Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

O parkingach na Komisji Bezpieczeństwa

Głównym tematem listopadowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście Jaworskim był problem parkingów i chodników na terenie Jawora.

© Anna Cybulska

Jednym z tematów, którym zajmowała się na swoim ostatnim posiedzeniu Komisja Bezpieczeństwa i Porządku była sprawa organizacji miejsc parkingowych na terenie miasta Jawora, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności do instytucji użyteczności publicznej oraz możliwości zwiększenia liczby tych miejsc poprzez wprowadzanie zmiany organizacji ruchu drogowego. Pełną informację dotyczącą parkingów i miejsc postojowych przy drogach powiatowych przedstawił Naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego Michał Lenkiewicz. Poruszył m.in. temat chodnika przy ul. Chopina. Zarząd Powiatu podjął decyzję, że w przyszłym roku rozpocznie remont tego chodnika. 

- Jeżeli otrzymamy zgodę na wycięcie dwóch drzew przy ul. Chopina, powstanie 30 miejsc parkingowych tylko po jednej stronie ulicy. To powinno złagodzić potrzeby rodziców dowożących swoje dzieci do przedszkola - mówił Michał Lenkiewicz i zaznaczył, że przy drugim etapie przebudowy chodnika można uzyskać kolejnych 13 miejsc parkingowych, kosztem wąskiego pasa zieleni. 

Natomiast w imieniu samorządu miasta Jawora informację przygotował Przewodniczący Komisji Porządku Publicznego Rady Miejskiej Marcin Jankowski. W swojej informacji przedstawił wykaz potencjalnych miejsc pod budowę nowych parkingów i miejsc postojowych. Jedno z takich miejsc wskazał przy ul. Piłsudskiego, teren „po akrobatach”. 

Podsumowując. Problem miejsc postojowych w Jaworze odnosi się do całego miasta, jednakże ze względu na historyczną zabudowę największe trudności dotyczą jego centrum. Jak podkreślali członkowie Komisji, instytucje te, we własnym interesie powinny zadbać o ich dostępność dla petentów. Ma to także duże znaczenie dla bezpieczeństwa samych mieszkańców i przyjezdnych. Najpoważniejsze potrzeby - zdaniem członków Komisji, w tym zakresie występują m.in. przy ulicach: Chopina, Klasztornej, Stalowej, Wrocławskiej, Armii Krajowej oraz Wieniawskiego /na przedłużeniu ulicy Muzycznej/. 

Kolejnym punktem posiedzenia była ocena organizacji objazdów w związku z remontem odcinków drogi krajowej Nr 3. Sytuacja ta spowodowała wiele niezadowolenia wśród mieszkańców, jednakże prace na „krajówce”  zbliżają się ku końcowi i ruch kołowy w mieście powinien już wkrótce wrócić do normalności.

Posiedzenie Komisji zakończyła informacja Powiatowego Inspektora Weterynarii na temat ptasiej grypy w powiecie jaworskim oraz zagrożenia, jakie niesie afrykański pomór świń.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Kierowca
Kierowca6 grudnia 2017 o 22:21
Panie Burmistrzu - Panie i Panowie Radni Jawora.... może zaproponujecie w końcu budowę parkinów w centrum miasta? Moze wskaże ie miejsca gdzie ludzie mogą parkować ? Staromiejska, Chrobrego, Legnicka - pomimo zakazów są zastawione samochodami od rana do wieczora ! Od kilku lat remotujecie chodniki - nie myśląc o parkingach. Ważni są ludzie - to fakt...ale ogromna większość porusza się samochodami .... Jawor to nie Wrocław. Piękny parking mógłby powstać przy ul.Rapackiego vis`a`vis byłego POM.... może zastanowić się nad innymi miejscami.... ..Aut przybywa.... miejsc do parkowania ubywa....zakazów wjazdu coraz wiecej ....
Lubię to! 0
co
co6 grudnia 2017 o 21:02
a czy burmistrz teraz nie mieszka przy ul. Chopina?
Lubię to! 0
gromol
gromol6 grudnia 2017 o 19:23
A co na to MERCEDES, że jego pobratymcy nie mają gdzie zaparkować ? Chyba na parkingu przy Cukrowniczej.
Lubię to! 0
lokator
lokator6 grudnia 2017 o 14:40
Kiedy powstanie parking dla autokarów? Czas pomyśleć, żeby zrealizować do wiosny, bo turyści - zwłaszcza niemieccy przyjeżdżają głownie do odwiedzenia obiektu będącego w rejestrze UNESCO tj Kościoła Pokoju. Jedyny parking dla autokarów przy Limanowskiego został wypełniony autobusami przewoźnika z Kamiennej Góry oraz samochodami ciężarowymi. Obecnie żaden autokar z turystami tam nie wjedzie. Taki parking powinien posiadać TojTojkę, bo wstyd że nie mają gdzie załatwić potrzeby. Miał być parking przy Rapackiego, ale chyba ulega zmianie plan zagospodarowania i powstanie tam hotel. Parking dla autokarów powinien być na CONAJMNIEJ 5 autokarów. Obecny ma dobrą lokalizację, bo jest blisko Parku Pokoju i trasy do Kościoła Pokoju i przy trasie DK 3-ki.Oj burmistrzu Jawora - zadziałaj, bo wstyd przed turystami , którzy chcą odwiedzać Jawor.
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/6195-zielony-jawor-sa-pieniadze-na-remont-11-skwerow#comments
Lubię to! 1
jaworzanin
jaworzaninlokator6 grudnia 2017 o 16:05
Faktycznie, wstyd dla miasta, że nie ma takiego parkingu!
Lubię to! 0
lokator
lokator6 grudnia 2017 o 14:35
A co z parkingiem dla autokarów przyjeżdżających głownie do odwiedzenia obiektu w rejestrze UNESCO tj Kościoła Pokoju.
Taki parking musi byś na kilka autokarów, bowiem w weekendy mnóstwo ich przyjeżdża. Warto pomyśleć o WC , i ławkach dla turystów. Parking przy Limanowskiego został zarekwirowany przez autokary przewoźnika dzieci do szkół.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.