Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

„Po co jechać gdzieś daleko? Tyle cudów i przestworzy Ten na Górze Tu nam stworzył…”

Rankiem w czwartek 19 października przedszkolaki z grupy „Krasnale z Planety Dobroci” udały się na nieco dłuższy niż zwykle spacer szlakiem cysterskim na Kalwarię. Piękna jesienna aura zachęcała do wędrowania.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Przedszkolaki wygodnie ubrane dzielnie maszerowały, śmiejąc się i zbierając po drodze szyszki, kamyki bazaltu. Od czasu do czasu zatrzymywały się, aby podziwiać urokliwy krajobraz Parku Krajobrazowego „Chełmy”.

Dzieci dowiedziały się, co to takiego szlak turystyczny, gdzie zazwyczaj rosną paprocie. Zobaczyły, jak wygląda mech i usłyszały, że wskazuje on kierunek północny, że z dzikiej róży możemy zrobić zdrową herbatkę, a ta biała kora drzew to brzoza. Buki, klony, lipy, jesiony i dęby mieniły się różnobarwnością liści…

Maluchy chętnie zgodziły się na powtórzenie tej wycieczki, tym razem wiosną spróbujemy wejść na sam szczyt góry Górzec.

Beata Bednarczyk

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Sara
Sara27 października 2017 o 14:57
Pana Boga można poznać po Jego dziełach, przyrodzie - wszędzie zostawia ślady dla człowieka.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.