Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Podsumowanie świąt na drogach powiatu jaworskiego

Święta Bożego Narodzenia za nami. Policyjne apele o rozwagę oraz rozsądek z pewnością pomogły – podsumowując można bowiem stwierdzić, że było bezpiecznie.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Nie obyło się jednak bez wypadku oraz kilku kolizji. Niestety liczne apele o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu nie do wszystkich dotarły. Podczas tego długiego weekendu jaworscy policjanci wyeliminowali z ruchu 4 kierujących, którzy nie zwracając uwagi na zwiększony, świąteczny ruch na drogach prowadzili swoje pojazdy na podwójnym gazie. Aż dwóch z nich doprowadziło jednocześnie do kolizji z innymi samochodami.

Okres świąteczny, jak co roku charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, dlatego też na drogach naszego powiatu było więcej policyjnych patroli. Działania funkcjonariuszy rozpoczęły się 22 grudnia. Łącznie podczas akcji „Boże Narodzenie 2017” nad naszym bezpieczeństwem czuwało 97 policjantów. Mundurowi starali się pomóc podróżującym w bezpiecznym dotarciu na święta i powrocie do domu. Większość kierujących zachowała ostrożność, stosowała się do przepisów i skorzystała z policyjnych porad. Nie obyło się jednak bez uczestników ruchu, którzy swoją brawurową jazdą, lekceważeniem przepisów i zasad bezpieczeństwa, mogli doprowadzić do tragedii na drodze.

Przez cztery świąteczne dni na drogach powiatu doszło bowiem do 1 wypadku, w którym 2 osoby zostały ranne. Ponadto zaistniało 9 kolizji drogowych, z czego najwięcej, bo aż 6 – w dzień świątecznych wyjazdów, czyli 22 grudnia. W większości były to jednak drobne stłuczki, w których nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci każdą kontrolę rozpoczynali od sprawdzenia stanu trzeźwości. Funkcjonariusze podczas tej akcji, na terenie powiatu jaworskiego zatrzymali 4 pijanych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Niechlubny rekordzista siedzący 22 grudnia za kierownicą Jeepa miał ponad 2,4 promile alkoholu w organiźmie. Dodatkowo, 58-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego poruszając się w tym stanie doprowadził w Wądrożu Wielkim do kolizji drogowej z kierującym VW. Tego samego dnia doszło do zatrzymania kolejnego pijanego kierowcy, który doprowadził do kolizji. Na krajowej „3”, w Bolkowie 54-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego jadąc Oplem, wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z kierującym Toyotą. Po sprawdzeniu okazało się, że 54-latek miał blisko 0,9 promila alkoholu w organiźmie. Policjanci już zatrzymali obydwu mężczyznom prawa jazdy.

Funkcjonariusze przez 5 dni akcji prowadzili kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawdzając m.in. prędkość, stan techniczny pojazdów a także sposób przewożenia dzieci. Wpływ na ogólnie pozytywny bilans bezpieczeństwa na naszych drogach z pewnością miało także zaostrzenie przepisów dotyczących obierania praw jazdy. W czasie trwania działań funkcjonariusze jaworskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy tylko jednemu kierującemu, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.
________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.