Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Orszak Trzech Króli w Męcince

6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej świętem Trzech Króli Parafia w Męcince organizuje Orszak Trzech Króli.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

W tym roku będzie on nawiązywał do 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tego względu podczas uroczystości zagoszczą w Męcince trzy wielkie postacie mające wpływ na historię Polski. Będą to Bolesław Chrobry – pierwszy król Polski, Jan III Sobieski – zwycięzca spod Wiednia, obrońca wiary chrześcijańskiej i Marszałek Józef Piłsudski – symbol odrodzonej po 123 latach niewoli Ojczyzny.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince o godz. 12.00. Po zakończeniu Mszy barwny korowód przejdzie do amfiteatru przy szkole. Każdy uczestnik otrzyma koronę. Orszak prowadzić będą królowie jadący konno. Po dojściu do amfiteatru dzieci zaprezentują jasełka. Dla każdego uczestnika przewidziany jest gratisowy ciepły poczęstunek (wojskowa grochówka i barszczyk) oraz gorąca herbata z sokiem malinowym. Każde dziecko będzie mogło także przejechać się na koniu, na którym przybyli królowie.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Męcinka oraz OSP w Męcince. Serdecznie zapraszamy 6 stycznia do Męcinki.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Brzenczyszczykiewicz
Brzenczyszczykiewicz6 stycznia o 15:24
Ks. Marek to dobry człowiek przyjazny dla Parafian. Przed nim w Męcince nic się nie działo. BRAWO PROBOSZCZU
Lubię to! 1
sbd
sbd3 stycznia o 10:06
Brawa dla Parafii i dla Ks. dr. Marka Kluwaka za zorganizowanie tego Marszu, ale także za miłego Sylwestra 2017 r. !!!
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.