Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

O znikającej uldze dla mieszkańców na październikowej sesji

Tomasz Gaździcki w imieniu mieszkańców podczas październikowej sesji Rady Miejskiej poruszył temat zniknięcia ulgi z tytułu braku udogodnień typu: łazienka i ubikacja w mieszkaniach komunalnych.

O sprawie pisaliśmy już na początku czerwca. Wówczas Tomasz Gaździcki wraz z radnym Grzegorzem Olszewskim złożyli w tej sprawie "zapytanie obywatelskie" do burmistrza. W związku z brakiem satysfakcjonującej odpowiedzi Tomasz Gaździcki zwrócił się o wyjaśnienie sprawy do wojewody.

- Chcąc ostatecznie wyjaśnić temat, wystąpiłem do wojewody z prośbą o pomoc i rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej odebrania ulgi w opłatach czynszowych. Niestety, przyszła odpowiedź, że tym powinna zająć się rada gminy. Szkoda, że jednak nie podjęto sprawy na tym poziomie, bowiem w tym samym piśmie jest informacja, że wojewoda sprawuje nadzór nad działalnością gminy weryfikując podejmowane akty prawe, a tu chodzi właśnie o zapis regulaminu przyjętego uchwałą Rady Miejskiej, który brzmi: "W przypadku, gdy podwyższenia standardu lokalu dokonał najemca, za zgodą i pisemną umowa rozliczeniową z wynajmującym, ulepszenia te nie powodują zmiany wysokości czynszu najmu". W związku z tym udałem się na październikową sesję Rady Miejskiej z wnioskiem o skierowanie sprawy do Komisji Rewizyjnej, celem rozstrzygnięcia. Niestety, spotkało się to z oporem, a pan przewodniczący rady Iwański zasugerował, aby zwrócić się o wyjaśnienia bezpośrednio do pani dyrektor ZLK. Trochę to dziwne, albowiem już raz była przesłana odpowiedź na interpelację, w której Urząd Miasta twierdził, że wszystko jest w porządku. Zatem dlaczego teraz chcieliby zająć inne stanowisko? Mimo wszystko ponownie zwrócę się zgodnie z sugestią przewodniczącego rady do ZLK o wyjaśnienie. Nie odpuszczę, mieszkańcy maja prawo uzyskać jasną odpowiedź na pytanie, dlaczego ulga zniknęła - podkreśla Tomasz Gaździcki.

Poniżej prezentujemy odpowiedź wojewody:

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Sabina
Sabina10 października 2017 o 13:23
Ulgi znikają, ceny za wodę i ścieki rosną, podobnie czynsze. Podziękujemy przy okazji wyborów tej ekipie.
Lubię to! 5
wydatki z budżetu
wydatki z budżetuSabina10 października 2017 o 13:25
za to burmistrza pensja od początku kadencji jest na niemalże najwyższym poziomie
Lubię to! 3
nadzór wojewody
nadzór wojewody10 października 2017 o 07:46
Wojewoda sprawuje nadzór nad uchwałami rady gminy, ale w zakresie stanowienia, nie stosowania. http://gminy.blogspot.com/2010/12/nadzor-nad-dziaalnoscia-gminna.html
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniec9 października 2017 o 23:43
Brawo Panie Tomaszu! Mieszkańcy zasobów administrowanych przez ZLK trzymają kciuki, bo sprawa jest mocno niejasna i pokrętnie tłumaczona.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.