Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Nowe przepisy w zakresie szacowania szkód łowieckich

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 22 marca 2018 r. prawo łowickie, która nakłada na sołtysów nowe obowiązki, wójt gminy Męcinka zorganizował 10 kwietnia br. spotkanie z sołtysami.

Ustawa określa m.in. nowy sposób szacowania szkód wyrządzonych w uprawach przez zwierzynę i tym samym nakłada na sołtysów nowe obowiązki. Zgodzie z nowymi przepisami określeniem wysokości strat na polach rolnika będzie zajmować się zespół złożony z przedstawiciela gminy – sołtysa, przedstawiciela koła łowieckiego lub nadleśnictwa oraz właściciela lub posiadacza gruntów.

Podczas zebrania sołtysi zostali zapoznani z nową ustawą, która weszła w życie 1 kwietnia 2018 r. Obecny na spotkaniu przedstawiciel Nadleśnictwa Jawor pan Grzegorz Kucab poinformował o problemach dotyczących łowiectwa i szacowania szkód w uprawach rolnych wyrządzonych przez zwierzynę dziko żyjącą. Natomiast mecenas Michał Regulski wyjaśniał aspekty prawne związane z nowymi przepisami.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.