubię to! 11
44/44/14
44/44/1431 sierpnia o 07:29
Dlaczego zagłosuję na Pana Krzysztofa Kowalczyka? Zagłosuję ponieważ:
-nie będzie zwalniał z pracy mieszkańców Naszego Miasta,
-wstrzyma pogłębiające się zadłużenie miasta,
-wykorzysta kapitał społeczny naszego miasta a nie obcego w kwestii zarządzania miastem,
-jest społecznikiem, który zajmuje się młodzieżą i to nie od kilku miesięcy ale od wielu lat,
-ma dobre wyniki w swojej pracy,
i wiele wiele innych argumentów...............................
Lubię to! 18
wyborca
wyborca44/44/1431 sierpnia o 21:16
Masz rację, Jawor dla jaworzan a nie dla zamiejscowej drogiej ekipy! Ja czuję się oszukany, bo jak p.Bera mówił o miejscach pracy, to nie wiedziałem, że chodzi o miejsca dla pozatrudnianej przez niego wysokopłatnej i jak się okazało mało wydajnej zamiejscowej "ekipie", bo przez 4 lata nawet nie zrealizowano żadnej z kluczowych obiecywanych inwestycji, tj. remontu basenu letniego i budowy hali widowiskowej z kinem. Inni rządzący jakoś potrafili w tym samym czasie zrealizować więcej inwestycji i zrealizować obietnice wyborcze. W zamian dostaliśmy skwerki, z których mało kto korzysta i które nawet nie znalazły się wśród pilnych potrzeb jaworzan, jakie swojego czasu zostały zebrane od mieszkańców w drodze ankiet. Po co pytać mieszkańców o zdanie, skoro i tak nikt się z nim nie liczy? Dobrze, że choć p.Morawiecki przychylnym okiem spojrzał na Jawor i dzięki temu rządowi ruszyła budowa jaworskiego odcinka S3, powołana przy nim została podstrefa ekonomiczna i ściągnięty zagraniczny inwestor (Mercedes). Teraz trzeba mądrego, gospodarnego i pracowitego burmistrza, aby nadrobił stracone lata i wykorzystał ten potencjał, jaki otrzymaliśmy "z góry". Miejmy nadzieję, że kolejny burmistrz zrobi to z pomocą jaworzan, bo wśród naszych mieszkańców jest dużo mądrych, wykwalifikowanych ludzi. 4-letnie dochody gminy zostały niestety bezpowrotnie wydane i jeszcze zadłużona została gmina, przy niezrealizowanych kluczowych obiecanych inwestycjach gminy, ale jeszcze jest szansa, aby to naprawić. Dlatego p.Berze niestety drugi raz już nie zaufam.
Lubię to! 17
franek
franekwyborca1 września o 11:59
Jeśli tak to powinni pozwalniać wszystkich jaworzan pracujących w innych miastac ?? Paranoja jakaś ! !! Chyba ważne są kompetencje i umiejętności. A patrząc na towarzystwo kandydata KK to mam poważne wątpliwości co do tych.
Lubię to! 1
irek
irekwyborca1 września o 13:00
No właśnie, burmistrz pozwalniał kompetentnych jaworzan i zatrudnił zamiejscowych i teraz ciągną się za nim afery sądowe i postępowanie prokuratorskie.
Lubię to! 16
Max
Maxwyborca2 września o 10:04
Bardzo trafna wypowiedź.Jak się obecny burmistrz nie liczy z wyborcam,to niech nie liczy na wyborców.Jawor to nie prywatny folwark tylko moje miasto , gdzie pracuje i płacę podatki i chce się czuć jak u siebie w domu a nie na obczyźnie .
Lubię to! 8
Autor
Autor30 sierpnia o 20:22
Mam pytanie do Pana Krzysztofa D. Czy uważa Pan, podobnie jak Pan Morawiecki (który jak pamiętam jest dla Pana swego rodzaju wzorem patrioty) , że Polska powinna się otworzyć na Rosje, cokolwiek to znaczy...
Lubię to! 1
miron
miron30 sierpnia o 14:38
a co w gminach wiejskich się wydarzy? jak sądzicie - kto ma szanse? a kto będzie wielkim przegranym?
Lubię to! 1
wioska
wioskamiron31 sierpnia o 13:58
w mecince Brzozowski, PAszowice OSzczęda, Wądroże JEdlecka, Mściwojów Foryś. Jestem pewny
Lubię to! 3
lwow
lwowwioska1 września o 11:00
Żeby było tak jak było...no to do kompletu : gmina Bolków- Jarosław Wroński,[ ponoć od Gowina] ze swoją trzódką, gmina Paszowice- Sebastian Oszczęda mimo sprzeciwu P. Witek, gmina Męcinka - Mirosław Brzozowski dla kontrastu z forami u P. Witek, gmina Wądroże- P. Jedlecka , no i Gmina Mściwojów- P . Foryś. Natomiast w samym Jaworze nie ma faworyta. Jeżeli jaworzanie chcą prawdziwej zmiany , muszą postawić na młodość i doświadczenie. Tandem A. Kucharzyk-K. Kowalczyk jest w stanie wyautować E. Berę. Pod warunkiem że nie będą walczyć przeciw sobie. Zrobicie jak zechcenie, Szanowni jaworzanie, ale nie płaczcie póżniej na forach jeżeli wybierzecie żle.
kłaniam się - lwow
ps. ciekawe czy admin znowu wywali notkę !
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninwioska2 września o 08:40
Fakt, p.Kowalczyk z p.Kucharzyk to byłby dobry tandem. Pan Kowalczyk to doświadczony samorządowiec i zarządca (postawił na nogi schronisko, które za poprzednika jechało na stratach), ma doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, a tego gminie potrzeba, zwłaszcza że przed nami być może ostatnie rozdanie unijne. Do tego zamierza wykorzystać drzemiący w jaworzanach potencjał, aby nadrobić te 4 lata. Pani Kucharzyk ma doświadczenie z inwestorami. Z pewnością ma też wiedzę, gdzie i jak można pozyskać różnego rodzaju wsparcie dla Jawora i jaworskich firm od ponad gminnych instytucji. Z tym tandemem Jawor z pewnością zaczął by się rozwijać, polepszyła by się sytuacja jaworzan.
Lubię to! 5
Adam
Adamwioska7 września o 11:27
Jedleckiej już dziękujemy i życzymy szerokiej drogi, byle z dala od naszego Wądroża !
Lubię to! 2
Mieszkaniec Bolkowa
Mieszkaniec Bolkowa30 sierpnia o 10:03
A w Bolkowie zaglosuje na Grzegorza Kucaba. Sensowny czlowiek,prężny,mlody i z pomyslami. Jaroslawowi ,,Lekwodzie, Wronskiemu juz dziekujemy.
Lubię to! 4
lwow
lwowMieszkaniec Bolkowa1 września o 11:11
Nie wiem czy P. Kucab ma szansę w konfrontacji z P. Wrońskim.
Nie znam tego Pana, ale znam Wrońskiego. Prawdopodobnie wystartuje z list Gowina, bo ma aktualnie podobne poglądy, w co szczerze wątpię, ale czego nie robi się dla zachowania stołka . Ciekawe jak w tej sytuacji zachowa sie P. poseł E. Witek..
Lubię to! 2
Mieszkaniec Bolkowa
Mieszkaniec Bolkowalwow1 września o 14:12
Ja zas uwazam,ze pan Wronski zdobedzie mniej glosow niz w latach poprzednich. 3 kadencje i ani jednego inwestora. Woda za ktora placimy jak za 18-nastoletnia whiskey a i tak brak jej w kranach!! Do tego ogromne zadłużenie tak,zeze trzeba brac kredyt na splate kredytu. Dokąd to prowadzi? Czas na zmiany! Musi pan poznac pana Kucaba i bedzie pan wiedzial czy to trafny wybor.
Lubię to! 0
lwow
lwowlwow1 września o 15:07
Witam . Mniej to nie znaczy że nie zdobędzie 50% , i w tym problem. Obecny burmistrz ma przewagę nad pozostałymi kandydatami tak w doświadczeniu, jak i możliwościami w tym finansowymi i operacyjno-logistycznymi.
To musicie brać pod uwagę
przy opracowaniu strategii.
Nie znam pełnej listy kandydatów, ale jedno jest pewne : jeśli chcecie zmiany, połączcie siły i środki, wtedy P. Wroński przegra. Bo czas najwyższy by odszedł do lamusa. I nie tylko on ! Życzę powodzenia. lwow
Lubię to! 2
Wyborca
Wyborca30 sierpnia o 09:27
Stanisław Laskowski wstydzi się swojej przynależności do partii PSL,tak jak Emilian Bera przynależności do PO.
Lubię to! 10
Mariusz?
Mariusz?Wyborca31 sierpnia o 07:35
Po czym tak wnosisz?
Lubię to! 0
Jaworzanin
JaworzaninWyborca31 sierpnia o 12:02
Ja myślę, że dlatego, że nie startują ze swoich partii do których należą.
Lubię to! 2
Jan
JanJaworzanin31 sierpnia o 19:37
Ale kasę doją, a Bera został przewodniczącym PO w tym okręgu...
Lubię to! 2
totalnie
totalnieJaworzanin31 sierpnia o 21:29
Bo p.Bera to aktywny członek i działacz Platformy Obywatelskiej i jego rządy pod wieloma względami przypominają rządy Platformy Obywatelskiej. Emilian Bera zresztą to były asystent Piotra Borysa-byłego posła do Parlamentu Europejskiego. Na scenie podczas ŚCHiP widoczni byli też przedstawiciele Platformy Obywatelskiej.
Lubię to! 8
PO
POWyborca31 sierpnia o 22:41
Emilian Bera brylował na Krajowej Konwencji Platformy Obywatelskiej 21 października 2017r. w Łodzi, chwaląc się, że udało "im" (?) się stworzyć jeden z największych terenów inwestycyjnych i prezentując na tą okoliczność filmik o budowie S3 i podstrefie DSAG-S3. https://www.youtube.com/watch?v=Fpzdx91jqOk Oj gdyby to widzieli p.Morawiecki i p. Kaczyński... Wszak nawet małe dziecko wie, że budowa S3 i utworzenie przy niej podstrefy DSAG-S3 na gruntach przejętych przez rząd od Agencji Nieruchomości Rolnej i odkupionych przez rząd prywatnych gruntach rolników, to zasługa rządu. Czy mówiąc o inwestycjach, jakie udało mu się zrealizować, to miał na myśli te remonty skwerków? A swoją drogą, to fajnie by było, gdyby p.Morawiecki odwiedził Jawor i osobiście wyjaśnił mieszkańcom całą prawdę o budowie S3, powołania przy niej podstrefy i ściągnięciu do niej zagranicznego inwestora. Sporo by to jaworzanom rozjaśniło.
Lubię to! 12
Reklama
niestety
niestety30 sierpnia o 08:12
kompletnie nie podoba mi się KWW Jaworska Prawica Inicjatywa Idei , a to dlatego że używają skrótu JP II, Czy nie wiedzą kto to był i jest JP II, Nie podoba mi się to kompletnie i dlatego nie zagłosuję na nikogo kto będzie od nich startował .
Lubię to! 1
Podam ze śmiechu
Podam ze śmiechuniestety30 sierpnia o 22:59
A mnie SLD kojarzy się z LSD i dlatego na nich nie zagłosuję
Lubię to! 5
przykre
przykreniestety31 sierpnia o 01:19
Dlaczego podajesz nieprawdę, żeby oczerniać inny komitet. Na stronie PKW jest jasno podane, że używają skrótu KWW Jaworska Prawica Inicjatywa Idei, ale ty wolisz kłamać i oczerniać. Widać brudna kampania się zaczęła...
Lubię to! 5
pełnomocnik
pełnomocnikniestety31 sierpnia o 20:19
Potwierdzam, że skrót nazwy akurat tego Komitetu Wyborczego Wyborców to "KWW Jaworska Prawica Inicjatywa Idei". Zastrzeżono również znak graficzny w postaci napisu "Jaworska Prawica" na tle herbu Księstwa Jaworskiego.
Lubię to! 2
jest ok.
jest ok.niestety31 sierpnia o 22:36
a mnie się podoba , .
Lubię to! 2
Tadek
Tadek29 sierpnia o 21:39
Wielkie nadzieje wreszcie na normalną pracę, bez ciągłej obawy że np. w piątek jak poproszę cię o godz. 14:50 o stawienia się do kadr, nie oznaczać to będzie zmiany zakresu obowiązków lub np. zaskakującego rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym. Przy anonimowej urnie strach mija i to zadziała na korzyść Krzysztofa K. I jest to powszechna opinia w Jaworze.
Lubię to! 17
Darek
Darek29 sierpnia o 14:30
W Jaworze jest tylko jeden sensowny kandydat i tyle. Pan Kowalczyk okaże się czarnym koniem tych wyścigów. To wie cały ratusz, starostwo i jednostki organizacyjne.
Lubię to! 28
A
ADarek29 sierpnia o 20:07
Oj tak
Lubię to! 6
franek
franekDarek30 sierpnia o 09:10
chyba największym przegranym się okaże, bo jak już życie pokazywało WYGRANI zostają przegranymi. Nie ma szan z BURMISTRZEM
Lubię to! 2
lokalny wyborca
lokalny wyborcafranek3 września o 05:11
Za burmistrzem ciągną się afery sądowe i postępowanie prokuratorskie-podobnie jak było za burmistrzem Tomczakiem. Wątpliwe, aby jaworzanie chcieli głosować na kogoś, kto łamie prawo lub na kogoś, kto pomimo wygranej na skutek łamania prawa może stracić swój mandat. Nikt nie powie tego w oczy w obawie przed negatywnymi skutkami, ale przy urnie nie ma strachu, jest się anonimowym i jak historia pokazała głosuje się wg własnych przekonań.
Lubię to! 7
Jaworzanin
JaworzaninDarek31 sierpnia o 10:05
była już czarna kobyła i jakoś nie poszło.
Lubię to! 0
Katarzyna
Katarzyna29 sierpnia o 10:13
Kampania będzie dotyczyła tylko dwóch faworytów na stanowisko Burmistrza. Pan Krzysztof Kowalczyk oraz Pan Emilian Bera. Zagłosuję na Pana Krzysztofa Kowalczyka. Harcerz oraz osoba, która społecznie udziela się w naszym mieście.Nie podoba mi się zadłużenia miasta, zwalnianie z pracy mieszkańców naszego miasta oraz mało komfortowa sytuacja osób pracujących w Urzędzie Miasta jak i jednostkach podległych.
Lubię to! 21
on
onKatarzyna31 sierpnia o 09:41
Kolesiostwo pełną parą... Full znajomków zatrudnionych, z brzegu 3 nazwiska Wdowiak, Pawlinow, Tomaszewska....a 2 managerów w ecmen, to już przekroczyli wszelkie granice!!! UM, Promocja, ecmen, jok, muzeum, basen... Dziwię się opozycji, że tego nie publikuje.
Lubię to! 15
Yan
Yanon31 sierpnia o 22:45
Racja. Detyna kiedyś opisał zmiany jakie nastąpiły, ale teraz by się to przydało patrząc co się działo.
Lubię to! 5
Wyborca
Wyborca29 sierpnia o 09:40
EB się nie sprawdziło, a PP z Urbańskim dostali czerwoną kartkę. Trzeba postawić na świeżych ludzi, którzy jeszcze nie rządzili.
Lubię to! 12
Miastowy
Miastowy29 sierpnia o 08:49
Bol *** macie Bo Bera ograł Was jak dzieci.
Lubię to! 1
Aleksandra
AleksandraMiastowy29 sierpnia o 20:20
Ograć, okłamać można tylko jeden raz, drugi raz nikt nie pozwoli. Była szansa ale nie taką metodą , mało komunikatywny, tylko we własnym interesie, brak szacunku, taki wymuszony, na pokaz.Jako radny miał inne zdanie.Widać jak się sprawdza stare powiedzenie, że punkt widzenia zależy od punktu ..................... .
Lubię to! 10
jaworzanin
jaworzaninMiastowy30 sierpnia o 00:12
trochę kultury. to tylko o was świadczy co piszecie na forach. wstyd
Lubię to! 5
Martyna
Martyna29 sierpnia o 01:41
Głosuję na Jaworską Prawicę, bo to ludzie godni zaufania.
Lubię to! 20
mieszkaniec
mieszkaniec29 sierpnia o 01:22
Brawa dla pana Detyny, że zdołał zjednoczyć jaworską prawicę. To recepta na sukces Jawora.
Lubię to! 15
wyborca
wyborcamieszkaniec29 sierpnia o 09:10
Brawo
Lubię to! 12
Pisak
Pisak28 sierpnia o 22:04
Zjednoczona Prawica w sondażach ma 44% poparcia i zapowiada się, że w Jaworze też wygra.
Lubię to! 20
Brawo
BrawoPisak28 sierpnia o 22:14
I bardzo dobrze. Byle nie PiS, PO/EB, które zadłuża nasz Jawor
Lubię to! 17
puknij sie
puknij siePisak29 sierpnia o 06:02
taa, jasne, nie wiadomo kogo maja na liscie i juz zdobyli 44 procent poparcia
Lubię to! 6
AK 47
AK 47puknij sie29 sierpnia o 08:34
Widać dla ciebie liczą się tylko wyniki wyborów, ale ludzie są pytani i odpowiadają... Więc sam się puknij i pakuj się bo wracasz do Świdnicy.
Lubię to! 13
puknij sie
puknij siepuknij sie30 sierpnia o 14:24
uuu, ales mi pojechal, tylko ze ja z Jawora jestem, wiec palnij sie Krzysiu w ten lysy leb
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.