Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na jednej z ulic Jawora

Kierujący samochodem ciężarowym został zatrzymany przez jaworskich policjantów, na jednej z ulic miasta. Wcześniej jednak, na widok radiowozu jaworskiej drogówki postanowił nagle zmienić swoją trasę.

Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę Scani. Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

W trakcie kontroli wyjaśnił się powód zachowania kierowcy Scani. Przeprowadzone badanie wykazało bowiem, że był on pijany. Na szczęście policjanci wyeliminowali go z ruchu, zapobiegając ewentualnej tragedii.

W trakcie działań pod nazwą „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierujących samochodami ciężarowymi, które stanowią potencjalnie największe zagrożenie w ruchu drogowym.

W trakcie akcji patrol jaworskiej drogówki, tuż po godz. 8 rano na jednej z dróg wylotowych z miasta zauważył ciężarową Scanię z naczepą. Kierujący tym zestawem na widok mundurowych zatrzymał się, a następnie zawrócił i odjechał w kierunku centrum Jawora. Policjanci widząc to nietypowe zachowanie postanowili sprawdzić, dlaczego siedzący za kierownicą ciężarówki mężczyzna nagle postanowił zmienić swoją trasę.

Po chwili dogonili ten pojazd i zatrzymali go do kontroli. Wówczas okazało się, że kierujący nim 42-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego chciał za wszelką cenę zniknąć z pola widzenia funkcjonariuszy bowiem był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a ciężarówka z naczepą została przekazana właścicielowi.

42-latek próbował tłumaczyć policjantom, że na widok patrolu stracił pewność co do tego czy jest trzeźwy, dlatego próbował niepostrzeżenie zmienić drogę. Stwierdził, ze dzień wcześniej, wieczorem wypił cztery piwa, a siadając za kierownicę czuł się dobrze. Miał jechać do pobliskiej kopalni po kruszywo, które woził na budowę trasy S-3.

Policjanci już zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie on również za swój czyn przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanin
jaworzanin7 lutego o 13:37
A to *** potencjalny morderca! Przez takich kretynów giną na drogach inni!
Lubię to! 0
kierowca
kierowcajaworzanin7 lutego o 18:00
Pewnie nie raz zdarzyło Ci się prowadzić na kacu nie świadomy tego ze mogło coś pozostać z poprzedniego dnia. Watpie w to ze ten człowiek zrobiłby w takim stanie komukolwiek krzywdę. Miał gość pecha. Stracił prawko co za tym idzie prace.
Lubię to! 0
jtak
jtak7 lutego o 10:25
byl "pijany" 0,6 promila hhahhahahahahah
Lubię to! 1
janóż
janóżjtak7 lutego o 19:50
Kolejny "sukces" "policji"
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.