Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

PLEBISCYT - Wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku

W plebiscycie udział bierze blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa, w tym 12 z terenu powiatu jaworskiego.

Dzielnicowi KPP w Jaworze i KP w Bolkowie © Materiały prasowe

Trwa jeszcze pierwszy dolnośląski plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego, który honorowym patronatem objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Głosowanie na dzielnicowych odbywa się za pomocą sms-ów. Część uzyskanych z nich środków zostanie przeznaczona dla rodziny poległego na służbie policjanta.

Plebiscyt ma na celu przede wszystkim wyłonienie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców województwa, najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Istotnym celem jest też popularyzacja roli dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu” wśród lokalnej społeczności.  

Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, dostęp do Internetu, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda".

Partnerem medialnym plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego jest Gazeta Wrocławska oraz Telewizja Echo24. Przedsięwzięcie składa się z 2 etapów (etap I powiatowy i etap II wojewódzki). I etap rozpoczął się 15 grudnia 2017 r. i potrwa do 8 stycznia 2018 r. II etap, do którego wejdą zwycięzcy I etapu z poszczególnych powiatów, rozpocznie się 9 stycznia 2018 r. i potrwa do 19 stycznia 2018 r.

Zwycięzca plebiscytu, wybrany głosami mieszkańców zostanie wyróżniony przez Wojewodę Dolnośląskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Ogłoszenie wyników odbędzie się na uroczystej gali w styczniu 2018 r.

Zachęcamy do głosowania!

Wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Dzielnicowego, który cieszy się wśród mieszkańców największym zaufaniem.


Dzielnicowi KPP w Jaworze i KP w Bolkowie

mł.asp. Adrian Błoński

mł.asp. Adrian Błoński

SMS pod nr 72355 o treści DDR.313

st.sierż.Dariusz Antoniewicz

st.sierż.Dariusz Antoniewicz

SMS pod nr 72355 o treści DDR.312

st.sierż. Ireneusz Gochniak

st.sierż. Ireneusz Gochniak

SMS pod nr 72355 o treści DDR.308

mł.asp. Krzysztof Grządziel

mł.asp. Krzysztof Grządziel

SMS pod nr 72355 o treści DDR.315

asp.sztab. Grzegorz Horoszko

asp.sztab. Grzegorz Horoszko

SMS pod nr 72355 o treści DDR.309

asp.sztab. Krzysztof Kos

asp.sztab. Krzysztof Kos

SMS pod nr 72355 o treści DDR.310

st.asp. Leszek Niewiadomski

st.asp. Leszek Niewiadomski

SMS pod nr 72355 o treści DDR.311

asp.sztab. Mirosław Pierun

asp.sztab. Mirosław Pierun

SMS pod nr 72355 o treści DDR.316

st.sierż. Piotr Połącarz

st.sierż. Piotr Połącarz

SMS pod nr 72355 o treści DDR.306

asp.sztab. Krzysztof Węsek

asp.sztab. Krzysztof Węsek

SMS pod nr 72355 o treści DDR.317

asp.sztab. Sławomir Wybraniec

asp.sztab. Sławomir Wybraniec

SMS pod nr 72355 o treści DDR.314

st.asp. Paweł Mikuła

SMS pod nr 72355 o treści DDR.313

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

$
$4 stycznia o 11:44
Te konkursy są przecież bez sensu. Przecież nikt nie zna żadnego innego dzielnicowego poza swoim, więc jaki jest sens takiego wyboru? Zarabianie na sms-ach?
Lubię to! 5
ktoś
ktoś$4 stycznia o 21:36
ja tam znam prawie wszystkich.
a sens jest taki że dochód zostanie przekazany dla rodziny poległego policjanta w strzelaninie pod wrocławiem. nie chcesz to nie głosuj, ani nie komentuj.
Lubię to! 3
maks
maksktoś4 stycznia o 23:36
Znasz wszystkich bo jesteś policjantem...przeciętny człowiek nie zna ich wielu.zwłaszcza ze wzwani, czasem nie przjeżdżają 😉
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.