Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Od piątku rusza policyjna akcja „Sierpniowy Weekend 2017”

Aby podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu od 11 sierpnia policjanci rozpoczną akcję pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2017”, która potrwa do 15 sierpnia.

Zdjęcie ilustracyjne © KPP Jawor

W tym czasie na drogach regionu pojawi się więcej policyjnych patroli wyposażonych w sprzęt kontrolno-pomiarowy. Funkcjonariusze nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych, lecz również na drogach lokalnych będą zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów w szczególności w kontekście nowych przepisów, a także na bezpieczeństwo pasażerów. Będą stanowczo egzekwowali zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach oraz ilość osób przewożonych samochodem. Ponadto stróże prawa będą zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów oraz kierujących niewłaściwie korzystających z telefonów komórkowych. Mając na uwadze wciąż liczne przypadki jazdy na "podwójnym gazie", szczególny nacisk policjanci położą na eliminowanie z ruchu kierujących siadających za kierownicę po alkoholu.

- Należy podkreślić, że nadrzędnym celem tych działań jest zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc weekendowego wypoczynku i powrotu do domu - mówi mł. asp. Józef Kolanek z jaworskiej policji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.