Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Po raz pierwszy w prawdziwym laboratorium

Grupa uczniów z klas pierwszych I LO w Jaworze, którzy wybrali chemię w zakresie rozszerzonym od klasy drugiej, uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej.

© materiał prasowy / I LO

Warsztaty dla uczniów odbyły się w ramach projektu pt. „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi”. Do projektu w tym roku szkolnym zostało zaproszonych tylko 15 szkół z terenu województw dolnośląskiego i opolskiego. W tym elitarnym gronie znalazło się również I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze. 

Podczas ostatniego wyjazdu uczniowie pod opieką nauczyciela chemii Jadwigi Kuczwary i prowadzącego zajęcia z ramienia uczelni mgr inż. Sebastiana Balickiego, pracownika Zakładu Technologii Organicznej i Farmaceutycznej, sprawdzili doświadczalnie swoją wiedzę z zakresu chemii nieorganicznej.

Uczestnicy przeprowadzili szereg doświadczeń pozwalających otrzymać wybrane związki chemiczne oraz sprawdzić ich właściwości przy zastosowaniu odpowiednich metod fizykochemicznych. Zdobyte umiejętności na pewno pomogą uczniom na zajęciach lekcyjnych w rozwiązywaniu zadań z zakresu sprawdzania hipotez, projektowania doświadczeń, formułowania obserwacji i wniosków.

Wyjazd, oprócz korzyści naukowych, dał uczniom  Liceum możliwość zapoznania się ze specyfiką zajęć prowadzonych przez wyższą uczelnię oraz oferowanymi przez nią kierunkami studiów.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.