Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pijany sprawca kolizji zatrzymany po pościgu. Miał ponad 2,1 promila

Jaworscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 27-letniego mieszkańca gminy Mściwojów, który spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Fot. Policja Dolnośląska © KPP Jawor

Najpierw w pobliżu Jawora spowodował kolizję z innym pojazdem, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Na swoje nieszczęście zgubił tablicę rejestracyjną. Dodatkowo policjanci ustalili rysopis kierującego oraz kierunek ucieczki. To pozwoliło zawężyć krąg poszukiwań. Chwilę później mężczyzna został namierzony kilka kilometrów dalej, już na terenie powiatu legnickiego. Na widok radiowozu próbował jeszcze uciec, chcąc ukryć się na pobliskim polu, ale został zatrzymany przez jaworskich policjantów. Wtedy okazało się, że kierowca Hyundaia był kompletnie pijany. Drogowy przestępca już stracił prawo jazdy, a dodatkowo odpowie za swój czyn przed sądem.

O zaistniałej kolizji drogowej na terenie gm. Męcinka jaworscy policjanci zostali powiadomieni wczoraj po południu.  Skierowany na miejsce patrol  ruchu drogowego ustalił, że kierowca Hyundaia w trakcie wymijania uderzył w Hondę, a następnie nie zatrzymując się odjechał w kierunku jednej z miejscowości w powiecie legnickim. Na miejscu kolizji funkcjonariusze znaleźli tablice rejestracyjną, która odpadła od pojazdu sprawcy. Dodatkowo ustalili rysopis mężczyzny siedzącego za kierownicą Hyundaia. Te wszystkie informacje pozwoliły na zawężenie kręgu poszukiwań za sprawcą tego zdarzenia.

Chwilę później jaworscy policjanci ustalili, że pojazd biorący udział w kolizji stoi zaparkowany kilka kilometrów dalej, w jednej z miejscowości, już na terenie powiatu legnickiego. Czerwony Hyundai posiadał uszkodzenia pokolizyjne i nie posiadał jednej z tablic rejestracyjnych. W trakcie penetracji tej miejscowości, jaworscy policjanci zauważyli idącego mężczyznę, odpowiadającego rysopisem poszukiwanemu kierowcy. Na widok radiowozu zaczął on uciekać, najpierw do pobliskiego sadu, a następnie w pola. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Wówczas okazało się, co było przyczyną jego zachowania. Przeprowadzone badanie wykazało, że 27-letni mieszkaniec gminy Mściwojów był kompletnie pijany. W jego organiźmie znajdowało się bowiem ponad 2,1 promila alkoholu. Mężczyzna próbował tłumaczyć się policjantom, że uciekł z miejsca kolizji, ponieważ się wystraszył.

W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz sąd zadecyduje o dalszych losach 27-latka. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. 

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.