Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Policjanci pomogli uratować staruszkę przed zamarznięciem

Jaworscy policjanci pomogli uratować 87-latkę, który mieszkała samotnie w nieogrzewanym mieszkaniu. Informację o potrzebującej pomocy jaworzance przekazał zaniepokojony sąsiad.

© Zdjęcie ilustracyjne

Kobietę w stanie skrajnego wyczerpania przewieziono do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Policja prosi, tak jak w tym przypadku o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Prawdziwa zima w pełni - tym bardziej nie bądźmy obojętni.

Jaworscy policjanci realizując działania w ramach akcji „Zima 2017/2018” reagują na każdy przypadek przebywania osób w warunkach mogących doprowadzić do nadmiernego wychłodzenia ich organizmu. Tak też było we wtorkowy wieczór.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze został telefonicznie powiadomiony przez jednego z mieszkańców miasta, że od dłuższego czasu nie widuje on samotnie mieszkającej sąsiadki. Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce został skierowany policyjny patrol. Powiadomiona została też Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe. Pod wskazanym adresem pomimo wołania nikt nie odpowiadał, dlatego aby wejść do środka musieli interweniować strażacy. W mieszkaniu nie było żadnego ogrzewania i panowała ujemna temperatura. W pokoju funkcjonariusze i ratownicy medyczni znaleźli leżącą w łóżku 87-latkę. Kobieta była skrajnie wyczerpana. Jak ustalili mundurowi ze staruszką nikt nie mieszkał, a w tak trudnych warunkach nie była ona zdolna do samodzielnej egzystencji. Będący na miejscu zespół pogotowia przewiózł 87-latkę do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze powiadomili o sytuacji kobiety również jaworski MOPS. Na tym nie skończyła się jednak pomoc stróżów prawa, bowiem  dzielnicowi  będą teraz monitorować sytuację seniorki.

Warto podkreślić, że każdej doby funkcjonariusze przeprowadzają tego typu interwencje, niejednokrotnie ratując życie i zdrowie. Jaworscy stróże prawa apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, czy też przebywa w nieogrzewanym mieszkaniu w okolicznościach wskazujących na zagrożenie wyziębieniem.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji, tak jak to miało miejsce w tym przypadku może zależeć ludzkie życie.

_______________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Karol
Karol21 marca o 21:54
Wow a gdzie jest nasza ex premier pani Beatka Szydło która mówiła w sejmie Właśnie to 13:53 17:05 posłuchajcie sami proszę. Obłuda i nic więcej hahaha!!!
https://www.youtube.com/watch?v=kRGy1nnF3no
Lubię to! 2
SĄSIADKA
SĄSIADKA2 marca o 11:49
BRAWO KASIA ;)
Lubię to! 1
ja
ja1 marca o 23:27
Policja!!!To tylko zasługa sąsiadów,gdyby nie oni Pani by na pewno zamarzła.A gdzie MOPS-Tylko na dobre słowa zasługują sąsiedzi.Gratulacje za czujność!!!
Lubię to! 5
pj
pj1 marca o 16:29
Pozytywny, ludzki odruch. Zawsze warto zrobić coś dobrego dla ludzi którzy sami nie mogą o siebie zadbać.
Lubię to! 6
Piter
Piter1 marca o 16:19
To nie policjanci tylko czujny sasiad
Lubię to! 5
Obiektywny
Obiektywny1 marca o 15:13
A ja myślałem, że najbardziej sąsiad przyczynił się do pomocy tej pani?
Jak widać pan rzecznik widzi to inaczej...
Nie po raz pierwszy w mojej skromnej ocenie.
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.