Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu wiózł 3-letnie dziecko bez fotelika

W ręce jaworskich policjantów po pościgu wpadł kierowca Fiata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Zdj. ilustracyjne © Zdj. ilustracyjne

Mężczyzna na ul. Kuzienniczej przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h, jednak nie to było powodem jego ucieczki. Po przebadaniu okazało się, że był pijany, nie posiadał wymaganych dokumentów, a na tylnym siedzeniu bez żadnych zabezpieczeń siedziała 3-letnia dziewczynka. Teraz drogowy przestępca odpowie nie tylko za jazdę na „podwójnym gazie”, lecz również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Czyn ten zgodnie z nowymi przepisami stanowi bowiem przestępstwo, a nie wykroczenie, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na ul. Kuzienniczej w Jaworze, kiedy policjanci jaworskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierującego Fiatem. Siedzący za kierownicą tego samochodu mężczyzna przekroczył bowiem dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 21 km/h. Kierowca tego pojazdu widząc radiowóz i sygnały dawane  przez funkcjonariuszy do zatrzymania gwałtownie przyspieszył. Mundurowi podjęli więc pościg za uciekającym samochodem. Kierujący Fiatem pomimo, wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej, uciekając ze znaczną prędkością ulicami miasta. Po kilku kilometrach, w Niedaszowie kierujący, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Bolkowa został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, powodem nie zatrzymania do kontroli była jazda na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo w samochodzie tym znajdowało się czterech pasażerów, w tym 3–letnia dziewczynka, która podróżowała bez fotelika. 37-latek nie posiadał również dowodu rejestracyjnego Fiata oraz jego ubezpieczenia.

Teraz podejrzewany za swoje czyny odpowie przed sądem.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast zgodnie z nowym przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

__________________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

AutorAutor
AutorAutor20 lipca 2017 o 16:34
Kto normalny po pijanemu dziecko zapina? Przecież te klamry się mylą. Przecież to tylko kawałek...
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.