Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

Otwarta Strefa Aktywności powstanie w Targoszynie

Projekt złożony przez Gminę Mściwojów obejmujący „Budowę Otwartej Strefy Aktywności we wsi Targoszyn” uzyskał dofinansowanie we wnioskowanej kwocie 24.200 zł.

© Zdjęcie ilustracyjne

Początkiem czerwca Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Resort poinformował, że program cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792, na ogólną kwotę ponad 54 mln zł. W tym roku w całej Polsce powstanie 1 530 ogólnodostępnych plenerowych stref sportu, rekreacji i odpoczynku. Wśród pozytywnie ocenionych wniosków znalazł się także projekt złożony przez Gminę Mściwojów obejmujący „Budowę Otwartej Strefy Aktywności we wsi Targoszyn”, który uzyskał dofinansowanie we wnioskowanej kwocie 24.200 zł. 

Będzie to obiekt według tzw. wariantu podstawowego w skład, którego wchodzić będzie sześć urządzeń, w tym cztery punkty na pytonie umożliwiające jednoczesne ćwiczenie dwóm osobom oraz dwa urządzenia pojedyncze. W strefie relaksu zaplanowano montaż ławek, koszy na odpadki, stojaka na rowery,  stołu do gry w chińczyka, a także  stołu do gry w tenisa stołowego. W ramach zagospodarowania zieleni zaplanowano nasadzenie krzewów zimozielonych.

Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.