Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Pomimo sądowego zakazu kierował pojazdem mając w organizmie 1,82 promila alkoholu

W ręce funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej w Jaworze wpadł 34 - letni mężczyzna, który zdecydował się na jazdę samochodem, mając w organizmie 1,82 promila alkoholu.

© Zdjęcie ilustracyjne

W ręce funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej w Jaworze wpadł 34 - letni mężczyzna, który zdecydował się na jazdę samochodem, mając w organizmie 1,82 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło, gdyż nie dostosował prędkości i uderzył w pojazd jadący przeciwległym pasem ruchu. W dodatku to nie wszystko, co nietrzeźwy kierowca miał na sumieniu.

29 kwietnia 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze udali się na jedną z ulic, gdzie wg zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe. Policjanci szybko ustali, że kierujący pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości jazdy w wyniku, czego wpadł w niekontrolowany poślizg i uderzył w jadący prawidłowo pojazd marki Opel na przeciwległym pasie ruchu.
Był to jednak dopiero początek jego problemów. Kierujący pojazdem marki BMW w chwili zdarzenia nie posiadał przy sobie prawa jazdy i dokumentów pojazdu. Od mężczyzny policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie wykazało, że 34 - latek ma 1,82 promila alkoholu w organizmie.
Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Z tego samego powodu sąd orzekł już wcześniej wobec mężczyzny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.
Teraz o dalszych losach 34 - latka zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo.
___________________________________
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
mł. asp. Józef Kolanek
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.