Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pół miliona złotych na poprawę warunków życia mieszkańców Domów Pomocy Społecznej

Jeszcze w tym roku na budynkach Domów Pomocy Społecznej w Mierczycach, Bolkowie i Jaworze zamontowane zostaną instalacje solarne, dzięki którym uzyskiwane będą znaczne oszczędności finansowe związane z ich ogrzewaniem. 

© materiał prasowy

Dzięki pozyskanej przez Powiat Jaworski dotacji z Unii Europejskiej na inwestycję związaną z poprawą efektywności energetycznej budynków Domów Pomocy Społecznej w Mierczycach, Bolkowie i Jaworze jeszcze w tym roku na obiektach tych zamontowane zostaną instalacje solarne. 

- To kolejna inwestycja realizowana przez Powiat w nowej perspektywie finansowej z unijnych środków. Opracowany i złożony przez Wydział Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich wniosek o dofinansowanie zadania został pozytywnie oceniony przez ekspertów i uzyskał akceptację Zarządu Województwa, co skutkowało przyznaniem blisko pół milionowej dotacji - mówi Starosta Stanisław Laskowski. 

- Dzięki pozyskanym środkom wszystkie trzy obiekty należące do Powiatu Jaworskiego zaopatrzone zostaną w nowoczesną instalację solarną, której głównym zadaniem będzie zapewnienie ciepłej  wody użytkowej oraz wsparcie układu centralnego ogrzewania. Te ekologiczne rozwiązania zapewnią oszczędności w funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej, a mieszkańcom zdecydowanie podniosą komfort życia - dodaje Starosta.

Wybrana w przetargu świdnicka firma PHU PAULAN - Andrzej Kwiatkowski rozpoczęła już prace związane z wymianą pokrycia dachowego na obiekcie DPS w Bolkowie, a w najbliższych dniach rozpocznie również prace w Mierczycach i Jaworze. 

Całkowita wartość zadania to  508 500 zł.  

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu1 września 2017 o 19:24
Czesiek - do Twojej wiadomości, opłaca się na pewno. To co najmniej 20 % mniej za ogrzewanie i ciepłą wodę. Mam nadzieję, że nie zazdrościsz, że Powiat coś robi za unijne pieniądze.
Lubię to! 1
Adam
Adammieszkaniec powiatu1 września 2017 o 21:41
Dokładnie tak. Gdyby nie było opłacalne nie byłoby dotacji. Tego typu przedsięwzięcia należy potwierdzić audytem energetycznym, który wskazuje czy projektowane rozwiązania są opłacalne czy nie.
Lubię to! 1
Jan
Jan1 września 2017 o 18:02
Kolejne zadanie powiatu, o którym czytam na tych stronach. Widać kto pracuje, a kto urządza igrzyska ;)
Lubię to! 3
Michał
Michał1 września 2017 o 14:40
solary to dobra sprawa ciekawie jak to się kalkuluje ?
Lubię to! 0
czesiek
czesiekMichał1 września 2017 o 15:50
Michałku ,oczywiście ,że to się nie kalkuluje , przynajmniej w naszym klimacie.Oczywiście , kalkuluje się to tym co to robią i zakładają.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.