Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Osiedle Javoria w centrum miasta!

Blisko 150 nowych mieszkań powstanie w samym centrum Jawora.

© Materiały prasowe

Formalności związane z zakupem działki przez inwestorów zostały zakończone. Projekt nowego osiedla jest gotowy, a inwestorzy zamierzają rozpocząć budowę jak najszybciej. Powstanie nowych mieszkań w Jaworze wcale nie było sprawą oczywistą.

- Spotkaliśmy się w Warszawie na meczu reprezentacji Polski kończącym eliminacje do mistrzostw świata. Przy okazji prowadziliśmy rozmowy dotyczące planów inwestycyjnych w stolicy. Wówczas nasz partner przekonywał nas do odwiedzenia Jawora i obejrzenia ciekawych obiektów, w których drzemie duży potencjał. Byliśmy zachwyceni szczególnie Zamkiem Piastowskim i od razu urodził się pomysł, by zrobić z niego coś na miarę Starego Browaru w Poznaniu. Świetnie wpisywałby się tam również wielopoziomowy parking. Macie przepiękny zamek. W Małopolsce taka perła już od dawna tętniłaby życiem. Aż dziw bierze, że to tak długo stoi. Kawiarnia, sala kinowa, sala balowa, koncertowa, biura pod wynajem dla firm, miejsca hotelowe – można tam zrobić niemal wszystko, co szybko zwróciłoby nakłady inwestycyjne. Tym bardziej, że na takie obiekty można by liczyć na dofinansowanie ze strony państwa – mówi jeden z inwestorów, członek zarządu pierwszoligowego klubu piłkarskiego.

Jak się okazało pomysł nie spotkał się z większym zainteresowaniem Urzędu Miejskiego w Jaworze.

- W stosunkach z jaworskim ratuszem szybko odnieśliśmy wrażenie, że miastu jakoś specjalnie nie zależy na zagospodarowaniu tego obiektu – dodaje inwestor. - Byliśmy również w innych lokalizacjach, m.in. w Bolkowie. Tam spotkaliśmy się z Grzegorzem Kucabem. Być może uda nam się wkrótce zaistnieć biznesowo również w Gminie Bolków. Odwiedziliśmy też Gminę Męcinka, gdzie planujemy inwestycję w saunarium – zaznacza.

Ostatecznie z inicjatywy naszego partnera udało się znaleźć atrakcyjne miejsce, które wymagało jednak długiego procesu związanego z zakupem, ze względu na skomplikowaną sytuację prawną.

- Prześwietliliśmy rynek mieszkań w Jaworze i nic nie wskazuje na to, że w najbliższych latach takowe lokale powstaną, a zapotrzebowanie na nie jest w mieście ogromne. Dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycje w osiedle mieszkaniowe – podkreśla inwestor.

 

- Długo zastanawialiśmy się nad nazwą osiedla. Padały różne, nawet zabawne propozycje. Była prezes Javorii Jawor Małgorzata Szymonowicz, która dowiedziała się o zamiarach zaproponowała nazwę Osiedle Javoria, ze względu na fakt, że osiedle powstanie kilkaset metrów od boiska Szkoły Podstawowej nr 5, na którym rozgrywała swoje mecze Javoria. Klub połączył się z Kuźnią, a nazwa zniknęła. Chcieliśmy uhonorować zespół, który wychował wielu znakomitych piłkarzy, w tym reprezentantów kraju. Należy wspomnieć, że epizod w Javorii zaliczył nawet obecny siatkarski mistrz świata Olek Śliwka – mówi Tomasz Kleniuk.

Inwestorzy bardzo cieszą się, że nazwa będzie nawiązywać do klubu sportowego, gdyż na co dzień związani są m.in. z piłką nożna, a Jawor od razu skojarzył im się z nazwą klubu piłkarskiego Kuźnia. Poza tym, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, planują zakupić sprzęt sportowy dla młodzieży.

- Osiedle będzie nowoczesne. Dokonaliśmy odwiertów i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby garaże umieścić pod ziemią. Planujemy również windy w każdym bloku. Mieszkania na parterze będą miały ogródki. Mieszkań mogło być więcej, ale okazało się, że w międzyczasie Urząd Miasta zmienił plan zagospodarowania przestrzennego. Dziwne, że w mieście z takim zapotrzebowaniem na mieszkania zmniejsza się potencjalne możliwości zabudowy. To tak jakby na mecz, gdzie jest zapotrzebowanie na 10 tysięcy miejsc, przygotować 5 tysięcy biletów. Nieszczęściem dla miast jest fakt, że do polityki garną się ludzie nie mający doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Ostatni materiał, gdzie dwóch młodych ludzi takowego doświadczenia nie posiadający, siedząc w zdezelowanym basenie, opowiadają rzeczy, o których nie mają zielonego pojęcia jest tego najlepszym dowodem. To jakby dać rakietę do tenisa ziemnego komuś, kto nigdy jej nie miał w ręku. Będzie posyłał piłki Panu Bogu w okno - kończy Tomasz Kleniuk.

Reklama

Komentarze (36)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

borus
borus25 października o 20:31
gdzie jest granica centrum miasta a gdzie śródmieścia ??
Lubię to! 0
potrzbuje_mieszkania
potrzbuje_mieszkania24 października o 18:48
a można coś więcej wiedzieć? jakiś plan mieszkań, osiedla, czy będą na sprzedaż czy do wynajęcia? orientacyjne ceny z m2?
Lubię to! 1
Jaworzanin
Jaworzanin22 października o 10:25
Pan burmistrz ma wywalone na rozwój miasta. Aż dziw bierze że 21 października został wybrany ponownie.
Lubię to! 2
dla dobra miasta
dla dobra miasta19 października o 23:16
Jak widać co dla jednych przez 4 lata się nie da, to dla dla innych wszystko jest możliwe. Trzeba przerwać ten niedasieizm i marazm i wybrać ludzi pracowitych, operatywnych, mądrych, a nie dietetyków.
Lubię to! 3
ada
ada19 października o 21:43
Takich ludzi właśnie potrzeba!!! Trzeba ruszyć z miejsca ten zastój inwestycyjny i gospodarczy.
Lubię to! 4
borus
borusada25 października o 20:33
mieszkania budują developerzy za pieniądze przyszłych właścicieli - Ratusz tylko wyraża zgodę i sprzedaje działkę (jest w cenie mieszkania)
Lubię to! 1
popieram
popieram19 października o 21:24
Więcej takich ludzi, jak Tomek Kleniuk, a znów Jawor odzyska blask jak za czasów księstwa jaworsko-świdnickiego. :)))
Lubię to! 2
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora19 października o 18:32
Pan burmistrz zamiast myśleć o Jaworze, to chodzi i sobie robi fotki ze swoją "obstawą. Nawet niektórzy poubierali się w garnitury, krawaty i muszki.
Lubię to! 10
mieszkaniec
mieszkaniecmieszkaniec Jawora19 października o 21:11
I rozdaje tą swoją propagandówkę z e-bajkami, w które już mało kto wierzy. Facet przez 4 lata nie potrafił wyremontować basenu, że o zamku, budynkach mieszkalnych już nie wspomnę. jego kręcenie filmików i robienie zdjęć przy cudzych sukcesach i inwestycjach, zwłaszcza tych rządowych, najlepiej skwitowała Pani Poseł na filmiku w profilu p.Kucharzyk. Głupio mi było odmówić, więc nie oponowałem, jak mi wciskał ta gazetę, ale głosu, to ja niego nie oddam. Drugi raz w konia zrobić się już nie dam.
Lubię to! 4
wyborca
wyborcamieszkaniec Jawora19 października o 21:22
Turysty i celebryty, to nam nie potrzeba, nam potrzebny jest dobry i pracowity gospodarz.
Lubię to! 3
mieszkania
mieszkania19 października o 17:17
pan Bera przez 4 lata nie wybudował żadnego budynku mieszkalnego, a tu proszę, całe osiedle może postać... trzeba wymienić tego burmistrza, bo szkoda naszych pieniędzy na takiego słabego włodarza
Lubię to! 7
Baczer
Baczer19 października o 16:08
Dawać mieszkanie
Lubię to! 2
:-)
:-)19 października o 15:35
Szkoła nr 5, żłobek, przedszkole, przychodnia lekarska, biedronka, polo market, policja, szpital, rynek, poczta, pkp - wszystko kilkadziesiąt do kilkuset metrów
Lubię to! 3
teren
teren:-)19 października o 23:03
z tyłu za białym domem jest spory kawał ziemi, przylegający do przedszkola nr 2
Lubię to! 0
borus
borus:-)25 października o 20:33
chyba do przejazdu kolejowego :-))))
Lubię to! 0
Reklama
marcin
marcin19 października o 15:14
a ktoś wie jak to się zakończyło?

https://www.smlwjawor.pl/index.php/nowosci/64-przetargi/przetargi/827-przetarg-nieograniczony-budowia-budynku-mieszkalnego
Lubię to! 0
prywatne
prywatnemarcin19 października o 15:27
ale to ogłoszenie SML-W, a nie gminy, trzeba pytać w Spółdzielni
Lubię to! 1
Wojtek
Wojtek19 października o 15:09
Wspaniała informacja dla Jawora i jaworzan!
Lubię to! 2
jullian z jawora
jullian z jawora 19 października o 13:46
A ja tez myślałem ze to burmistrz wybuduje mieszkania .. Przecież tak gdzieś pisało i ludzie tez tak mówią... Ja juz nie wiem sam w co i komu wiezrzyc
Lubię to! 3
spółdzielca
spółdzielcajullian z jawora 19 października o 23:05
w propagandówce tez napisał o mieszkaniach, tylko znów to nie on buduje a Spółdzielnia z pieniędzy lokatorów, a i to nie wiadomo czy wypali
Lubię to! 0
Jawor
Jawor19 października o 13:40
Czekamy az moderator uprzejmie zatwierdzi komentarze , które musza przejść przez jego cenzure...
Lubię to! 8
Czak Norris
Czak NorrisJawor19 października o 17:54
To czekajcie he he
Lubię to! 1
Joanna Mezyk
Joanna Mezyk 19 października o 13:40
Tomaszu, już teraz wiem😀😀😀 Jestem pod wrażeniem Twojej aktywności oraz kreatywności 😀😀😀
Lubię to! 7
Jaworzanin
Jaworzanin19 października o 13:11
Coś to wszystko zbyt proste piękne żeby prawdziwe,kogo będzie stać na te mieszkania w "centrum" ???? Jawor to miasto które będzie się wyludniać ,nie zmieni tego nawet kołchoz mercedesa, nie ma tu nic do zaoferowania dla młodych ludzi ,dzieci ,turystów.
Lubię to! 2
WYBORCA
WYBORCAJaworzanin19 października o 14:01
DLATEGO TRZEBA ZMIENIĆ BURMISTRZA, NIE JEDZIE REALIZOWAĆ SIĘ DO POWIATU ŚWIDNICKIEGO, A JAWORZANIE WYBIORĄ DOBREGO GOSPODARZA
Lubię to! 18
anka
anka19 października o 12:53
Żeby rządzić, trzeba mieć charyzmę i przysłowiowe "jaja", a nie szukać sposobu na dowartościowanie swojego ego, czy źródła utrzymania. Jawor potrzebuje dobrego gospodarza. Ja ten "projekt" kupuję.
Lubię to! 7
Konkret
Konkret19 października o 12:52
Konkretnie to gdzie by to miało być zlokalizowane?
Lubię to! 2
Marcin
MarcinKonkret19 października o 13:40
"Osiedle Javoria, ze względu na fakt, że osiedle powstanie kilkaset metrów od boiska Szkoły Podstawowej nr 5"
Lubię to! 3
Konkret
KonkretMarcin19 października o 15:32
Również doczytałem tą informację. Chodzi gdzie dokładnie jest taki teren bo kilkaset metrów od boiska SP5 w przypadku Jawora może oznaczać również sam rynek lub park pokoju (do 900m w linii prostej).
Lubię to! 2
Co jest?!
Co jest?!Marcin19 października o 20:07
Kurde te kilkaset metrów od boiska to może być gdzie mój dom stoi!
Lubię to! 1
zuza
zuzaKonkret19 października o 21:17
to będzie ul wrocławska 11 przez ulicę do SP nr 5
Lubię to! 1
suuuper
suuuper19 października o 12:21
i to jest konkret, a nie kolejne e-bajki, w które już nikt nie wierzy
Lubię to! 7
jaworzanin
jaworzanin19 października o 12:18
Trzeba zmienić burmistrza, aby ruszyć zastany rynek mieszkaniowy. Jak maj się miasto rozwijać i jak maja tu wracać młodzi ludzie, skoro brak jest zaplecza mieszkalnego? Ile jaworzanie jeszcze muszą czekań na mieszkania? Trzeba iść do wyborów i to zmienić. Dość lansu, z którego my nic nie mamy.
Lubię to! 10
Reklama
john
john19 października o 12:17
Właśnie w taki sposób Jawor zacznie żyć ! Na ziemi dolnośląska będzie miał znaczenie. Puki co słyszy się że Jawor to UMARŁE MIASTO
Lubię to! 6
strzał w 10
strzał w 1019 października o 12:12
"Ostatni materiał, gdzie dwóch młodych ludzi takowego doświadczenia nie posiadający, siedząc w zdezelowanym basenie, opowiadają rzeczy, o których nie mają zielonego pojęcia jest tego najlepszym dowodem."
Lubię to! 10
:)
:)19 października o 12:09
wow, ja chcę takie nowe, operatywne i z planem na rozwój
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.