Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Posiedzenie Zespołu ds. oceny Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych

27 czerwca w Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie Zespołu ds. oceny Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Jaworskiego na lata 2011-2020, pod przewodnictwem wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego.

Fot. Starostwo Powiatowe © Starostwo Powiatowe

Przedmiotem spotkania była ocena poziomu wdrożenia zapisów strategicznych w latach 2015-2016. Strategia Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Jaworskiego na lata 2011-2020 jest dokumentem opracowanym w celu kształtowania lokalnej polityki społecznej za pomocą wyznaczonych celów i zadań. Wdrożenie strategii powinno w znaczny sposób przyczynić się do rozwiązywania wielu problemów społecznych i zminimalizować ich skutki. Zespół jednogłośnie ocenił realizację zadań wyznaczonych w strategii na wysokim poziomie. Większość działań realizowana jest zgodnie z przyjętymi założeniami dokumentu.

W posiedzeniu uczestniczyli:wicestarosta  Arkadiusz Baranowski, Izabela Aniołek - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze, Beata Janas - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Jaworze, Irena Stolarczyk - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaworze, Katarzyna Piwczyńska-Pisula - Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Jaworze, Danuta Szczepaniak - Przewodnicząca Stowarzyszenia „Integracja” w Bolkowie oraz Marta Prokopik, pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze. 

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Starostwo w Jaworze
Starostwo w Jaworze29 czerwca 2017 o 14:58
Celem strategii jest np: poprawa opieki dla dzieci i młodzieży, zapewnienie wsparcia dla rodzin , pomoc wychowankom opuszczającym rodziny zastępcze, placówki wychowawcze, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspieranie osób niepełnosprawnych oraz osób starszych, rozbudowa infrastruktury socjalnej. Przykładowo: W 2015/16 prawie 1100 osób skorzystało z z pomocy finansowej przekazywanej przez PCPR. (W 2016 roku 40 osób niepełnosprawnych skorzystało z wsparcia aby dostosować ich miejsca zamieszkania, lokale do odpowiedniej użyteczności) Dzięki zaangażowaniu PCPR i Starostwa powstały dwie nowe placówki opiekuńczo-wychowawcze i przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych W 2016 roku. Realizacja zapisów strategicznych jest ujęta na 76 stronach. To tylko jedne z przykładów.
Lubię to! 1
w sieci
w sieciStarostwo w Jaworze29 czerwca 2017 o 16:18
przydałoby się szerzej zaprezentować to na str starostwa lub na FB
Lubię to! 1
fala
fala28 czerwca 2017 o 21:34
Masło maślane i tyle - tutaj potrzebni są wizjonerzy i fachowcy a nie zajmujący stołki ...
Jest bardzo dużo zaległości i braku fachowości w urzędach.
Lubię to! 2
fachowcy
fachowcyfala28 czerwca 2017 o 22:27
mówisz o gminie, gdzie wysoko opłacani "fachowcy" nie widzą, jak i kiedy uciekają im pieniądze?
Lubię to! 1
a tak trochę więcej?
a tak trochę więcej?28 czerwca 2017 o 16:15
jaki jest cel i zadania tej strategii i jakie są w ramach niej realizowane?
Lubię to! 1
Mila
Mila28 czerwca 2017 o 15:58
a czy mieszkańcy poznają tą strategię?
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.