Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Oficjalne otwarcie dworca

Polskie Koleje Państwowe S.A. w piątek, 21 grudnia, dokonają oficjalnego otwarcia zmodernizowanego dworca w Jaworze. Początek o godz. 10:30 na terenie dworca.

Tak wyglądał jaworski dworzec kolejowy w trakcie remontu © Paweł Sasiela

W wydarzeniu wezmą udział Paweł Hreniak – wojewoda dolnośląski, Tadeusz Szulc – dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu oraz lokalni parlamentarzyści.

To miejsce znów będzie tętniło życiem, a budynek dworca wreszcie przestanie być szpetną wizytówką Jawora. To wszystko się zmieni dzięki decyzji PKP – mówił rok temu burmistrz Jawora Emilian Bera.

W czerwcu remontowany dworzec kolejowy w Jaworze wizytował minister Andrzej Adamczyk z Elżbietą Witek.

Reklama

Komentarze (55)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

borus
borus27 grudnia 2018 o 09:30
Odciążenie linii Wrocław - Legnica 
PKP Polskie Linie Kolejowe chcą zlecić opracowanie studium wykonalności dla przebudowy odcinka linii kolejowej nr 137. Chodzi o fragment Kędzierzyn-Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica, gdzie planowana jest również elektryfikacja. Zasadność tych prac ma określić i opracować przyszły wykonawca.PKP Polskie Linie Kolejowe chcą zlecić opracowanie studium wykonalności dla przebudowy odcinka linii kolejowej nr 137. Chodzi o fragment Kędzierzyn-Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica, gdzie planowana jest również elektryfikacja. Zasadność tych prac ma określić i opracować przyszły wykonawca.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/bedzie-studium-wykonalnosci-dla-przebudowy-linii-kedzierzyn-kozle--legnica-82277.htmlhttps://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/bedzie-studium-wykonalnosci-dla-przebudowy-linii-kedzierzyn-kozle--legnica-82277.html
1 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
sanitario
sanitarioborus28 grudnia 2018 o 11:15
weź leki, czy was w psychiatryku nie pilnują byście brali leki?
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
 zbigniew
zbigniew25 grudnia 2018 o 17:05
 podziekowania dla pani  poslanki E Witek  za Jej wsparcie  ws remontu dworca kolejowego  A burmistrz   tylko by  robil tzw selfi  To nie jego  inicjatywa  a tym bardziej kasa  bo to PKP  daly wklad 
2 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
Kierowca
Kierowca22 grudnia 2018 o 07:59
Każdy dodatkowy pociąg - to zablokowane przejazdy kolejowe na ul.Wiejskiej, Poniatowskiego, Wieniawskiego i wkrótce na Królowej Marysieńki. Już teraz na Wiejskiej robią się ogromne korki ... O tym problemie nie mówi nikt....
3 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
borus
borusKierowca22 grudnia 2018 o 11:06
Dla ciężkiego transportu jest S3 - zjazdy przed i za Jaworem. Linia wkrótce będzie miała dodany IIgi tor i elektryfikowana.
2 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 2
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
pytanie
pytanieborus22 grudnia 2018 o 20:24
Taaa? I co jeszcze?
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
kropka
kropkapytanie23 grudnia 2018 o 13:23
dorożki pełne słoików 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Czlowiek z miasta
Czlowiek z miasta Kierowca24 grudnia 2018 o 00:20
Czlowieku puknij sie! Nie masz pojecia o korkach ile stoisz 5minut do 10 . Widac nigdy nie byles w duzym miescie Nie utrudniaj zycia innym 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Dać
Dać21 grudnia 2018 o 18:43
Burmistrz chce połączenie kolejo Jawor-Wrocław, ale to się raczej nie wydarzy, za duży koszt za małe zyski wszak na znacznej części trasy, na której miał by jechać są już połączenia, więc jeśli miało by coś być to mówimy tu o 3 połaczeniach na dzień to max co prywatny przewośnik KD mógłby dać.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
borus
borusDać22 grudnia 2018 o 11:07
Będzie bezpośrednie połączenie np. Wrocławiem.Będzie bezpośrednie połączenie np. Wrocławiem.
- Dworzec w Jaworze to kolejny obiekt, który modernizujemy na terenie Dolnego Śląska - mówił dyrektor Tomasz SZULC, dyrektor PKP S.A. - Były to prace mozolne wymagające nieustannej akceptacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W najbliższych latach zamierzamy zmodernizować lub wybudować od nowa około 200 obiektów. Już wiosną zapraszam na otwarcie dworca kolejowego w Chojnowie. Czy będzie więcej połączeń? Odnowiony dworzec będzie tętnił życiem, pod warunkiem, że będzie więcej połączeń kolejowych. To zadanie leży w gestii Urzędu Marszałkowskiego i wiem, że odnośnie Jawora takie interesujące plany są. Będzie bezpośrednie połączenie np. Wrocławiem.- Dworzec w Jaworze to kolejny obiekt, który modernizujemy na terenie Dolnego Śląska - mówił dyrektor Tomasz SZULC, dyrektor PKP S.A. - Były to prace mozolne wymagające nieustannej akceptacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W najbliższych latach zamierzamy zmodernizować lub wybudować od nowa około 200 obiektów. Już wiosną zapraszam na otwarcie dworca kolejowego w Chojnowie. Czy będzie więcej połączeń? Odnowiony dworzec będzie tętnił życiem, pod warunkiem, że będzie więcej połączeń kolejowych. To zadanie leży w gestii Urzędu Marszałkowskiego i wiem, że odnośnie Jawora takie interesujące plany są. Będzie bezpośrednie połączenie np. Wrocławiem.
4 Lubię to: 0
Super: 2
Ha ha: 2
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo
boloborus22 grudnia 2018 o 13:35
Taaaaa a w tej bajce były smoki?
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
borus
borusbolo27 grudnia 2018 o 09:28
to nie tych co jeszcze chodzą  w kierpcach ze słomy. Wyjdź z zaścianka  i poczytaj o inwestycjach na kolei : https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/ponad-240-milionow-zl-na-dolnoslaska-kolej-bedzie-rewitalizacja-wielu-linii-79771.htmlhttps://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/ponad-240-milionow-zl-na-dolnoslaska-kolej-bedzie-rewitalizacja-wielu-linii-79771.html
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
borus
borus21 grudnia 2018 o 18:30
Ratusz  dotychczas nic nie robił .Pierwszy po wojnie remont dobiegł końca.Pierwszy po wojnie remont dobiegł końca.
13 milionów 300 tysięcy złotych, niespełna półtora roku i... dworzec kolejowy w Jaworze wygląda jak nowy.
Pierwszy po wojnie remont zabytkowego gmachu właśnie dobiegł końca. Tadeusz Szulc, dyrektor PKP SA Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami zastrzega, że to nie koniec kolejowych inwestycji w Jaworze. Na kapitalny remont czeka część peronowa.13 milionów 300 tysięcy złotych, niespełna półtora roku i... dworzec kolejowy w Jaworze wygląda jak nowy.
Pierwszy po wojnie remont zabytkowego gmachu właśnie dobiegł końca. Tadeusz Szulc, dyrektor PKP SA Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami zastrzega, że to nie koniec kolejowych inwestycji w Jaworze. Na kapitalny remont czeka część peronowa.
- Dzisiaj kończymy realizację dworca, ale za chwilę będzie modernizacja również peronów, wiat. Do pełni szczęścia nam jeszcze tego brakuje. PKP PLK mają już gotowy projekt na tę inwestycję, zatem myślę, że realizacja nastąpi już w przyszłym roku.- Dzisiaj kończymy realizację dworca, ale za chwilę będzie modernizacja również peronów, wiat. Do pełni szczęścia nam jeszcze tego brakuje. PKP PLK mają już gotowy projekt na tę inwestycję, zatem myślę, że realizacja nastąpi już w przyszłym roku.
Remont dworca to również remont zlokalizowanych tam mieszkań. Część budynku od dziesięcioleci zajmują kolejarze - głównie emerytowani, z rodzinami. Dzięki współpracy z miastem z ich lokali zniknęły węglowe piece, a cały obiekt został podłączony do miejskiej ciepłowni.
- W czasie remontu mieszkańcy cały czas żyli i funkcjonowali tu w mieszkaniach na dworcu. Dzisiaj powrócili już do zupełnie innego standardu. Szczególnie, że miasto podłączyło tutaj miejskie ogrzewanie, czyli nie mamą już drewna, węgla. Troszeczkę będzie wygodniej.Remont dworca to również remont zlokalizowanych tam mieszkań. Część budynku od dziesięcioleci zajmują kolejarze - głównie emerytowani, z rodzinami. Dzięki współpracy z miastem z ich lokali zniknęły węglowe piece, a cały obiekt został podłączony do miejskiej ciepłowni.
- W czasie remontu mieszkańcy cały czas żyli i funkcjonowali tu w mieszkaniach na dworcu. Dzisiaj powrócili już do zupełnie innego standardu. Szczególnie, że miasto podłączyło tutaj miejskie ogrzewanie, czyli nie mamą już drewna, węgla. Troszeczkę będzie wygodniej.
Program Inwestycji Dworcowych obejmuje 17 dolnośląskich obiektów kolejowych. Najpóźniej w marcu zakończą się podobne remonty w Zgorzelcu i Chojnowie. Oprócz tego PKP szacuje koszty odnowienia dworca w Złotoryi.Program Inwestycji Dworcowych obejmuje 17 dolnośląskich obiektów kolejowych. Najpóźniej w marcu zakończą się podobne remonty w Zgorzelcu i Chojnowie. Oprócz tego PKP szacuje koszty odnowienia dworca w Złotoryi.
Tak więc Ratusz nic nie ma do obiektów PKP - niech robi porządek wokół i na jezdni.
 
2 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
DT
DT21 grudnia 2018 o 17:54
Może i w dzień wygląda ładnie z zewnątrz, ale po zmroku gdy jest podświetlony to widać jaka fuszerka została zrobiona. Tynki to chyba ktoś pierwszy raz kład na ściany, bo są tak krzywo, że ślepy tylko tego nie zauważy. Ciekawe kto to odbierał, bo ja, jako laik kazał bym to poprawiać.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
mieszkaniec kolejowej
mieszkaniec kolejowej21 grudnia 2018 o 13:51
o 10.30 było otwarcie a o 11.00 nasz włodarz oczywiście z kolegami najbliższymi zrobił swoje otawarcie . Żenada. 
 
10 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 3
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 2
Lubię to!Udostępnij
mieszkaniec
mieszkaniecmieszkaniec kolejowej21 grudnia 2018 o 21:18
Ja mam pytanie-kiedy świadczy pracę pan Michał Bander, skoro wszędzie chodzi za burmistrzem? Czy ktoś rozlicza jego czas pracy?
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo
bolomieszkaniec22 grudnia 2018 o 13:36
I potem koledzy radni mówią że takie kolejki do niego to wiadomo od dawna był dlaczego są
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
borus
borusmieszkaniec kolejowej22 grudnia 2018 o 11:08
Wysokie EGO 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
obserwator
obserwator21 grudnia 2018 o 09:59
Burmistrz i dworzec pewnie tak ale tylko na zdjęciach bo to nie nasza władza lecz PKP i dzięki pani Elżbiecie Witek mamy ten dworzec. A wy ludzie fani EB RAZEM dalej się zachwycajcie jak was w konia robią.Zobaczymy jak zacznie sie kampania wyborcza do UE do parlamentu . Zobaczycie tam pewnie kandytata z Jawora na fotkach i zobaczycie gdzie jest wasz głos jak wazny jest Jawor jak to mówiono przed wyborami.
 
5 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
Jaworzanka
Jaworzanka20 grudnia 2018 o 17:02
Widać że w mieście coś się dzieje tyle lat czekał na remont. Brawo Burmistrz, kolejny sukces. 
7 Lubię to: 4
Super: 2
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jaworzanin
jaworzaninJaworzanka20 grudnia 2018 o 17:52
Burmistrz to może sobie co najwyżej kolejne selfie zbobić na tle budynku dworca PKP. Dworzec jest własnością PKP i to PKP remontuje go z rządowych pieniędzy. Tyle lat trzeba było czekać, aż zmieni się władza nagórze na PIS i zacznie dostrzegać biedny Jawor.
13 Lubię to: 11
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
Mieszkanka powiatu
Mieszkanka powiatuJaworzanka20 grudnia 2018 o 21:20
Jaki kolejny sukces?
7 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
?
?Mieszkanka powiatu20 grudnia 2018 o 22:09
chyba świdnickiego...
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
konkret
konkretMieszkanka powiatu21 grudnia 2018 o 07:15
raczej jaka kolejna sesja zdjęciowa
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Pryzpisywacz
PryzpisywaczMieszkanka powiatu21 grudnia 2018 o 10:44
Już konferencje robi razem z Danielkiem Mikrofonwyłączyćopozycji Delfinem i pewnie bedzie przypisywał sobie wszystko. Ciekawe czy przetnie wstęgę?
5 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
solo
soloJaworzanka21 grudnia 2018 o 13:23
a co zrobił Wójt tego miasta przez ostatnie lata na terenie przed dworcem??? 
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Andrzej
Andrzej20 grudnia 2018 o 15:05
Szacun dla p. Witek. Ona dba o Jawor !!!!
11 Lubię to: 7
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 3
Lubię to!Udostępnij
złote serce
złote serceAndrzej20 grudnia 2018 o 21:16
dba o Jawor i jaworzan
3 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 2
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
solo
solozłote serce21 grudnia 2018 o 13:29
Bo zwykle jak słoiki osiądą w Warszawie , to już zapominają o swoich stronach, ale Pani Witek czuje sentyment i partiotyzm lokalny - to dla siebie i dla jaworzan stara się o jak najwięcej. Pokażcie na ile Was stać . Nie czekajcie na okruchy ale działajcie 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Szary
Szary złote serce29 grudnia 2018 o 21:20
... i Jaworzanki
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
nertol
nertolAndrzej21 grudnia 2018 o 18:39
13 milionów netto i póki co... 10 połączeń dziennie. Dzisiaj oddano do użytku dworzec PKP w Jaworze. - Pamiętam czasy kiedy linie kolejowe były dla Jawora naprawdę oknem na świat - wspominała minister Elżbieta WITEK. - Taki pociąg popularnie nazywany "katowickim" łączył miasto z całą Polską. Potem likwidowano połączenia, bo podobno było to mało opłacalne i dworzec *** podobnie jak i Jawor. Dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął do realizacji program odbudowy linii kolejowych i kolejnych dworców. Dzisiaj otwieramy dworce w Jaworze i Strzelinie, ale program rządu jest tak ambitny iż do końca 2023 roku chcemy odbudować 200 dworców w całej Polsce.13 milionów netto i póki co... 10 połączeń dziennie. Dzisiaj oddano do użytku dworzec PKP w Jaworze. - Pamiętam czasy kiedy linie kolejowe były dla Jawora naprawdę oknem na świat - wspominała minister Elżbieta WITEK. - Taki pociąg popularnie nazywany "katowickim" łączył miasto z całą Polską. Potem likwidowano połączenia, bo podobno było to mało opłacalne i dworzec *** podobnie jak i Jawor. Dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął do realizacji program odbudowy linii kolejowych i kolejnych dworców. Dzisiaj otwieramy dworce w Jaworze i Strzelinie, ale program rządu jest tak ambitny iż do końca 2023 roku chcemy odbudować 200 dworców w całej Polsce.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Reklama
merta
merta20 grudnia 2018 o 15:04
Macie S3, Mercedesa więc teraz pokażciew jacy jesteście gospodarni i potraficie tak jak Bielany Wrocławskie 
2 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Anna
Anna20 grudnia 2018 o 14:49
DZIĘKI ZA DZIAŁANIE dla poseł  WITEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pani poseł proszę o pomoc dla tego miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 2
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
grek
grek20 grudnia 2018 o 10:28
S K A N D A L-Kowalskiemu w starej ruderze Konserwator zabytków nie pozwoli nawey okna wymienić na inne niż było a tu perełka dworzec z klinkieru  "MIAŁ BYĆ"(patrz foto powyżej -Tak ma wyglądać jaworski dworzec) ,jak za dawnych lat gdy powstał a tu  - KLOPS ,gdzie jest Konserwator,władze miasta i kraju???KTO do tego dopuścił???Kto za to odpowiada ,że za kilka lat znów potrzebny będzie kosztony remont ,bo tynki zaczną spadać???
6 Lubię to: 3
Super: 1
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
borus
borusgrek20 grudnia 2018 o 14:53
To już konserwator dolnoiśląski  odpowiada za to - nie jaworski ani ratuszowy. Niech zadbają o Zamek
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jaworzanin
jaworzanin19 grudnia 2018 o 22:01
Dziękujemy naszej Posłance p. Eli Witek za ten dworzec, S3, strefe i Mercedesa. Nareszcie Jawor zaczął byc dostrzegany na górze. Za rządów PO nikt nas nie zauważał.
13 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 3
Lubię to!Udostępnij
Janek
Janekjaworzanin20 grudnia 2018 o 09:14
S3 i Mercedes zaczęło się za właśnie PO a PIS tylko odbiera kolego!
5 Lubię to: 3
Super: 1
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
populista
populistaJanek20 grudnia 2018 o 11:05
mylisz się, a twoja prPOpaganda do mnie i logicznie myslących nie trafia
6 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 2
Lubię to!Udostępnij
merta
mertaJanek20 grudnia 2018 o 15:02
Za PO to miał być Jaguar ale zabrali Słowacy a minister Piechociński piał z zachwytu https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-slowacja-przesadzila-ze-wsparciem-dla-jaguara-i-land-rovera,nId,2398695
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniec Janek20 grudnia 2018 o 19:52
Za Po i PSL miał być Jaguar były rozmowy i klops,a za obecnej władzy udało się dogadać z Mercedes pozdro.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Pryzpisywacz
PryzpisywaczDawny mieszkaniec 21 grudnia 2018 o 10:46
Udało się bo Jauar miał tańszych pracowników na słowacji, a po dojściu pisiarzy teraz my jesteśmy najtańszymi pracownikami i to widać
2 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
certo
certoPryzpisywacz22 grudnia 2018 o 11:10
Ile bierzesz za bezproduktywność ??Kto pracuje na ciebie?
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo
bolocerto22 grudnia 2018 o 13:37
na pewno nie ty ty doisz 500+ i masz wywalone
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Janóż
JanóżJanek21 grudnia 2018 o 12:43
Krótką pamięć masz, Jasiu... Mercedesa z jaguarem mylisz...
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Jaworzanin
Jaworzaninjaworzanin20 grudnia 2018 o 12:12
Pani Poseł proszę o rozwieszenie banerów w Jaworze że S3 Mercedes i Dworzec PKP to zasługa rządu premiera Morawieckiego może też jakieś artykuły w Gazecie Jaworskiej  na  e-legnickie,w ogólnopolskich mediach  bo wydaje mi się że jest za mało informacji  a mieszkańcy Jawora czerpią wiedzę na te tematy z Facebooka burmistrza 
10 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 2
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Folwark
FolwarkJaworzanin20 grudnia 2018 o 14:07
E-beznadziejne i gazeta jaworska to tuby propagandowe obecnej władzy - kasty świdnicko-strzegmoskiej
9 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
Jaworzanin
JaworzaninFolwark20 grudnia 2018 o 16:31
No właśnie tak! A może trzeba spróbować to zmienić 
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
...
...Jaworzanin20 grudnia 2018 o 14:15
... oczywiście informacje te muszą być powtarzane nie mogą być jednorazowe
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
nota
notaJaworzanin20 grudnia 2018 o 14:58
Niestety S3 , remont Dworca PKP to jednak zasługa Pani Witerk - to Ona zabiegała  o kontynuację realizacji ( zdobyła środki ) S3, bo Tusk zabrał na obwodnicę Warszawy, bo twierdził że jest ważniejsza niż S3 ( A3 plany od lat 70tych) Już w latach 70-tych XXw planowano
W latach 70-tych XX wieku miała to być autostrada A3, zabiegali o nią Norwegowie, Grecy. Tak samo zabiegano o modernizację drogi kolejowej Szczecin - Śląsk oraz żeglugi na Odrze. Decydowały one o istnieniu  zespołu Szczecin-Świnoujście, oraz łączności południa Europy z północą. Trasa S3 pozwoli na rozwój gospodarczy południa Dolnego Śląska. Czesi już się cieszą, że łatwiejszy będą mieli dostęp do Bałtyku
Po wielu ślamazarnych latach, kiedy rządziły kolejne ugrupowania polityczne tematy autostrad w Polsce przewijały się bardzo często. 
Mówiono o planach, były już gotowe korytarze, "były chęci", ale zabrakło kogoś kompetentnego kto potrafiłby nad tym zapanować.
Można z przykrością stwierdzić, że to co na dzień dzisiejszy mamy z autostrad zawdzięczamy w większości Niemcom, a reszta to kawałki wybudowane raczej przypadkiem i bez większego polotu. Prawie piętnaście lat zmarnowali pseudofachowcy, którzy o infrastrukturze drogowej nie mają pojęcia. Przykład autostrad o 2 pasach – zwłaszcza przy dojazdach do dużych ośrodków gospodarczych.
Szczytem inteligencji był fakt zmiany planów (istniejących od lat 70-tych) i przemianowanie trasy nr 3 z autostrady na drogę szybkiego ruchu(ekspresową S3).
Po zmianach ustrojowych w 1989 r. Polska zaakceptowała ogólny plan "transeuropejskiego systemu transportu", opierający się na czterech korytarzach łączących Europę Zachodnią z ze wschodnią częścią kontynentu. Uwzględniający to pierwszy program budowy autostrad został przyjęty w 1993 r. Zgodnie z nim miał powstać trasy: A1, z północy na południe kraju (z Gdańska przez Łódź do Czech), A2- wschód-zachód (ze Świecka przez Poznań, Warszawę do Terespola), A3 (Szczecin przez Zieloną Górę do Lubawki)

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-polskiedrogi/informacje/news-historia-polskiego-drogownictwa-od-wielkiej-ruiny-do-sieci-a,nId,1939322#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chromeJuż w latach 70-tych XXw planowano
W latach 70-tych XX wieku miała to być autostrada A3, zabiegali o nią Norwegowie, Grecy. Tak samo zabiegano o modernizację drogi kolejowej Szczecin - Śląsk oraz żeglugi na Odrze. Decydowały one o istnieniu  zespołu Szczecin-Świnoujście, oraz łączności południa Europy z północą. Trasa S3 pozwoli na rozwój gospodarczy południa Dolnego Śląska. Czesi już się cieszą, że łatwiejszy będą mieli dostęp do Bałtyku
Po wielu ślamazarnych latach, kiedy rządziły kolejne ugrupowania polityczne tematy autostrad w Polsce przewijały się bardzo często. 
Mówiono o planach, były już gotowe korytarze, "były chęci", ale zabrakło kogoś kompetentnego kto potrafiłby nad tym zapanować.
Można z przykrością stwierdzić, że to co na dzień dzisiejszy mamy z autostrad zawdzięczamy w większości Niemcom, a reszta to kawałki wybudowane raczej przypadkiem i bez większego polotu. Prawie piętnaście lat zmarnowali pseudofachowcy, którzy o infrastrukturze drogowej nie mają pojęcia. Przykład autostrad o 2 pasach – zwłaszcza przy dojazdach do dużych ośrodków gospodarczych.
Szczytem inteligencji był fakt zmiany planów (istniejących od lat 70-tych) i przemianowanie trasy nr 3 z autostrady na drogę szybkiego ruchu(ekspresową S3).
Po zmianach ustrojowych w 1989 r. Polska zaakceptowała ogólny plan "transeuropejskiego systemu transportu", opierający się na czterech korytarzach łączących Europę Zachodnią z ze wschodnią częścią kontynentu. Uwzględniający to pierwszy program budowy autostrad został przyjęty w 1993 r. Zgodnie z nim miał powstać trasy: A1, z północy na południe kraju (z Gdańska przez Łódź do Czech), A2- wschód-zachód (ze Świecka przez Poznań, Warszawę do Terespola), A3 (Szczecin przez Zieloną Górę do Lubawki)

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-polskiedrogi/informacje/news-historia-polskiego-drogownictwa-od-wielkiej-ruiny-do-sieci-a,nId,1939322#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Andrew
Andrewjaworzanin20 grudnia 2018 o 15:22
Hahaha hahaha hahaha hahaha hahah
2 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 2
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Paweł
Paweł 19 grudnia 2018 o 18:21
  1. Znowu będzie lansowanie się burmistrza EB.
8 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 2
Lubię to!Udostępnij
nota
notaPaweł 20 grudnia 2018 o 14:54
tylko ludzie z wysokim EGO to robią 
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Brytol
Brytol19 grudnia 2018 o 18:09
Niestety ale to jest obiekt PKP i został wyremontowany z pieniędzy PKP - Wójt Jawora nic z tym nie miał do czynienia.
PKP SA podpisały umowę z wykonawcą przebudowy zaniedbanego dworca w Jaworze. Prace, których wartość wyniesie ok. 13 mln zł netto, powinny zakończyć się w ostatnim kwartale przyszłego roku.
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/dworzec-w-jaworze-z-umowa-na-przebudowe-56107.html

– Dworzec w Jaworze to kolejny obiekt, który modernizujemy na terenie Dolnego Śląska. W ubiegłym miesiącu rozpoczęły się prace inwestycyjne na dworcach w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Żernikach Wrocławskich – Smardzowie. W najbliższych kilku latach zamierzamy zmodernizować lub wybudować od nowa około 200 obiektów – mówi Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Termin zakończenia modernizacji to IV kwartał 2018 r. Inwestycję zrealizuje firma SKB SA z Warszawy. Koszt modernizacji wyniesie ok. 13 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP SA oraz środków budżetu państwa.
3 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
mrelek
mrelek19 grudnia 2018 o 17:58
Burmistrz musi zrobić porządek z terenem przed dworcem i nawierzchnia ulic. PKP zrealizowało swoją modernizację swojego obiektu . Ratusz tylko biega do fotek, żeby zaistnieć - jakie to prowincjonalne.
12 Lubię to: 10
Super: 1
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
BOLO123
BOLO123mrelek24 grudnia 2018 o 06:03
tak pokazywanie sie na fotkach to domena ratusza kto więcej a pracy tam nie ma w Ratuszu mobing i nieuczynność
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.