Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Pasażerowie autobusu podróżowali jak „śledzie w beczce”

Mundurowi ujawnili siedmiu ponadplanowych pasażerów, którzy stali między fotelami, ściśnięci jak przysłowiowe „śledzie w beczce”.

© KPP Jawor

Policjanci jaworskiej komendy systematycznie apelują do kierowców, a zwłaszcza do tych zawodowych, o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych. Jak się okazało nie do wszystkich te apele trafiają. Świadczy o tym kontrola drogowa autobusu, w którym mundurowi ujawnili siedmiu ponadplanowych pasażerów, którzy stali między fotelami, ściśnięci jak przysłowiowe „śledzie w beczce”. Tak rażącym brakiem wyobraźni wykazał się 45-letni kierowca, który w konsekwencji popełnionego czynu otrzymał mandat karny oraz stracił prawo jazdy.
 
Funkcjonariusze jaworskiego ruchu drogowego dążąc do poprawy bezpieczeństwa, podczas pełnionych służb stanowczo reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami zachowania kierujących pojazdami. W trakcie prowadzonych kontroli sprawdzają m.in. stan ich trzeźwości, przestrzegania przez nich norm czasu pracy, właściwego zabezpieczenia przewożonego ładunku i jego tonażu, a także  ilości przewożonych pasażerów.
 
Właśnie w tym ostatnim przypadku skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca autobusu marki Mercedes Sprinter, zatrzymany do kontroli na jednej z ulic Jawora.  Mundurowi podczas sprawdzenia pojazdu doliczyli się aż 30 pasażerów. Z tego 7 osób stało stłoczonych pomiędzy fotelami jak przysłowiowe „śledzie w beczce”. W kontrolowanym pojeździe zgodnie ze wskazaną w dowodzie rejestracyjnym liczbą miejsc, bezpiecznie i zgodnie z przepisami można przewozić tylko 23 osoby.
 
Kierowcą, który dopuścił się tak rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego okazał się 45-letni obywatel Ukrainy na stałe mieszkający we Wrocławiu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 zł, stracił prawo jazdy oraz zakazano mu dalszej jazdy.
____________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 039 942
Reklama

Komentarze (18)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jakby pasażer
jakby pasażer13 listopada o 14:06
Teraz przez to, że zabrano temu kierowcy prawo jazdy to nie wiadomo gdzie wsiadać w Jaworze, żeby cię zabrano. Na Wrocławskiej nie wsiądziesz bo już nie ma miejsc, a nie ważne, że koło Medyka wysiada 5 osób i się zwolni, bo przez pół kilometra kierowca boi się, że go złapią za nadmiar. W drugą stronę podobnie.
Lubię to! 2
adam
adam13 listopada o 12:00
Władze muszą rozwiązać ten problem i to jak najszybciej. Sprawa PILNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lubię to! 1
weronika
weronika13 listopada o 11:57
Ludzie muszą się dostać do pracy, na uczelnię, do lekarza możne Jawor by tak gmina Jawor zainteresowała się pilnie tym problemem
Lubię to! 1
pr
prweronika14 listopada o 22:22
gmina jawor jest zainteresowana pompowaniem PR-u burmistrza...
Lubię to! 1
mi
mi9 listopada o 14:14
Przecież to trwa latami, kilkanaście lat temu było identycznie. Walka o miejsce siedzące, jak się nie udało, to całą drogę do Wrocławia na stojąco.
Lubię to! 4
Gadanie
Gadaniemi9 listopada o 15:07
Tak, niestety to wina monopolu, brak *** zabija jakość usług.
Lubię to! 4
Kamil
Kamil9 listopada o 10:07
Lepiej nie będzie. Chętnych na dojazdy na trasie Jawor-Wrocław jest coraz więcej, a busy zawsze będą przepełnione. Rozwiązaniem byłoby, gdyby burmistrz miasta Jawor przejechał się do Legnicy i porozmawiał z władzami Kolei Dolnośląskich o możliwościach uruchomienia bezpośredniego dojazdu szynobusem do Wrocławia. Np. Legnica - Jawor - Strzegom - Jaworzyna Śląska - Wrocław. To znacząco odciążyłoby busy, którymi już teraz boje się jeździć, bo kierowcy jeżdżą szybko ciasnymi drogami, przez zatłoczoną A4 i często mocno spóźnione...
Lubię to! 3
Gadanie
GadanieKamil9 listopada o 14:49
Burmistrz se może nagwizdać najwyżej, on tylko gada że coś robi
Lubię to! 6
Marta
MartaGadanie12 listopada o 11:47
przecież przejazdy , godziny kursowania itd. to są kompetencje STAROSTWA !! Nieuki .
Lubię to! 1
Co?
Co?Gadanie14 listopada o 22:23
co ma piernik do ziemniaka Martunia?
Lubię to! 1
mieszkaniec
mieszkaniecKamil9 listopada o 18:11
No cóż, szynobus faktycznie poprawiłby sytuację ale gdyby jeździł na trasie Jawor-Malczyce-Wrocław. No cóż tory rozebrane, nowa S3 wybudowana i raczej nie ma szans na odbudowanie tej linii. Pan Burmistrz się sadzi na bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławiem - a gdzie Pan był jak tory rozbierali, czemu wtedy Pan nie interweniował w PKP, żeby tory zostawić; wystarczyłby mały remont i pociągi mogłyby jeździć.
Lubię to! 1
antek
antekKamil10 listopada o 15:36
Jestem za. Trzy kursy na początek: rano, po południu i wieczorem wstępnie załatwiłoby sprawę. Później tylko zwiększać częstotliwość.
Lubię to! 0
Gość
Gość9 listopada o 07:08
Beskid - i wszystko jasne. 7 to i tak niski wynik.
Lubię to! 4
Skandal
Skandal8 listopada o 19:44
Wiadomo jaki to przewoźnik... Od lat ludzie narzekają na tę firmę, a właściciel tylko liczy kasę i podwyższa ceny za bilety. Wiadomo, że jest to jedyny teraz dojazd do Wrocławia i wiadomo, że rano są zawsze zatłoczone i nic z tym nie zrobiono. Jeszcze parę lat temu stan techniczny busów wołał o pomstę do nieba przeciekające i podejrzane techniczne jeździły ale na szczęście widać ich użyteczność został zużyty chyba do końca, bo inne "nowsze" są i już nie jest aż tak strach jeździć.
Lubię to! 3
tor
torSkandal9 listopada o 16:47
Nie, to nie jest jedyny dojazd do Wrocławia. Można jechać np. takim pociągiem (z przesiadką w Jaworzynie): Jawor 6:54 - Jaworzyna Śl. (przyjazd 7:21 - odjazd 7:25) Wrocław 8:07. Czas podróży porównywalny z czasem jazdy busem.
Lubię to! 0
nie tor
nie tortor14 listopada o 22:24
No chyba śmieszny jesteś, na 8 jak masz to nigdy nie zdążysz więc nie pierdzel głupot.
Lubię to! 1
zaciekawiony
zaciekawiony8 listopada o 19:25
Beskid?
Lubię to! 4
Heniek
Heniek8 listopada o 18:39
Tak to jest jak brakuje dojazdu do Wrocławia tylko jeden bus jeździ a kierowca bierze tyle ludzi ile każe mu szefostwo
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.