Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu w powiecie jaworskim

Podczas imprez sylwestrowych organizowanych w powiecie jaworskim w związku z pożegnaniem starego i powitaniem nowego roku nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

W ciągu czterech minionych dni na drogach powiatu odnotowano zaledwie 1 wypadek, oraz 8 kolizji. Podczas działań policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze przeprowadzili też łącznie 117 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 6 osób.

Okres sylwestrowo - noworoczny, to dla mieszkańców czas zabaw i świętowania związany z pożegnaniem starego i powitaniem nowego roku. Dla policjantów czuwających nad bezpieczeństwem, to jednak czas bardzo intensywnej pracy.

W ciągu czterech minionych dni jaworscy funkcjonariusze przeprowadzili na terenie powiatu 117 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 6 osób. Natomiast do Izby Wytrzeźwień trafiło 5 osób, z czego wszystkie w okresie sylwestrowo-noworocznym.

Bezpiecznie przebiegły różnego rodzaju imprezy sylwestrowe. Zarówno na terenie Jawora, jak i powiatu nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń. Od piątku do poniedziałku na naszych drogach odnotowano zaledwie 1 wypadek i biorąc pod uwagę wzmożony ruch, liczba ta wydaje się być nieduża.

Niestety okazał się on tragiczny w skutkach i dotyczył pieszego. 29 grudnia 2017 r. przed godz. 23.00 na drodze wojewódzkiej nr 363 pomiedzy Grzgorzowem a Jaworem doszło bowiem do śmiertelnego potrącenia mężczyzny idącego poboczem, bez odblasków.

Ponadto na drogach powiatu jaworskiego doszło do 8 kolizji drogowych, z czego 3 miały miejsce 31 grudnia i 3 1 stycznia. W większości były to jednak drobne stłuczki, w których nikt nie odniósł obrażeń.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też tacy, którzy po alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany przez policjantów tuż przed północą na ul. Wyszyńskiego w Jaworze kierowca BMW. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Janóż
Janóż3 stycznia o 17:33
I jedna *** ze wsi dostała na Rynku petardą w miejsce, gdzie normalnie znajduje się twarz ;)
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.