Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Policjanci z Jawora uderzyli w nielegalny hazard

Wspólne działania jaworskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Legnicy doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta 5 automatów do gier hazardowych.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na kilkaset tysięcy złotych. Przypomnijmy, że od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w Ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci z miejscowej komendy wraz z funkcjonariuszami Kontroli Celno-Skarbowej z Legnicy ustalili, że w jednym z lokali na terenie Jawora jest organizowana gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowało się 5 włączonych, nielegalnych automatów  do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na kwotę 100 tysięcy złotych. Natomiast wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota aż 500 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

_______________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Peppa
Peppa21 października 2017 o 08:10
To nie jest jedyne takie miejce w Jaworze tyle czasu to trwa i dopiero teraz się za to wzięli
Lubię to! 1
uioiu
uioiu20 października 2017 o 13:13
Brać się za każdą nielegalną pracę
Lubię to! 2
ppuop
ppuop20 października 2017 o 13:12
Ukarać gnoi jedni uczciwie pracują za grosze a drugim lekką ręką wpadają pieniądze. Szastają kasą na lewo i prawo
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.