Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Nowe spojrzenie na dzieje Jawora

W najbliższy czwartek, 15 listopada o godzinie 18, w siedzibie Muzeum Regionalnego w Jaworze odbędzie się wyjątkowe spotkanie z cyklu „Poznajemy region”.

© Paweł Sasiela

Wezmą w nim udział historycy i regionaliści, autorzy monografii historycznej „Stolica na pograniczach. Dzieje miasta Jawora do 1945 roku”. O swojej przygodzie z odkrywaniem przeszłości dawnej stolicy księstwa Piastów opowiedzą badacze z Uniwersytetu Wrocławskiego: prof. dr hab. Przemysław Wiszewski (redaktor serii „Studia obok. Studia z dziejów lokalnych”), prof. dr hab. Mateusz Goliński (mediewista, specjalista od historii miast i mieszczaństwa), prof. dr hab. Tomasz Przerwa (historyk specjalizujący się w dziejach Śląska w XIX i XX wieku) oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze, Arkadiusz Muła (historyk sztuki, badacz nowożytnych dziejów regionu).

Publikacja powstała w ramach projektu „Śląsk ojczysty. Dzieje wspólnot lokalnych w kontekście tożsamości regionalnej, państwowej i narodowej (XII-XXI w.)” ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Książka jest pierwszym, tak obszernym zestawieniem źródeł archiwalnych.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.