Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nowa trasa pieszo-rowerowa w Jaworze?

Jaworski Obywatelski Ruch Samorządowy przedstawił koncepcję deptaku Drogi Nad Jawornikiem. Podczas lutowej sesji interpelację w tej sprawie złożył radny Grzegorz Olszewski.

Fot. materiały prasowe JORS © materiał prasowy

Radny zaprezentował w trakcie obrad wizualizację drogi przygotowaną przez zespół autorski w składzie Rafał Sala i Tomasz Gaździcki. Jak podkreślał, deptak mógłby niebawem wyglądać w ten sposób nawet przy stosunkowo niezbyt dużych nakładach finansowych. Według propozycji JORS-u należałoby wyrównać nawierzchnię, zainstalować wygodne ławki, kosze na śmieci, lampy (najlepiej solarne, aby zaoszczędzić na kosztach położenia kabli elektrycznych), być może kwiatony. 

- To sprawiłoby, że ta droga stałaby się bardziej atrakcyjną. Deptak służyłby mieszkańcom idącym na Jawornik z osiedli z drugiej części miasta. Jest to też droga prowadząca do ścieżki rowerowej. Zainstalowanie lamp, ławek sprawiłoby, że byłoby to atrakcyjne miejsce spacerowe. Mieszkańcy czuliby się tam również bezpieczniej, gdyby byłaby to wyłącznie droga rowerowo-spacerowa. Tym bardziej, że niejako łączyłaby się z istniejącą ścieżką pieszo-rowerową - mówił radny Grzegorz Olszewski.

Pomysłodawcy zauważają, że wytyczenie ścieżki rowerowej idealnie wpisałoby się w charakter podkreślający walory turystyczne Jawora i Wąwozu Myśliborskiego, gdyż nowo wytyczona trasa rowerowa stanowiłaby naturalne przedłużenie ścieżki biegnącej w kierunku Myśliborza. 

- Mamy nadzieję, że projekt stowarzyszenia zyska przychylność władz samorządowych i niebawem będziemy mogli wspólnie korzystać z nowego deptaku, rozkoszując się przy okazji walorami krajobrazowymi oraz okoliczną przyrodą. Na pewno tak urządzona ścieżka pieszo-rowerowa zachęci mieszkańców do aktywniejszego spędzania czasu na świeżym powietrzu - podkreślają przedstawiciele JORS-u.

Reklama

Komentarze (23)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo13 lutego o 13:59
Przeczytałem wypowiedzi, dobra inicjatywa. Nie krytykujcie, tylko sami zastanówcie się co możecie zaproponować miastu. Każda inicjatywa obywatelska jest cenna bo nie jest narzucana z góry. Szczegóły są sprawą drugorzędną. Dobrze że są chętni aby pokazać coś nowego, sensownego.
Lubię to! 1
opolanin
opolaninStanisław Hońdo13 lutego o 22:02
Coś, gdzieś, jakoś , chyba , prawdpodobnie. Jak to się łatwo pisze - tylko bez własnego rozwiązania. Są rzeczy, których wykonanie jest bardzo kosztowne. Oczywiście potrzebna jest ścieżka rowerowo-piesza ale czy ktoś z piszących ma pojęcie o zakresie,kosztach związanych z wykonaniem tego zadania?
Niech inspektor nadzoru z Ratusza okresli zakres robót, żeby wykonać ścieżkę na długie lata - do wykorzystania latem i zimą czyli twarda nawierzchnię odporną na warunki klimatyczne. Świetny byłby dojazd, dojście do ścieżki myśliborskiej z tej strony miasta. Czy ktoś zastanawiał się nad problemami wykonania? Roboty uniemożliwiłyby dojazd rolników do pól bo łatwiej byłoby realizować nowa ścieżkę przez pola niż modernizować drogę Nad Jawornikiem.
Lubię to! 0
Maria Solka
Maria Solka10 lutego o 18:55
Błagam, żeby te ławki odsunięte były od pasa dla rowerów, w przeciwnym razie dojdzie do niejednego wypadku, haki można podstawiać
Lubię to! 0
opolanin
opolaninMaria Solka15 lutego o 15:47
Z jednej strony Jawornik a z drugiej prywatne pola.Nie ma możliwości posadowienia ich przy obecnej drodze lecz na drodze.
Lubię to! 0
jaś
jaś10 lutego o 17:20
bardzo dobry pomysł , jeszcze dodatkowo trochę drzewek żywopłotu posadzić , zrobić jakiś punkt odpoczynku podobny do altany w parku . Dla rolników wytyczyć inny dojazd do pól, co jest do zrobienia , bo nie ma teraz kawałków 2-3 hektarowych. To może być piękna aleja , która zostanie dla przyszłych pokoleń.
Lubię to! 1
Tymon
Tymon10 lutego o 10:57
Przecież ta droga nie jest tak szeroka by można tam pomieścić maszyny rolnicze i rowerzystów. Brak wyobraźni i przedwyborcza propaganda.
Lubię to! 2
opolanin
opolanin10 lutego o 09:51
Jeżeli Ratusz ma dobrego inspektora nadzoru robót drogowych ( przykład ul.Limanowskiego - kierunek Piotrowice), to wyceni koszt wykonania nowej nawierzchni dla pieszych - w tym dodatkowy rów odwadniający od strony pól, czyli wykupienie od właścicieli pasa ziemi. Zjazdy z drogi nad Jawornikiem do dróg (Różana, Lawendowa, Tulipanowa) na pola. Kto będzie sprzątał po pojazdach rolniczych wastwy błota, bo teraz tego nie widać.
Lubię to! 0
buźka
buźkaopolanin12 lutego o 13:44
za piniążki podpisze co trzeba :)
Lubię to! 0
###
###10 lutego o 07:51
Political fiction.....
Lubię to! 0
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz9 lutego o 22:50
Pomysł z rozdzieleniem tej drogi osobno dla pieszych i rowerzystów bardzo dobry.
Lubię to! 3
będzie się działo
będzie się działoMaciej Gwoździewicz10 lutego o 09:39
Ale zupełnie nierealny i oderwany od rzeczywistości Panie Macieju
Lubię to! 2
wirtualne inwestycje
wirtualne inwestycje9 lutego o 20:59
A czy radny i spółka sporządzili kosztorys i zapytali właściwego organu czy tego typu inwestycja w ogóle może być tam przeprowadzona?
Lubię to! 3
radni-bezradni
radni-bezradniwirtualne inwestycje10 lutego o 00:01
Tak bardzo fachowo wycenili zaplanowaną inwestycję: "przy stosunkowo niezbyt dużych nakładach finansowych". Wymiana nawierzchni i lampy solarne, to nie są stosunkowo niewielkie nakłady, ale co tam na obrazku wygląda ładnie i można pokazywać wyborcom.
Lubię to! 4
Anka
Ankawirtualne inwestycje10 lutego o 11:06
Najłatwiej powiedzieć, że się nie da i nic nie robić...
Lubię to! 0
czytelnik
czytelnikAnka12 lutego o 13:02
Najłatwiej to zrobić inwestycje w programie graficznym-wizualizację.
Lubię to! 0
opolanin
opolanin9 lutego o 20:38
Droga Nad Jawornikiem jest drogą dojazdową dla rolników do pól, więc nie można oczekiwać, że zabudowane ławki, słupy z lampami nie zostaną uszkodzone. Ponadto jeżdżą tędy liczni pseudo kierowcy zagrażający pieszym i rowerzystom. Piękna byłaby droga do Jawornika dla pieszych ale koszt może być znaczny zależny od rodzaju utwardzenia ( wymiany podłoża) i rodzaju nawierzchni, zadbania o Jawornik. Wszystko w rekach Burmistrza, bo to jest teren miasta.Nalezy zabronić ruchu pojazdów mechanicznych z wyjątkiem rolniczych.
Lubię to! 3
Anna
Anna9 lutego o 20:09
Ogolnie Mecinka rozwija sie, ciagle wladze cos robia, dzieje sie. Pozytywnie
Lubię to! 1
Reklama
Miroslaw B .
Miroslaw B .9 lutego o 19:18
A gdyby tak oświetlić także ścieżkę do Myśliborza? z pewnością w sezonie byłaby uczeszczana do późnych godzin wieczornych i lampy solarne dodalyby wiele uroku temu miejscu.
Lubię to! 4
policzyłem
policzyłemMiroslaw B .9 lutego o 20:29
Pomysł dobry, ale kosztowny. Lampy takie trzeba by ustawić co 25 m. Na 2 kilomerach ścieżki trzeba by ustawić jakieś 80 lamp solarnych, średnia cena jednej ok 5000 zł.

80x5000= 400 000 zł. nie licząc kosztów montażu...
Lubię to! 0
przemyslenia
przemyslenia9 lutego o 17:59
Temat ciekawy, wart rozważenia. ale skoro jest to droga - to jak z tego można zrobić scieżkę pieszo - rowerową? Samo wymalowanie rowerków i odddzielenie linią całości nic nie da.... bo ciągle to jest droga. A po drodze piesi mogą poruszać się wyłącznie lewą stroną...
musiałby sie jakiś drogowiec wypowiedzeić w tym temacie, bo póki co to jest koncepcja na zasadzie sceny z filmu Poszukiwany, poszukiwana: "ale Panie Dyrektorze to jest jezioro .... a nie ... to jezioro ...przeniesiemy TU,... :)
Lubię to! 1
pejot
pejot9 lutego o 17:45
Hahahaha.... co za przed wyborczy bełkot ludzi, którzy nie maja pojęcia do czego ta droga służy. A jak chcą ją zamienić na ścieżkę rowerową to niech nie zapomną wybudować drugiej drogi dojazdowej do pól i szklarni. Brawo Jasiu!
Lubię to! 3
Anna
Anna9 lutego o 16:38
A którędy rolnicy dojadą do.swoich pol????
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniec9 lutego o 16:01
świetny pomysł! brawo!
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.