Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Posiedzenie Rady Kombatantów

Przygotowania obchodów 78. rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej to główne zagadnienie poruszane podczas posiedzenia Powiatowej Społecznej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Fot. Starostwo Powiatowe w Jaworze © Starostwo Powiatowe w Jaworze

Posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych odbyło się w dniu 14 sierpnia w Starostwie Powiatowym, pod przewodnictwem Michała Janczewskiego. Uroczystości rocznicowe odbędą się dnia 4 września br. o godzinie 10.00, kiedy to delegacje kombatanckie oraz samorządowe z powiatu jaworskiego złożą wieńce w miejscach pamięci narodowej, tj. przy grobie Nieznanego Żołnierza Polskiego, przy Pomniku Sybiraków przy Kościele św. Marcina oraz pod tablicą upamiętniającą ofiary hitlerowskich Niemiec oraz żołnierzy wyklętych na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Główne uroczystości odbędą się na jaworskim Rynku o godzinie 11.00, natomiast część oficjalna i artystyczna w Teatrze Miejskim o godzinie 11.40.

Tradycyjnie już - z okazji Dnia Wojska Polskiego - członkowie Rady wraz z Arkadiuszem Baranowskim, Wicestarostą Jaworskim oraz Renatą Węgiel, Głównym Specjalistą w Wydziale Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich w starostwie jaworskim, złożyli biało-czerwoną wiązankę na Grobie Nieznanego Żołnierza Polskiego w Jaworze.  

 

Reklama

Komentarze (11)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jest moc
jest moc21 sierpnia 2017 o 23:38
Środowiska bliskie tzw. totalnej opozycji od co najmniej 20 lat nieustannie lansują pogląd, że przywiązanie do barw i symboli narodowych to prosta droga do zostania faszystą i (co uważają za równie paskudne) nacjonalistą. Liberalne „elity” bardzo często nabijały się również z patriotycznej odzieży, nie mogąc znieść, że Polacy – zwłaszcza młodzi – coraz chętniej przywdziewają bluzy czy t-shirty z podobiznami narodowych bohaterów oraz symboli. Natomiast zachwycali się ogromną ilością flag Unii Europejskiej eksponowanych gdzie tylko się da (gabinety, balkony, antyrządowe manifestacje, itp.). Bo zamiast Polakami, wolą nazywać się Europejczykami. Ja bym na ich miejscu poszedł jeszcze dalej, eksponowałbym kulę ziemską i nazywał się Ziemianinem-zawsze to większy obszar, dziś by oblecieć kulę ziemską wystarczy kupić bilet na samolot. Tylko, że w ten sposób zatracają swoją narodową indywidualność, coś co nas wyróżnia, z czego jesteśmy dumni-naszą bogatą tradycję, kulturę, historie, itp. Brawo dla p. Baranowskiego za odwagę, krzewienie naszej tradycji, dobrych polskich wartości.
Lubię to! 3
Wiktor
Wiktorjest moc22 sierpnia 2017 o 08:29
Taki to patriotyzm, że Polak nie szanuje drugiego Polaka, a już obcokrajowiec o innym kolorze skóry, to dopiero zło i zagrożenie. Kreujecie sobie ideologię, nie dostrzegając własnych słabości i śmieszności.Co do koszulki to dla mnie jest OK, tylko jej właściciel to jednak reprezentant władzy samorządowej. Z szacunku dla sprawowanego urzędu oraz osób - kombatantów powinien stosować oficjalny - elegancki strój.
Lubię to! 3
r
rWiktor22 sierpnia 2017 o 09:11
co do stroju i okoliczności, to się zgadzam-występowała jako funkcjonariusz publiczny i w tej okoliczności bardziej stosownym strojem był garnitur
Lubię to! 2
Paweł
Paweł19 sierpnia 2017 o 18:49
W koszulce do do piaskownicy z dzieckiem albo na koncert ale nie na oficjalną uroczystość. Brak powagi dla sytuacji.
Lubię to! 4
krytyk
krytykPaweł19 sierpnia 2017 o 20:31
No,nie w takiej koszulce wypada iść do piaskownicy,piszesz bezmyślnie
Lubię to! 2
<:>
<:>Paweł20 sierpnia 2017 o 06:16
niech każdy chodzi w tym, w czym mu odpowiada.
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin17 sierpnia 2017 o 23:29
Pan Baranowski ma na t-shircie wizerunek Matki Boskiej Ostrobramskiej na tle Orła Białego z koroną. Jest to szkic ryngrafu noszonego przez żołnierzy V Brygady Wileńskiej AK mjr Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Myślę, że Pan Baranowski nie przypadkowo założył ten t-shirt. 15 sierpnia święto WP, rocznica Bitwy z bolszewikami i święto N.M.Panny. Brawo Panie Arku za ten gest.
Lubię to! 7
jaworzanin-legniczanin, grunt że swój
jaworzanin-legniczanin, grunt że swójjaworzanin20 sierpnia 2017 o 08:22
Cóż za dokładna znajomość rzeczy? Czyżby sam zainteresowany wyjaśniał ideę tej "świątecznej" kreacji? To było chociaż marynarkę narzucić na t-shirt...
Lubię to! 2
Magda
Magda17 sierpnia 2017 o 13:45
Czy to v-ce starosta Arkadiusz Baranowski w t-shirt? Mojemu 10 letniemu dziecku nie prysłby do głowy, żeby tak się ubrać na uroczystość szkolną a tu taka postać. Dla mnie to brak szacunku zarówno dla ludzi z którymi składał wiązankę jak również do obchodzonego święta. Wygląda jakby przypadkiem oderwał ze spaceru. Wymiętolony i mało poważny.
Lubię to! 5
magda
magdaMagda17 sierpnia 2017 o 13:48
nie przyszłoby do głowy (przepraszam za literówkę)
Lubię to! 1
:)
:)Magda17 sierpnia 2017 o 14:27
Orły są szare, a papugi kolorowe... przynajmniej nie przebrał się za Mikołaja
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.