Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

Odnowiona świetlica w Wądrożu Wielkim

Świetlica wiejska w Wądrożu Wielkim przeszła modernizację. W budynku pomalowano wszystkie ściany. Zakupiono nowoczesny sprzęt multimedialny – mównicę, rzutnik, ekran i nagłośnienie.

© Gmina Wądroże Wielkie

Zamontowano klimatyzację a wyposażenia kuchni w nowe meble i sprzęt do gotowania pozazdrościłby nie jeden szef kuchni. Łączny koszt przebudowy wyniósł ok. 175 tys. zł.  Inwestycja została  zrealizowana, dzięki  pozyskanej przez Gminę Wądroże Wielkie dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Świetlica wiejska w Wądrożu Wielkim ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców naszej gminy. Jest to centrum kulturalne Gminy Wądroże Wielkie zlokalizowane blisko szkoły, przedszkola, biblioteki, urzędu i terenu sportowo-rekreacyjnego. To właśnie w niej odbywają się główne uroczystości, zabawy, spotkania integracyjne oraz wiele różnych wydarzeń jest największym tego typu obiektem na terenie gminy.  Nie zapominamy oczywiście o świetlicach wiejskich w poszczególnych sołectwach. W miarę możliwości finansowych gminy, pozyskanych dotacji czy w ramach funduszu sołeckiego, wykonywane są i nadal będą niezbędne remonty – powiedziała Elżbieta Jedlecka, Wójt Gminy Wądroże Wielkie.

Efekt poczynionych inwestycji w świetlicy został doceniony przez uczestników VIII Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko - Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej, który odbył się w Wądrożu Wielkim 14 września br. Goście i artyści nie kryli zachwytu nad pięknem i wyposażeniem świetlicy.  

Inwestycja w świetlicy w Wądrożu Wielkim została zrealizowana dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary Wiejskie które pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Kaczawskie”.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.