Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Policjanci pomogli zagubionym w lesie grzybiarzom

W dniu 27 września br. wieczorem do dyżurnego jaworskiej komendy policji dodzwonił się mężczyzna prosząc o pomoc.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Ze zgłoszenia wynikało, że jego dwaj koledzy z którymi był na grzybach, zagubili się w lesie. Na miejsce nie zwłocznie udali się jaworscy policjanci. Po poszukiwaniach, które wspomogły sygnały świetlne i dźwiękowe pojazdów służbowych udało się odnaleźć dwóch grzybiarzy. Jeden, naprowadzany przez mundurowych wyszedł z lasu sam, drugiego policjanci musieli sprowadzić ze stromego zbocza. Wyczerpani i zmęczeni, ale na szczęście cali i zdrowi trafili do swoich domów.

Wczoraj przed godziną 21.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zadzwonił mężczyzna. Poinformował, że rano, ok. godz. 8.00 wyszedł na grzyby z dwoma kolegami, którzy do tej pory nie wrócili do domów. Obawiając się, że mogli zabłądzić w lesie postanowił poprosić mundurowych o pomoc. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, zostali tam również skierowani strażacy. Po przybyciu w rejon, gdzie według podanych informacji mogli znajdować się zagubieni grzybiarze funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania.

Nawiązano z zaginionymi kontakt telefoniczny, a następnie poinstruowano, aby kierowali się w stronę sygnałów świetlnych i dźwiękowych włączonych w pojazdach służbowych. Ten sposób okazał się skuteczny. Najpierw naprowadzany z lasu wyszedł jeden z mężczyzn. Drugi pomimo, iż słyszał sygnały był na tyle zdezorientowany, że nie wiedział gdzie ma iść. W związku z tym policjanci weszli do lasu, aby go odnaleźć. Po chwili został on przez nich namierzony na dużym, stromym wzniesieniu. Był bardzo zmęczony, więc stróże prawa pomogli mu zejść.

Tym razem, na szczęście udało się wyprowadzić z kompleksu leśnego zagubionych grzybiarzy. Okazało się, że dwaj mieszkańcy Jawora w wieku 69 i 65 lat byli cali i zdrowi.  Starsi mężczyźni wyczerpani i przerażeni całą sytuacją zostali przekazani pod opiekę rodzinie.

Ta historia miała pozytywny finał. Pamiętajmy jednak o zachowaniu zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności podczas leśnych wędrówek, szczególnie jeżeli udajemy się w miejsca nieznane. Rutyna może zawieść nawet doświadczonych grzybiarzy.

Przypominamy aby do lasu, szczególnie w nieznanym nam terenie nie wybierać się w pojedynkę. Starajmy się pozostać w kontakcie wzrokowym z osobami, z którymi wyruszyliśmy na grzybobranie. Jeśli nie znamy terenu starajmy się nie oddalać od szlaków komunikacyjnych oraz miejsc, w których pozostawiliśmy pojazdy. Zawsze zabierzmy ze sobą telefon komórkowy z dobrze naładowaną baterią. Nawiązanie kontaktu telefonicznego z rodziną i służbami ratunkowymi umożliwia niezwłoczne podjęcie skutecznych działań w sytuacji zagubienia się w lesie.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Prawda
Prawda3 października 2017 o 07:52
A tylko policja a o strazakach zapomnieli napisać?
Lubię to! 2
Jw
JwPrawda3 października 2017 o 09:59
Policjanci natychmiast udali się na miejsce, zostali tam również skierowani strażacy. Po przybyciu w rejon, gdzie według podanych informacji mogli znajdować się zagubieni grzybiarze funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania.
Lubię to! 5
pomocne24h.pl
pomocne24h.pl2 października 2017 o 19:31
Nazbierali chociaż?
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.