Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Olszewski: Będę kandydował

Wchodzimy w rok wyborczy. Pierwszym nazwiskiem jakie padło w kontekście wyborów na burmistrza jest Grzegorz Olszewski. O tym czy rzeczywiście były wiceprzewodniczący rady zamierza ubiegać się o fotel burmistrza rozmawiamy z samym zainteresowanym.

Fot. jawor24h.pl © jawor24h.pl

Weszliśmy w czwarty rok obecnej kadencji samorządowej i wreszcie realizowany jest jeden z Pańskich postulatów, czyli remont chodnika przy al. Jana Pawła II.

Remont oczekiwany był przez mieszkańców tej części miasta już od wielu lat. Już w 2015 roku złożyłem w tej sprawie pierwszą interpelację wraz z podpisami jaworzan, którzy postulowali gruntowną modernizację tego ważnego ciągu komunikacyjnego, prowadzącego m.in. do Parku Miejskiego, na stadion, do kościoła oraz szpitala. Łącznie interpelację z dokumentacją fotograficzną składałem trzykrotnie, powtarzając ją każdego roku. Także co roku składając wnioski do budżetu, postulowałem remont tego chodnika. Cieszę się, że w końcu ta inwestycja jest realizowana i poprawi komfort mieszkańców.

Inne Pańskie postulaty pozostają niezrealizowane.

Powiat przychylił się do remontu chodnika przy ul. Chopina i wspólnie z gminą ta inwestycja ma być realizowana. Niestety wciąż nie znajduję zrozumienia u włodarzy miasta w kwestii budowy parkingu przy ul. Piastowskiej, choć wspólnie z przedstawicielami Jaworskiego Obywatelskiego Ruchu Samorządowego, proponowaliśmy też inne lokalizacje. Nasze stowarzyszenie wystosowało apel do władz samorządowych, zarówno starostwa, jak i burmistrza o podjęcie wspólnych działań w celu rozwiązania szeroko rozumianych problemów komunikacyjnych w tym rejonie miasta. Uważamy, że współpraca w tym zakresie jest konieczna. Niezbędne byłoby uczestniczenie również trzeciej strony, czyli dyrekcji placówek medycznych. 

Ponadto mieszkańcy ul. Bohaterów Getta wciąż czekają na nowy chodnik, który choć był zaplanowany w budżecie na 2015 rok, to do dzisiaj pozostaje wyłącznie w sferze marzeń mieszkańców i radnego. Dobrze, że przynajmniej na ul. Struga firma Tauron, odpowiedziała na moją interpelację i zamontowała nowe oświetlenie uliczne oraz wymieniła żarówki na ul. Głuchej. Miłym akcentem jest też zaplanowanie w budżecie miasta środków na projekt drogi przy ul. Myśliborskiej. 

Czego radnemu Olszewskiemu nie udało się zrealizować?

Poza chodnikiem przy ul. Bohaterów Getta, wymieniłbym tu brak remontu ul. Kasprowicza, o który również zabiegałem. Nie wymieniono dotychczas nawierzchni chodnika przy ul. Kościuszki i w tym roku również nie zostanie ona wymieniona. Mieszkańcy ul. Spacerowej wciąż borykają się z problemem kanalizacji i choć wielokrotnie zwracałem burmistrzowi uwagę na ten problem, a nawet pan Bera był uczestnikiem zaaranżowanego przez mnie spotkania z mieszkańcami, wciąż nie możemy doczekać się poprawy sytuacji, co dla mieszkańców jest kompletnie niezrozumiałe. 
Mimo, że od początku kadencji, co roku składałem wniosek do budżetu o zabezpieczenie środków na modernizację basenu letniego, tak naprawdę mimo szumnych deklaracji władz miasta, wciąż temat basenu pozostaje wyłącznie w sferze projektowej. Nie zmienia to faktu, że nowego basenu na dzień dzisiejszy nie ma, a kąpielisko na Jaworniku było czynne jedynie w lipcu.  
 
W związku z rokiem wyborczym na rynku medialnym rozpoczęła się giełda nazwisk. Startuje Pan na burmistrza?

W roku 2018 na pewno będę się ubiegał o mandat radnego i to wszystko, co mogę w tej chwili powiedzieć.

Jaworski Obywatelski Ruch Samorządowy wystawi w wyborach własną listę?

Zamierzamy wystawić własną listę, ale nie wykluczamy uczestniczenia w szerszej koalicji. Również nie wykluczamy poparcia kandydata na burmistrza, który spełni warunki programowe naszego stowarzyszenia, wśród których najważniejszym elementem jest zrównoważony rozwój miasta Jawora. Mieszkańcy wszystkich rejonów powinni być docenieni i sprawiedliwie uczestniczyć w podziale pieniędzy na inwestycje i lokalne wydarzenia. Tworzenie wspólnot lokalnych wpłynie na rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Jaworze. Przykładem takiej wspólnoty, która zainicjowała ciekawe wydarzenie jest wspólnota przy ul. Bohaterów Getta. Zainicjowaliśmy cykliczne wydarzenie - Święto Ulicy. Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta i okolicznych mogą wspólnie się bawić, wypoczywać czy grać w tenisa stołowego. 

Wspólnymi siłami, bez angażowania środków gminnych udało nam się wygenerować inwestycję w kwocie 6 tysięcy złotych w postaci zewnętrznego stołu do ping-ponga. Ładnie by wyglądało, gdyby takie stoły stały także na innych placach zabaw w mieście.
 
Kto tworzy Jaworski Obywatelski Ruch Samorządowy?

Przedstawicielem ruchu jest Tomasz Gaździcki, koordynatorami są: Anna Kozak, Rafał Sala, Krzysztof Patrzek oraz Grzegorz Olszewski. Jednym z naszych ważnych projektów jest budżet obywatelski, który już dwukrotnie złożyliśmy do przewodniczącego Rady Miejskiej. Chcielibyśmy wokół tego projektu jednoczyć mieszkańców, którzy będą mieli bezpośredni wpływ na inwestycje poprawiające ich komfort życia. Drugą ważną inicjatywą JORS-u jest budowa nowej kaplicy na cmentarzu komunalnym. 

Reklama

Komentarze (41)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

autor2
autor212 stycznia o 21:59
Tak czytam, czytam .. i z tego co zostało napisane okazuje się, że dzięki zaangażowaniu Radnego Olszewskiego wyremontowany bedzie chodnik przy Jana Pawła II.

Imponujący wynik w 4 letniej kadencji radnego ...
Lubię to! 0
ciechocinek
ciechocinek12 stycznia o 01:33
A miała być "asem z rękawa". No i co ? Jajco. Prezesunio miał lepszego jokera. A swoją drogą pisać samej sobie takie laurki. Żenada. Naprawdę polecam seniorce tężnie w Ciechocinku. U góry już się na Tobie poznali niedoszła marszalkini. A krzywda ludzka wychodzi.Jad wypuszczony wraca do Ciebie jak bumerang. buhahahaha
Lubię to! 1
opolak
opolak11 stycznia o 22:35
Kiedy otwarcie Dabrowskiego, Limanowskiego????
Lubię to! 0
dario
darioopolak11 stycznia o 22:45
przejedz sie to zobaczysz byly radny
Lubię to! 1
jaworek
jaworek11 stycznia o 20:37
im szybciej, tym lepiej, póki PIS ma duże poparcie, aby totalna opozycja miała jak najmniej czasu na przygotowanie się http://wyborcza.pl/7,75968,22882885,czy-pis-planuje-przyspieszone-wybory-w-lutym.html
Lubię to! 0
Wspólnie
Wspólnie11 stycznia o 20:17
Czas kampanii już wystartował. Na jaworskim rynku skonsolidowało się kilka środowisk politycznych: Kukiz15, Korwin Mikke, PP, przdstawiciele Klubu Gazety Polskiej oraz sam wicestarosta jaworski. Wspólnym kandydatem na burmistrza Jawora w najbliższych wyborach samorządowych tych ugrupowań jest Krzysztof Sasiela
Lubię to! 1
sam jeden
sam jedenWspólnie11 stycznia o 20:24
a może się jeszcze okazać, że nie będzie miał z kim kontrkandydować, jak główny kandydat odpowie za swoje bezprawne działania, o czym ostatnio jest głośno w mieście i poza miastem
Lubię to! 7
Olaf
Olafsam jeden11 stycznia o 22:20
Oby tak było. Jawor oddać Jaworzanom a nie Świdnicy
Lubię to! 3
dwoje
dwojeWspólnie11 stycznia o 22:25
.....a co w tej grupie robi dezerter wicestarosta?
Lubię to! 2
olo
olodwoje11 stycznia o 23:01
to jakaś ściema
Lubię to! 2
peło opozycja pozaparlamentarna
peło opozycja pozaparlamentarna11 stycznia o 17:01
Jarosław w 24 godziny ostatecznie zakończył żywot polskiej opozycji.
Głosowanie w sprawie aborcji.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/opozycja-skompromitowana-schetyna-zapowiada-konsekwencje/sjr5d2j

A nasz wodzirej jest za aborcją czy przeciwko niej?
Lubię to! 6
piko
pikopeło opozycja pozaparlamentarna11 stycznia o 18:32
jego zastępczyni-przedstawicielka koalicyjnej lokalnej SLD, spacerowała w czarnym marszu dookoła ratusza
Lubię to! 4
pytanie
pytanie11 stycznia o 16:55
Przepraszam o wypalone znicze spod Sądu Pan posprzątał czy kto? Jak będziesz Pan burmistrzem to skąd na obietnice weźmiesz pieniądze? Czy dalej będzie pracować "Desant świdnicki"?
Lubię to! 10
jtak
jtak11 stycznia o 16:40
Kto to w ogóle jest?? Nastepny bajkopisarz ???
Lubię to! 3
mathew
mathew11 stycznia o 14:49
Może zrobicie wywiad z kimś poważnym a nie z człowiekiem, który próbował już chyba wszystkich organizacji i nikt go nie chce...
Lubię to! 11
ala
ala11 stycznia o 14:12
babochłop Mazurek wicemarszałkiem Sejmu ha ha ha a ktoś tutaj promował naszą "gwiazdę". Oj marne kadry ma ten PIS
Lubię to! 10
Reklama
realista
realista11 stycznia o 14:07
Gdyby pani Witek poparła Olszewskiego na burmistrza. To będzie miał bardzo dużą szansę na wygraną.
Lubię to! 6
Sylwek
Sylwekrealista11 stycznia o 14:12
To byłby strzał w 10! Wspólny kandydat pisu i lewicy. Uważam że wygraną miałby w kieszeni!
Lubię to! 5
ivan
ivanSylwek11 stycznia o 14:21
Sojusz robotniczo chłopski jak za starych dobrych czasów.
Lubię to! 5
alan
alanSylwek11 stycznia o 14:49
musiałby swoje znicze spod sądu sprzątnąć
Lubię to! 7
hmm
hmmSylwek11 stycznia o 18:20
a to do końca tak naprawdę nie wiem z kim ten Pan trzyma, bo ciągle blisko kręci się k.Bery z PO
Lubię to! 3
szaro-różowy
szaro-różowySylwek11 stycznia o 18:33
Sylwek, co fajnego wziąłeś? podziel się, nie bądź taki...
Lubię to! 1
prenumerator wjaworze
prenumerator wjaworzerealista11 stycznia o 16:58
ciekawe czy nie byłaby to "niedźwiedzia przysługa" ze strony niedoszłej marszałkini?
Lubię to! 2
S
S11 stycznia o 11:16
Tak remontujecie wszystko a co z ulicom kuźniczą i chodnikiem wizytówka Jawora.
Lubię to! 0
jacek
jacekS11 stycznia o 13:03
A można przy tej ulicy Kuźniczej kupić słownik ortograficzny?
Lubię to! 4
gościu
gościuS11 stycznia o 21:58
Nie ma w Jaworze Kuźniczej, za to jest Kuziennicza i z pewnością chodnik przy tej ulicy wymaga remontu, a także zakazu parkowania na nim!
Lubię to! 0
Jozef
Jozefgościu11 stycznia o 22:26
Nie zajarzyles aluzji do postu wyżej. .. prawda jest taka, że masz pewnie racje, ale parkują tam bo nie ma gdzie parkować i to jest generalnie problem całego Jawora, z którym nic się nie robi od lat...
Lubię to! 0
xsiondz
xsiondz11 stycznia o 09:40
No to blady strach padł na jaworski PIS
Lubię to! 3
Komentator
Komentator11 stycznia o 09:06
"Będę kandydował"... na radnego. Ale news :/ Z igły- widły. Burza w szklance wody. Teraz co tydzień będzie info w stylu "będę kandydował na radnego?"
Lubię to! 5
miłośnik zwierząt
miłośnik zwierzątKomentator11 stycznia o 09:42
Teraz czekamy na odpowiedź zebry!
Lubię to! 11
ałtor
ałtormiłośnik zwierząt11 stycznia o 10:50
Chodzi ci o pisowskiego tapira ?
Lubię to! 9
czytelnik
czytelnikKomentator11 stycznia o 11:15
Dobrze, że napisali, że chodzi o kandydaturę na radnego, ale mogli jeszcze wspomnieć, że chwilę wcześniej pojawił się tzw. clickbaitowy tekst na innym portalu o tym, że Pan Olszewski będzie startował na burmistrza.
Lubię to! 3
:(
:(11 stycznia o 07:41
No to zaczyna się rozbijanie głosów. Pan Olszewski nie ma szans na wygraną, ale rozbije elektorat przeciwników Pan Bery, brawo Panie Olszewski. Cytując za klasykiem "gdyby głupota miała skrzydła...."
Lubię to! 3
eleonora
eleonora:(11 stycznia o 09:41
Pan Olszewski tworzy komitet z panem Gaździckim, który wcześniej był w PO. Więc raczej będą odbierać głosy panu Berze, który jest z PO.
Lubię to! 8
Piotrek
Piotrek10 stycznia o 22:07
Cała ulica Bohaterów Getta jest z panem!
Lubię to! 10
Jaworzanin
JaworzaninPiotrek11 stycznia o 08:10
Nie cała
Lubię to! 3
:)
:)Jaworzanin11 stycznia o 12:41
cała oprócz ciebie :)
Lubię to! 6
Olaf
Olaf10 stycznia o 22:02
No to pan Bera będzie miał mocnego kontrkandydata.
Lubię to! 10
Jaworzanin
JaworzaninOlaf11 stycznia o 00:21
W czym Olszewski jest mocny? Po drugie: on kandyduje na radnego z ul. Bohaterów Getta :)
Lubię to! 5
Jaworzanin
JaworzaninJaworzanin11 stycznia o 08:11
Zna się na Ordynacji Wyborczej.A co z Nowoczesną? 😀
Lubię to! 0
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz10 stycznia o 21:45
Ooooooooooo, Grzegorz O. :)
Lubię to! 15

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.