Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Poszukiwany, bez prawa jazdy wpadł podczas kontroli drogowej

W ręce jaworskich policjantów wpadł kierowca, który w nocy, w jednej z podjaworskich miejscowości za wszelką cenę próbował zniknąć z pola widzenia mundurowych.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Po zatrzymaniu okazało się, że siedzący za kierownicą Mazdy 27-latek miał ku temu powody. W ogóle nie posiadał prawa jazdy, a pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. To nie był jednak koniec problemów mężczyzny, który od razu trafił za kratki. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się bowiem, że był on poszukiwany celem doprowadzenia do Zakładu Karnego.

Jaworscy policjanci patrolujący nocą jedną z miejscowości w gminie Wądroże Wielkie zauważyli kierującego samochodem, który na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać. Najpierw gwałtownie przyspieszył, a następnie próbował zniknąć z pola widzenia funkcjonariuszom, wjeżdżając w boczną drogę. Jego plan się jednak nie powiódł i mężczyzna siedzący za kierownicą Mazdy został zatrzymany do kontroli.

Wówczas wyjaśnił się powód jego dziwnego zachowania. Okazało się, że 27-letni mieszkaniec gm. Wądroże Wielkie nie posiadał prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w 2015 r. na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Legnicy. Stracił on wówczas uprawnienia do kierowania za jazdę „na podwójnym gazie”. Dodatkowo policjanci ustalili, że samochód, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych.

To nie było jednak koniec problemów 27-latka. Od razu po kontroli trafił on za kratki bowiem sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że jest on od ubiegłego roku poszukiwany celem doprowadzenia do Zakładu Karanego.

Teraz podejrzany nie tylko odbędzie zasądzoną karę lecz również odpowie za kierowanie pojazdem wbrew orzeczeniu sądu, za co może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

___________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (7)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

alex
alex20 stycznia o 18:46
Jakby należał do pis to koledzy by go wybronili jak senatora Koguta. Nadzwyczajna kasta ponad prawem - politycy pis !!
Lubię to! 1
Mis
Misalex28 stycznia o 20:56
Alex nie te leki zarzyles
Lubię to! 0
Hahaha
Hahaha20 stycznia o 16:57
Wszystko wyjdzie z czasem😉ale kto mądry siada za kołko bez prawa jazdy i przeglądu technicznego auta?😂Raczej nasza policja legitymujac wie najlepiej co jest na rzeczy podczas zatrzymania 😉😀😀
Lubię to! 3
Czytając takie brednie...
Czytając takie brednie...18 stycznia o 23:22
Hahaha normalnie aż zal czytać takie reportaże wyssane z palca:-D. Śmiech na sali co potrafią zrobić jaworscy policjanci aby było głośno o tym jacy oni nie są wspaniali ;-D. A osobą piszacym dany artykuł następnym razem radze upewnić się na temat zebranych informacji do gazetki czy są zgodne z prawdą i stanem faktycznym... nie pozdrawiam "pseudo pisarzy"
Lubię to! 3
@
@Czytając takie brednie...19 stycznia o 07:34
Autorem jest oficer prasowy policji, więc raczej informacje ma dobre.
Lubię to! 6
Jaworowy
Jaworowy@19 stycznia o 23:37
Ludzie zawsze wiedzą lepiej, wystarczy że policję na sygnale zobaczą i tysiąc teorii a każda następna lepsza.
Lubię to! 1
kamil
kamilCzytając takie brednie...20 stycznia o 20:11
Pewnie czyjś synuś, albo chłopak pisał. Według nich oni zawsze są niewinni. Dla mnie taki gość to smierc na drodze.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.