Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Podpisano umowę na remont DK3 w Jaworze!

23 maja GDDKiA podpisała umowę na realizację zadania „Remont drogi krajowej nr 3 w Jaworze”.

Przedstawiciele Ruchu Obywatelskiego Reanimacja wspólnie z wicestarostą wywalczyli dla Jawora kontynuację modernizacji drogi krajowej nr 3. Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Zamówienie obejmuje uaktualnienie dokumentacji projektowej, uzyskanie wymaganych prawem decyzji i zezwoleń oraz wykonanie remontu odcinka drogi krajowej nr 3 w Jaworze w km 415+000 ÷ 415+509 i w km 416+013 ÷ 416+930. Łączna długość odcinka objętego remontem wyniesie 1,426 km.

Wykonawca, którym jest konsorcjum firm: Lider - Pro-Tra Building Sp. z o.o. z Wrocławia oraz Partner - GM Roads Polska Sp. z o.o. z Żarowa, zobowiązany jest do wykonania remontu w terminie do 9 października 2017 r.

Umowna wartość robót wynosi 6.489.480,00 zł brutto. To o niespełna milion złotych więcej niż pierwotnie na remont zamierzał przeznaczyć zamawiający. Konkurencyjna oferta warszawskiej firmy Budimex opiewała na 7.282.337,24 zł brutto, a proponowanym terminem był 20.11.2017 r. 

Przypomnijmy, że w styczniu br. podczas spotkania Jana Gawrońskiego z Ruchu Obywatelskiego "Reanimacja" oraz wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego z dyrektor oddziału GDDKiA Ewą Bojarczak i zastępcą dyrektora Jackiem Mozalewskim padła deklaracja o dokończeniu remontu biegnącego przez Jawor odcinka drogi krajowej nr 3 jeszcze w tym roku.

Pierwotnie, w 2015 roku wykonano zaledwie dwa z sześciu zaplanowanych etapów modernizacji, od zjazdu do Intermarche do skrzyżowania ul. Gabriela Narutowicza z ul. Starojaworską oraz od skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Starojaworską do skrzyżowania ul. Starojaworskiej z ul. Limanowskiego. Tymczasem zakres remontu obejmować miał odcinek DK3 od skrzyżowania ul. Lubińskiej z ul. Kuzienniczą do skrzyżowania DK3 z ulicą Bolesława Chrobrego (remont nie miał obejmować tarczy skrzyżowania).  Dzięki wspólnemu wysiłkowi RO "Reanimacja" i współpracy ze starostwem oraz wsparciu rządu udało się wywalczyć kontynuację modernizacji drogi.

Reklama

Komentarze (18)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Wakacyjne zakazy ruchu pojazdów
Wakacyjne zakazy ruchu pojazdów5 lipca 2017 o 21:50
Wakacyjne zakazy ruchu pojazdów. Kogo i kiedy obowiązują?
Trwa sezon wakacyjnych wyjazdów. Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina o wakacyjnych zakazach ruchu pojazdów.
Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U. nr 147, poz. 1040 ze zm.) zakaz ruchu na drogach na obszarze całego kraju pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów obowiązuje w następujących terminach:

1) od godziny 8:00 do 22:00 w dni ustawowo wolne od pracy:
a) 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz od godziny 18:00 do godziny 22:00 w dzień poprzedzający
3) w okresie od ostatniego piątku czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, z zastrzeżeniem podpunktu 1a:
a) od godziny 18:00 do godziny 22:00 w piątek,
b) od godziny 8:00 do godziny 14:00 w sobotę,
c) od godziny 8:00 do godziny 22:00 w niedzielę.
Lubię to! 0
bogatym być...
bogatym być...26 maja 2017 o 23:43
"Słowacja ma problem z fabryką Jaguara. KE wszczęła śledztwo ws. przyznanego dofinansowania. Komisja Europejska poinformowała, że wszczęła dokładne dochodzenie w sprawie państwowego dofinansowania fabryki Jaguar – Land Rover, która ma powstać na Słowacji. Tamtejszy rząd zaoferował koncernowi Tata – właścicielowi firmy – 126 milionów euro za otwarcie fabryki w miejscowości Nitra. Śledztwo ma sprawdzić, czy pieniądze te zostały przyznane firmie zgodnie z unijnymi zasadami dotyczącymi krajowej pomocy regionalnej.
- To dobrze, jeśli inwestycje państwowe wspierają wzrost ekonomiczny w państwach członkowskich – powiedziała komisarz ds. *** Margrethe Vestager. – Musimy jednak uniknąć szkodliwych walk na subsydia pomiędzy państwami członkowskimi. Komisja dokładnie przeanalizuje, czy planowane przez Słowację dofinansowanie jest faktycznie potrzebne Jaguar Land Rover do ulokowania swojej inwestycji w Nitrze (…) i czy nie narusza zasad *** lub nie szkodzi spójności UE – wyjaśniła. Jaguar Land Rover ma zainwestować 1,4 mld euro w fabrykę samochodów w rejonie słowackiej miejscowości Nitra – regionie, który ma prawo do unijnej pomocy regionalnej. Fabryka ma produkować do 150 000 samochodów rocznie. W maju 2016 r. Słowacja poinformowała Komisję o planie przyznania firmie 125 mln euro wsparcia publicznego, co stanowi maksymalną wysokość pomocy, którą można udzielić na taki projekt. O fabrykę w 2015 roku starały się również inne państwa, w tym Polska, która zaoferowała wyższą kwotę dofinansowania – 181 mln euro. Było to możliwe, ponieważ Bruksela uznała, że polska lokalizacja dla fabryki jest mniej rozwinięta niż słowacka.
Ralf Speth, dyrektor generalny JLR, mówił po ogłoszeniu decyzji, że Słowacja wygrała dzięki „perfekcyjnej logice i silnej obecności segmentu Premium”, chociaż mówiło się o tym, że tak naprawdę chodziło o zwiększone przywileje dla inwestorów zatwierdzone przez rząd oraz działająca już w okolicy fabryka Volkswagena, która produkowała auta z aluminiowymi podzespołami – Jaguar miał również wykorzystywać w produkcji ten metal. Przegrana w walce o wielką inwestycję była w tym czasie postrzegana jako porażka ówczesnego ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Komisja Europejska poinformowała, że ma wątpliwości co do tego, czy 125 milionów wsparcia zaoferowane przez Słowację jest zgodne z wytycznymi pomocy regionalnej UE. KE ma wątpliwości, czy faktycznie można to uznać za zachętę dla prywatnej inwestycji. Komisja sprawdzi też, czy dodatkowe czynniki, które mogły wpłynąć na decyzję JLR o otwarciu fabryki na Słowacji nie powinny były być wliczone w kwotę przyznanego wsparcia finansowego. W takim przypadku okazałoby się, że wsparcie przekracza dozwolony limit." http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/s%c5%82owacja-ma-problem-z-fabryk%c4%85-jaguara-ke-wszcz%c4%99%c5%82a-%c5%9bledztwo-ws-przyznanego-dofinansowania/ar-BBBu3R4?ocid=spartandhp
Lubię to! 0
za ile?
za ile?bogatym być...26 maja 2017 o 23:46
To jakie dofinansowanie (w jakiej wysokości) Polska przyznała Mercedesowi, że wybudował się w Polsce?
Lubię to! 0
takie tam przemyślenia
takie tam przemyśleniabogatym być...27 maja 2017 o 07:45
Jaguar Land Rover ma zainwestować tylko 1,4 mld euro, podczas gdy Słowacja zaoferowała koncernowi Tata – właścicielowi firmy – 126 milionów euro za otwarcie u nich fabryki, a Polska jeszcze wyższą kwotę dofinansowania – 181 mln euro? Szkoda, że się polscy przedsiębiorcy nie skrzyknęli w jakieś konsorcjum i nie wzięli tej kasy na uruchomienie jakiejś rodzimej firmy. Mamy przecież w Polsce łebskich, bogatych polskich biznesmenów. Ciekawe jakie dofinansowanie od Polski dostał niemiecki Mercedes? Jak przegląda się oferty pracy, jakie zamieszczone są na ich stronie, to aby dostać dobrą pracę u nas w Polsce-w tej fabryce, która u nas powstaje, dzięki dofinansowaniu polskiego rządu, to trzeba biegle mówić po niemiecku. A swoją drogą to co za czasy nastały, aby Polak dał Niemcowi tyle pieniędzy, by ten zatrudnił Polaka, a ten Polak w dodatku musiał biegle mówić po niemiecku we własnym kraju, aby dostać tu pracę.
Lubię to! 2
HelJa
HelJa26 maja 2017 o 12:49
Dziękujemy Pani Minister Witek! Oby była Pani Ministrem jak najdłużej, tyle dobrego dla miasta Pani robi.Dziękujemy!
Lubię to! 2
Paweł
PawełHelJa26 maja 2017 o 14:09
Największa zasługa jest tych ludzi których widzisz na zdjęciu . Brawo Janek .
Pozdrawaim
Lubię to! 2
Jaworzanin
Jaworzanin25 maja 2017 o 22:56
Zeby tylko Bera nie przeszkodził jak poprzednio
Lubię to! 4
olaf
olaf25 maja 2017 o 18:40
Prawda jest taka, że gdyby do rządu nie doszedł PiS i nie wsparcie wicestarosty Baranowskiego z PiS-u i minister Witek, to moglibyśmy o remoncie zapomnieć. Na szczęście naprawili to co ktoś niestety spartaczył.
Lubię to! 6
oleksy
oleksy25 maja 2017 o 17:10
Lista ośób dzięki którym ten remont jest kontynuowany jest długa i to cieszy że mieszkańcy, radni, starosta i wicestarosta dopieli swego. Mnie cieszy najbardziej remont Narutowicza. Prośba do włodarza Jawora, mniej zdjęć - więcej działań. Proszę aby teraz tego nie zepsuć bo drugi raz już nie przepuścimy panie Be...
Lubię to! 8
opolak
opolak25 maja 2017 o 16:44
"Wykonanie remontu odcinka drogi krajowej nr 3 w Jaworze w km 415+000 ÷ 415+509 i w km 416+013 ÷ 416+930. "
To nie informacja dla laików bez dostępu do mapy z kilometrażem .
Redaktor umie tylko kopiuj - wklej , bez rozeznania .
Lubię to! 0
andrzej
andrzejopolak25 maja 2017 o 18:16
Człowieku, o tej sprawie tyle już pisano, że każdy wie o które odcinki chodzi - te 4 z 6 których nie zrobiono za pierwszym razem... Na szczęście rząd i władze gddkia się zmieniły i zrobią to czego poprzednicy nie zrobili...
Lubię to! 4
do opolak
do opolakopolak25 maja 2017 o 18:22
przez Jawor przejeżdża tylko jedna droga krajowa nr 3, więc skoro mowa tu o dokończeniu remontu to każdy mieszkaniec Jawora wie o które ulice chodzi od Narutowicza aż do mostu oprócz tych dwóch fragmentów które zrobili dwa lata temu. No chyba że ktoś jest ze Strzegomia, Świdnicy lub innej miejscowości. Wtedy rzeczywiście można nie skumać o co chodzi.
Lubię to! 5
opolak
opolakdo opolak26 maja 2017 o 19:36
Widzę, że do Was tez nie dociera moja wątpliwość. Z DK3 nie dokończono :Narutowicza, Limanowskiego,Pl.Wolności , Dąbrowskiego. Więc mamy tutaj 4 odcinki a nie 2.
Popatrzcie na : https://www.google.pl/maps/place/DK3/@51.0494931,16.1888677,18.17z/data=!4m5!3m4!1s0x47aa653aab545e8f:0x6a28b6406e8a5d53!8m2!3d51.7914498!4d15.6759061
Lubię to! 0
Tereska
Tereska25 maja 2017 o 14:43
super ze burmistrz postarał się i dokończę drogę. BRAWO
Lubię to! 3
:D
:DTereska25 maja 2017 o 15:43
Hahaha dobry żart...
Lubię to! 7
jaworzanin
jaworzanin:D25 maja 2017 o 16:04
Z czego rechoczesz?
Lubię to! 2
Do niby tereski
Do niby tereskiTereska25 maja 2017 o 22:25
Nawet ślepy i głuchy w takie bajki nie uwierzy. Nie wciskaj kitu Tereska. Burmistrz już niby rozkopywał miasto 2 lata temu i to spier-niczył.
Lubię to! 5
Marek
Marek25 maja 2017 o 13:10
I to jest konkret a nie żadne wbijanie łopaty. Brawo panowie z Reanimacji - to dzięki Wam!
Lubię to! 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.