Sobota, 20.04.2024 523

Olimpia wygrywa w Jaworze

Czwartoligowa Olimpia Kowary pokonaa dzi w Jaworze Kuni 0:3 w meczu towarzyskim.

Grano trzy tercje po 30 minut. Gocie bramki strzelali w pierwszej tercji i na pocztku drugiej. W naszym zespole wystpia dzi dwójka testowanych zawodników.

Pierwsze minuty to dominacja goci. Olimpia prowadzenia obja w 24 minucie, kiedy to przy biernej postawie naszych zawodników, pikarz goci nie mia problemów z oddaniem strzau zza pola karnego. Po 120 sekundach byo 0:2. Wychodzcego do dorodkowania Kudacza wyprzedzi zawodnik Olimpii i mielimy 0:2. Przed przerw Kunia moga strzeli kontaktowego gola. Uderzenie z dystansu Krupczaka sparowa przed siebie goalkeeper, a dobitka Fitasa nie znalaza drogi do wiata bramki.

Druga, a potem trzecia tercja byy ju bardziej wyrównane. Obie druyny stwarzay sobie sytuacje, ale tego dnia celowniki najczciej zawodziy. Na pocztku drugiej tercji znów bya okazja do wyrównania. Uderzenie z woleja Czaji po rykoszecie przeleciao niewiele nad poprzeczk. W 37 minucie tracimy trzeci bramk. Borek wybi gow futbolówk poza pola karne, ale ta znów wrócia w obrb szesnastki i nie pilnowany zawodnik goci nie mia problemów z umieszczeniem jej w bramce. W 40 minucie przed szans po dorodkowaniu Czaji Orda móg strzeli dla nas pierwszego gola, lecz nie sign piki gow. W 47 minucie mogo by 0:4 - uratowaa nas poprzeczka. Podobnie jak pod koniec pierwszej tercji, tak i pod koniec nastpnej Fitas mia swoj szans, lecz trafi tylko w bramkarza.

W 68 minucie powinnimy zdoby honorowego gola. Fitas obsuy podaniem Bobera, ale on z okolic ósmego metra fatalnie przestrzeli. Olimpia te miaa swoje okazje, ale na posterunku by testowany bramkarz. W 76 minucie obroni strza po rzucie ronym leccy w okienko jego bramki, a w samej kocówce intuicyjnie obroni prób z okolic 10 metra.

28 lipca (sobota), godz. 18:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kunia Jawor - Olimpia Kowary 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Bramki: ? 24', ? 26', ? 37'
KUNIA: Miosz Kudacz (testowany zawodnik 45') - Piotr Zieliski, Emilian Borek, Tomasz Serweciski, Mateusz Bober - Mariusz Krupczak, Kamil Dunaj, Dariusz Czaja, Kamil Orda, Bartosz Skulski - Bartosz Fitas. Na zmiany wchodzili: Gracjan Skoczylas, Artur Wachobow, Sylwester Dworakowski, zawodnik testowany, Patryk Przerywacz.
Sdzia: Rafa Abramowicz (Jawor)