Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Podsumowali jednofunkcyjne pochodne węglowodorów

I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze, dbając o wszechstronny rozwój uczniów, w bieżącym roku szkolnym nawiązało współpracę z Politechniką Wrocławską.

© materiał prasowy

W ramach współpracy uczniowie klas, w których chemia jest realizowana w zakresie rozszerzonym, po zakończeniu wybranych działów programowych uczestniczą w spójnych z materiałem zrealizowanym na zajęciach lekcyjnych w szkole zajęciach laboratoryjnych w gościnnych laboratoriach Politechniki Wrocławskiej. 

W czasie ostatniego wyjazdu 14 stycznia uczniowie klasy III c pod opieką nauczyciela chemii Jadwigi Kuczwary i prowadzącego zajęcia z ramienia uczelni mgr inż. Sebastiana Balickiego, pracownika Zakładu Technologii Organicznej i Farmaceutycznej, sprawdzili doświadczalnie swoją wiedzę z zakresu jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów.

Zdobyte umiejętności przyszli maturzyści będą mogli wykorzystać na zajęciach lekcyjnych oraz na majowym egzaminie maturalnym do rozwiązywania zadań z zakresu projektowania doświadczeń, formułowania i potwierdzania hipotez. Każdy wyjazd oprócz korzyści naukowych daje możliwość zapoznania się uczestników ze specyfiką działalności  wyższej uczelni i oferowanymi przez nią kierunkami. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.